ND TJES Hypotheek oversluiten interessant? Nu, 1 Afscheid van patiënten valt zwaar Feestweek op Waterinkschool B. STRUMPEL B.V. Vervolgactie voor Bandah Aceh Wolverlei Apotheek voert inloopspreekuur' weer in 7 VARIA V m SOESTEll Soest heeft vanaf nu zijn eigen crisisbeheersingsplan Ondernemers geven mening over KvK-beleid 2006 WOENSDAG 15 JUNI 2005 SOESTER COURANT l&E MAKER Huisartsenpaar gaat met pensioen PAGINA 7 k s «4 Schoolreisjes en o.m. circus bij 35-jarig bestaan Uw tuin nog te bestraten? [ELKE WEEK E Meningen van lezers Moskee Moskee (2) Problemen? Enquête op internet Activiteiten en slagzinwedstrijd op 25 juni in zuid Elke dinsdag 11:00-12:00 uur FordFiesta Culture Eemland Motors Soest lagere oversluit- kosten historisch lage hypotheek rente Het is tijd voor de Rabobank. nest EESTAVOND naai 4) entreekaarten te i/an de Gildefeesten op yband en optredens van it dit de enige bon is, die n deze bon nog kaarten Hde adres bericht dat er 3 dan op een daarin ge en op te halen. Indien zij ing. »rs ken i.v.m. montage anaf 19.30 uur) :ef Pluijm van Sony or u de juiste is. maken van dingen wonen? 9, 3761 CJ Soest 035 - 601 03 44 7,19 8,92 10,65 12,37 14,10 15,82 17,55 19,27 21,00 22,72 24,45 26,18 27,90 aurant, te worden betaald. idag ine/. BTW de Soester Courant toningruil iversen andel JRVERKOOP ZATERDAG!!! velop voor 15 juli 2005 tor film en foto Het artseneclitpaar J.H.H. Over- beek en E.S Overbeek-Weber stopt na 35 jaar inet hun buisart- mpraktijk, die vanaf juli wordt ergedragen aan dokter R. Bank. 'We laten met een gerust hart onze iraktijk aan hem over, maar we inden het wel erg moeilijk om 'scheid te nemen van al onze pa- ïënten. We hebben van sommige imilies meerdere generaties in de iraktijk. Sommigen kennen we al 'anaf het moment dat ze geboren zijn', aldus de artsen. et echtpaar Overbeek leerde ilkaar kennen tijdens de artsen- udie in Amsterdam en besloten imen door het leven te gaan. Na de opleiding hebben ze een tijdje jin andere praktijken waargenomen om vervolgens de praktijk van het irtsenechtpaar Schutte over te temen aan de Burgemeester Gro- hestraat. 'We wilden niet in de ]tad werken. Soest vonden we ide- al. Het heeft een meer plattelands tarakter en het heeft alle nodige voorzieningen in de buurt.' Samenwerken Mevrouw Overbeek heeft jaren oarttime als schoolarts gewerkt en jorgde daarnaast voor de kinde en. Meneer Overbeek werkte in de praktijk aan huis. Na een tijdje )esloten ze cén proefjaar samen e werken, dat beviel zo goed dat ze dat altijd zijn blijven doen. 'We vullen elkaar goed aan. Mijn vrouw houdt meer van het begeleiden van patiënten en ik doe meer de techni sche kant', aldus Overbeek. Ze hebben tien jaar een huisprak tijk aan de Burgemeester Gro- thestraat gehad, daarna is de prak tijk verhuisd naar de Prins Hen driklaan en de familie Overbeek is in Soest Zuid gaan wonen. Voor het gezin was dat een stuk rustiger. Werk en privé werd daardoor veel meer van elkaar gescheiden. Niet alleen de locatie van de prak tijk is veranderd, ook het werk. Artsen kunnen nu door allerlei medische instrumenten patiënten veel meer zelf onderzoeken. Ze hebben bijvoorbeeld een eigen ECG-apparaat (hartfilmpje). Ook de ziektebeelden van de patiënten zijn veranderd. Vroeger kwamen ziektes als mazelen erg veel voor. Nu bijna iedereen is ingeënt veel minder. De patiënten zelf zijn ook veranderd. Zij zijn veel mondiger geworden, vinden ze. In het artsenberoep maakten ze zo wel vrolijke als treurige momenten mee. De geboorte van een baby vonden ze erg leuk, het overlijden van een patiënt verdrietig. Over boek: 'Een patiënt van mijn man lag op sterven op het moment dat we een vakantie hadden gepland met de kinderen. We besloten toen toch maar te gaan. Toen we te rugkwamen was hij overleden, dat vonden we heel erg. We hadden de patiënt en zijn familie graag willen steunen tot het einde.' Zorgstelsel Het artsenpaar is niet blij met het nieuwe zorgstelsel van minister Hoogervorst. Overbeek: 'Het is zorgwekkend, met name voor de patiënten. Zij krijgen straks een zeer beperkt basispakket. Wil len ze voor meer medische zaken verzekerd zijn dan moeten ze daar extra voor betalen. Ze zijn dan veel duurder uit.' Een ander zorgwek kend punt is dat zorgverzekeraars Een week lang heeft de Professor J. Waterinkschool het 35-jarig bestaan gevierd. Schoolreisjes, en verder onder meer een vossenjacht in het Smitsveen en een circus voorstelling in het schoolgebouw vormden kort voor de zomerva kantie een feestelijke afwisseling in het programma. Leerlingen uit de vijf jongste groe pen brachten eerst een bezoek aan het Dolfinarium in Harderwijk, hun oudere schoolgenoten leefden zich uit in de attracties van De Efte- ling. Na terugkeer stond de pro testants-christelijke basisschool aan !de Smitsweg en de omgeving in het teken van diverse activiteiten. De leerkrachten voerden hun rol als 'vos' zo realistisch uit en vonden zulke goede schuilplekken, dat een verontruste buurtbewoner zelfs de politie belde om te melden dat er zich een zwerver ophield. Een be zoek aan de school gaf opheldering aan de uitgerukte agenten. Intussen bleven de negentig gezinnen zoe ken naar dc vossen en de meeste daarvan werden gevonden. Van alle andere activiteiten was de circusvoorstelling van de kinderen de meest opvallende. Na een inten sieve voorbereiding kropen zij in de huid van artiesten van het kin dercircus ADIEJOS. De jongleurs, goochelaars en acrobaten gaven op het schoolplein een spetterende show. De Waterinkschool kijkt dan ook terug op een zeer geslaagde feestweek, waarover nog lang zal worden nagepraat. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Kom dan langs op 16, 17, 18 juni bij B. Strumpel b.v. Dorresteinweg 72a, Soest en ontvang tijdens deze dagen 10% KORTING op alle bestratingsmaterialen. Tevens ontvangt u bij aankopen vanaf 50,00 één zak potgrond gratis. Let op de actieborden aan de weg!! IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halt jaar! tel.(035)6014152 Het artsenechtpaar Overbeek stopt na 35 jaar met hun huisart senpraktijk. Foto: Herman van Dam gaan bepalen bij wie de patiënt on der behandeling mag, Agis regelt bijvoorbeeld een voordelig contract met een ziekenhuis, een patiënt die daar verzekerd is moet dan naar de locatie die de verzekeraar aanwijst. Hij heeft daarop zelf geen invloed. Als de patiënt zich toch in een an der hospitaal laat behandelen moet hij de rekening zelf betalen. Ook met medicijnen is dat zo. 'De zorgverzekeraar bepaalt straks welke medicijnen vergoed worden en welke niet. Wanneer wij van mening zijn dat een ander middel beter werkt bij een patiënt dan de zorgverzekeraar voorschrijft voor die klacht, dan krijgt de patiënt deze niet vergoed. Het gaat niet meer om de mensen, het draait bij zorgverzekeraars alleen nog maar om geld', aldus Overbeek. Pensioen Inmiddels draait dokter Bank al twee jaar mee als waarnemer in de praktijk. Vanaf juli neemt hij het over en gaat hij samen met een vrouwelijke huisarts in dienstver band verder. 'In de tweede helft van juli nemen we het nog heel even van hem over, omdat hij dan met vakantie gaat. Daarna gaan we echt met pensioen.' Ze zijn niet van plan hun werkzaamheden als arts neer te leggen. Ze willen nog steeds blijven werken, alleen nu zonder alle administratieve rompslomp. Ze denken o.a. aan Artsen zonder Grenzen. Verder verheugen ze zich erg op de geboorte van hun eerste kleinkind. Om voorbereid te zijn op de ge volgen van rampen en zware on gevallen moeten alle gemeenten in Nederland een rampenplan vast stellen. Hierin wordt aangegeven hoe moet worden gehandeld in geval van een crisis, ramp, zwaar ongeval of de dreiging daarvan. Soest heeft nu zo'n crisisbeheer singsplan vastgesteld. Het is een organisatieplan waarin is aangegeven hoe in geval van een (dreigende) crisis wordt ge handeld. Taakverdelingen en pro cedures spelen daarin een rol. Bij de bestrijding van crises is name lijk een groot aantal organisaties en instanties betrokken, waardoor de wereld van rampenbestrijding en crisisbeheersing naar zijn aard complex is. Om deze complexiteit zoveel mogelijk te beperken, zijn de onderlinge relaties, bevoegd heden en verantwoordelijkheden tussen de verschillende organi saties en instanties weergegeven. Daarnaast wordt gecoördineerde samenwerking tussen alle betrok kenen voorgeschreven. Belangrijk uitgangspunt is hierbij dat zoveel mogelijk wordt aangesloten op de dagelijkse praktijk. In het crisisbe heersingsplan wordt ook aangege ven op welke wijze crises kunnen worden voorkomen of kunnen worden beperkt. In het verleden was er het gemeen telijke rampenplan voor de voorbe reiding op de 'traditionele' ramp. Het college van burgemeester en wethouders meent dat in deze mo derne complexe samenleving meer aandacht moet worden besteed aan de voorbereiding op crises. Hier onder wordt verstaan een traditio nele rampsituatie, waarbij het leven en de gezondheid van personen, het milieu en/ of grote materiële belangen in ernstige mate worden bedreigd óf zijn geschaad. Crises waarbij een gecoördineerde inzet van diensten en organisaties van verschillende disciplines is vereist om de dreiging weg te nemen en/ of de schadelijke gevolgen te be perken. Ook voor crises, waarbij een ernstige verstoring van de openbare orde en veiligheid (dreigt te) ontstaan, voorriet het plan in theorie. Bij de voorbereiding op moderne crises zal de gemeente onder meer ook rekening moeten houden met problemen in de voedselketen, besmettelijke ziekten/ epidemie- en, psycho-crises, grootschalige evenementen, veterinaire crises, storingen in informatie- en com municatiesystemen en terrorisme. Het crisisbeheersingsplan is voor bereid door een regionale project groep bestaande uit ambtenaren rampenbestrijding, vertegenwoor digers van brandweer, politie, GHOR/RGF en een vertegen woordiger van het kabinet van de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. De draaiboeken voor de gemeente lijke processen zijn door gemeente lijke medewerkers voorbereid. Per draaiboek is een werkgroep inge steld met ambtenaren rampenbe strijding en materiedeskundigen. Na de regionale voorbereiding zijn de stukken 'vertaald' naar de Soester situatie. Het getuigt van weinig respect voor de islam als godsdienst, dat de ge meente een moskee plant op het industrieterrein. Daar bouwen we toch ook geen katholieke of protes tantse kerk? Een gebedshuis hoort in de directe woonomgeving van de gelovigen; zeker voor moslims voor wie de islam een levenswijze is. Met een beetje goede wil en in ventiviteit is er voldoende ruimte voor een moskee -het wordt toch geen Sint Pieter- in het Smitsveen of zelfs op de Eng. Bijvoorbeeld op de kop van een flatgebouw, in de hoek van twee flatgebouwen, in plaats van het 'ketelhuis' (met instemming en compensatie van de huidige gebruikers), in plaats van een van de vele speelveldjes of van de lege basisschool 'de Klimop'. Zelfs naast het gemeentehuis is _een prachtige plaats. Mevrouw Alice van Halsema heeft in de Soester Courant van 23 febru ari 2005 een steekhoudend betoog gehouden, waarom het industrie terrein juist geen goede plek is voor een moskee (milieuonvriendelijk, minimaal 60 parkeerplaatsen no dig, onnodig heen- en weerverkeer door verschillende woonwijken, te ver weg, enz.). Waarom heeft de hele Soester politiek daar niets mee gedaan? Of gaat het weer dezelfde kant op als met het ecoduct? Bijna 10.000 inwoners tegen, maar alles gewoon politiek doordrukken. Wat een volksvertegenwoordiging bij de gemeente Soest. Paul Schneider Stichting Milieubelang In de Soester Courant van 8 juni schrijft de heer Bibo over de mos kee en zijn bezwaren. Daar wil ik graag op reageren. Herinner ik het mij goed, dat een jaar of twee geleden de problemen met de jongeren uit zijn wijk niet de' pan uitrezen? Er moest toen een hangplek komen. De suggesties uit die wijk waren dat het slak kenhuis op het Dalplein daar wel voor kon dienen. Wat schetst mijn verbazing dat de heer Bibo in de Soester Courant weer die geluiden laat horen. Ik zou tegen de heer Bibo willen zeggen: Wat u niet wilt dat u geschiedt, dump dat ook in andere wijken niet. Gelukkig vult u onze wijk niet in. De tijd die u nodig had voor die handtekeningen, kan u beter aan 'uw' jeugd en de ouders besteden. Want de misdragingen van die jon geren komen niet zo uit de lucht vallen. Misschien hebben wij er dan ook profijt van als ze komen zwem men. En ik geef u de verzekering dat dat niet altijd tot genoegen is. Wij het zwembad, u de moskee. En dan heb ik nog een tip voor u. Als u het een beetje slim aanpakt, kunt u er misschien een locatie voor uw jeugd uitslepen. Als ze daar toch gaan bouwen, gezellig met de buurtvaders achter de tap. Daar heb je wat aan. De Vrijheids- weg is een uitstekende plaats voor een moskee. Ik hoop dan ook dat de gemeente doorgaat op de inge slagen weg. Mw. J. Bolleman met uw computer. Voor installatie, reparatie, vervanging. Ook hiervoor naar: enperl SCHOEMAKER Burg. Grothestraat9, Soest Telefoon 035-6010344 Elke ondernemer in Gooi- en Eemland kan op internet zijn me ning geven over het voorgenomen beleid van de Kamer van Koop handel voor 2006. De enquête staat op www.kvk.nl/raadpleging. Het KvK-bestuur gebruikt de uit komsten bij het opstellen van het Activiteitenplan 2006. De enquê te sluit op 22 juni. De resultaten staan in juli op de site. In oktober stelt het KvK-bestuur het Activiteitenplan 2006 vast. In dat plan staat wat de KvK in 2006 voor ondernemers in Gooi en Eemland gaat doen. Daarvoor wil het bestuur weten hoe het voorgenomen beleid aansluit op de behoeften van ondernemers. De kamer is voor de ruim 60.000 ondernemers in de regio immers de organisatie die - samen met andere ondernemersorganisaties en adviseurs - ondernemerschap stimuleert en ondersteunt. Om een effectief activiteitenpakket op te kunnen stellen is het voor het bestuur van de kamer belangrijk te weten waar de behoeften van Er komt zaterdag 25 juni een ver volgactie voor de wederopbouw van het brandweerkorps in het Indonesische Bandah Aceh. De Stichting Brandweer Soest Helpt werkt dan samen met de winke liersvereniging Hartje-Zuid. Tussen 10:00 en 16:00 uur kan het winkelend publiek allerlei activitei ten ondernemen met de brandweer. Zoals een vlucht in de autoladder, het omspuiten van poppen en het lopen met adembescherming. In de deelnemende winkels kan worden meegedaan aan een slag zinwedstrijd. Er liggen dominoste nen met daaronder een woord. Als die in de juiste volgorde worden gezet, ontstaat de slagzin. Een deel nameformulier is verkrijgbaar bij de winkeliers (die de prijzen be schikbaar stellen) en kost een euro. Iedereen kan net zo vaak meedoen als hij wil en de opbrengst van de wedstrijd en de acties gaat naar de Stichting Brandweer Soest Helpt. Deze stichting heeft aansluiting gezicht bij Apeldoorn dat een ste denband is aangegaan met Bandah Aceh. In samenwerking met de col lega's in Apeldoorn zullen de Soes ter brandweerlieden tal van acties houden om geld in te zamelen voor het brandweerkorps in het door de tsunami getroffen gebied. De kazerne van de 400.000 in woners tellende stad staat er nog, maar van de 53 korpsleden hebben er elf het leven verloren tijdens de ramp op Tweede Kerstdag vorig jaar. Met geld dat wordt ingeza meld tijdens de acties zullen zoveel mogelijk spullen worden aange schaft, waaraan in Bandah Aceh dringend behoefte is. Het kan zijn dat er op zaterdag 25 juni nog meer activiteiten plaats vinden in Hartje-Zuid. De stichting werkt daar nog aan. Zeker is dat de winkels in oosterse sferen worden ingericht en waarschijnlijk zijn er die dag diverse optredens van een Indonesische dansgroep. De Stichting Brandweer Soest Helpt is momenteel bezig om haar website te vernieuwen. Van af volgende week is het resultaat zichtbaar via de site van het korps: www.brandweersoest.nl De Wolverlei Apotheek in Soest (Weegbreestraat/Varenstraat) was dertig jaar geleden de eerste apotheek in Nederland die het 'in loopspreekuur' introduceerde. De apothekers Pieter Vinks en Nynke Pilon hebben nu opnieuw het ini tiatief genomen voor zo'n speciaal spreekuur: elke dinsdag van 11:00 tot 12:00 uur. Op dat tijdstip kan iedereen (gra tis) bij de apotheker terecht voor alle vragen over geneesmiddelen. Daarvoor heeft de apotheek een aparte spreekkamer. De patiënt kan daar - met of zonder afspraak - voor een gesprek met de apo theker binnenkomen. Iedereen kan van deze service gebruik maken. Het gesprek kan gaan over de ge bruikte geneesmiddelen, maar ook over geneesmiddelen die men (nog) niet gebruikt. De apotheker kan uitleg geven over de werking ervan en kan ook antwoord geven op vragen als: 'Kunnen mijn geneesmiddelen wel naast elkaar gebruikt worden?' Of: 'Waarom heb ik eigenlijk een re cept voor dit middel nodig?' Of: 'Welke middelen worden wel of niet vergoed door mijn verzeke raar?' Of: 'Heb ik misschien last van een bijwerking van een ge neesmiddel?' Of: 'Kan ik voor elk ziekenhuisbezoek een geneesmid delenoverzicht krijgen van mijn apotheek?' Ook naast het spreekuur kan men De Wolverlei-apothekers Pieter Vinks en Nynke Pilon. in de apotheek natuurlijk altijd met vragen terecht. Ook telefonisch 035-60.19.646) of via e-mail (info@wolverleiapotheek.nl). Zie ook: www.wolverleiapotheek.nl. In de Wolverlei Apotheek, Weeg breestraat 56, is in principe altijd een apotheker aanwezig! Nu tijdelijk 9.095,- Culture voordeel: 2.500,- ABS 2 Airbags Stuurbekrachtiging Getint glas Radio/CD-speler Beukenlaan 80-82 Soest Telefoon 035 - 750 18 20 www.ford-eemlandmotors.nl ondernemers liggen en wat de rol van de kamer hierin kan zijn. In de webenquête kunnen onder nemers hun mening geven over het voorgenomen beleid voor 2006. Een groep van 17.000 onderne mers heeft de enquête via e-mail van de kamer ontvangen. Onderne mers kunnen de enquête ook invul len op www.kvk.nl/raadpleging De enquête sluit op 22 juni. Draagvlak De antwoorden in de raadpleging geven het bestuur van de KvK in zicht in hoe ondernemers in Gooi en Eemland over de voorgenomen activiteiten denken. Het wordt duidelijk voor welke activiteiten wel of geen draagvlak bestaat bij ondernemers. In de enquête staan onderwerpen die op dit moment bij ondernemers leven, zoals Innova tie, Internet, Internationale Handel en Lastenverlichting. Ondernemers kunnen in de enquête ook aange ven welke thema's volgens hen ont breken, maar wel thuishoren in het beleid. Het bestuur van de kamer stelt het Activiteitenplan voor 2006 in oktober vast. Sluit nu uw hypotheek over bij de Rabobank. En profiteer van de historisch lage hypotheekrente en ons aantrekkelijke actie-aanbod. Wij verzorgen nu namelijk deskundig en snel uw nieuwe hypotheek voor het totaal bedrag van slechts 720,-*. Bel nu voor de actievoorwaarden of een afspraak, telefoon (035) 609 63 19. Rabobank Soest Baam Eemoes Rabobank

Soester Courant | 2005 | | pagina 7