nm Woningaanbod WVS «k Soester handelsmissie gaat met Rabobank naar China Bentinck Fonds steunt manege Leerlingen De Bron maken hutten rond fantasieboom Lions Club Eemland biedt spektakel voor jong en oud so®rari8cowitM9T ar ligt u niet wakker van expert SCHOEMAKER Volgnummer 12 TstVs" i HITTEGOLF IN HET VOORJAAR Boomfestival op kasteel Groeneveld: 19 juni PAG|MA WOENSDAG 15 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 9 Vijfduizend euro bij afscheid van Wim Rietveld t uit de Bunschoten, mdenberg Sgg lil Burg. Grothestr 82 001 w FordFusion Culture 12311 Eemland Motors «SUi> Soest Yves Rocher Nederland BV houdt KAM-dagen 'Baarnse Avond' voor goede doelen ELKE WEEK EEN A.S. ZATERDAG AIRCO-VOORDEEL SHOW! geen bijzondere voorwaarden mg van enkele woningen met karakter. In die gevallen lere voorwaarden voor die jegeven. Het betreft hier ïgen, jongerenwoningen iningen en woningen voor Voldoet u niet aan de in de stelde voorwaarden, dan zin op de betreffende wonino n verzoek wordt dan niet er met uw woonbon? en juist ingevulde woon- behandeld. Bovendien wordt of u aan alle voorwaarden oningzoekende doen nooit reacties mee. Indien er meer igezonden worden alleen de ïegenomen in de verdeling. arbij alles klopt worden door rde gezet. Als u bovenaan de staat wordt de woning door rhuurder aan u aangeboden e woning dan krijgt u via de t huisvestingsvergunning van oest, waarvoor u leges ad oet betalen. idaat teerd voor een woning, nnen 5 werkdagen na van de reactietermijn de verhuurder. Zonder een ef is het niet mogelijk de inen te bekijken. Het heeft itijds te informeren naar uw 1 NIET IN AANMERKING TEN VOOR EEN WONING GEEN BERICHT!!! mingtoewijzing an de woningtoewijzingen geven in een overzicht, aangegeven hoeveel reacties ig zijn ontvangen en of de ig of aan een voorrangs- egewezen. "Op internet eergegeven op welke plaats men is geëindigd." igzoekenden allen is het mogelijk s of sociale gronden een 'ing te verkrijgen. Slechts erkt aantal gevallen zal /erklaring, die slechts van )or een fiatwoning, worden matie hierover kunt u VVS of op de internetsite: teverdeling nl loopt een serieuze klacht >ver de woningtoewijzing schriftelijk indienen bij 276, 3760 AG Soest, ter klachtencommissie. agen heeft over het ïem dan kunt u daarvoor 5, of op de internetsite: teverdeling nl Een alledaags vakantietripje wordt het niet, dat staat wel vast. De ne- gendangse reis die een aantal Soes ter ondernemers (met collega's uit Baarn en Eemnes) in september/ oktober naar Peking en Sjanghai gaan maken biedt naast de zake lijke aspecten ook een heleboel interessants. Vandaar het algemene enthousias me voor het 'uitstapje'. Johan Zijt- veld, in het dagelijks leven hoofd van djü 'buitendienst' voor zakelijke relaties van de Rabobank Soest- Baarn-Eemncs en organisator van de reis, spreekt liever over een 'handelsmissie'. Het gaat immers in de^eerste plaats om de kennis making met China als belangrijke, zelfs steeds belangrijker wordende handelspartner. China wordt in het westen allerwegen beschouwd als een zeer dynamische 'groeimarkt', maar Voor de Soester ondernemers is de Oiinese economie op dit mo- mentwaarschijnlijk vooral interes sant als leverancier van steeds meer producten en fabrikaten voor de Europese markt. Het is dan ook voornamelijk een studiereis die de Soester 'handels delegatie' van 24 september tot 2 oktober onderneemt. Het voor naamste doel is dan ook een idee te krijgen van de economische 'be dreigingen' vanuit China. Maar er blijft hopelijk ook nog voldoende tijd over om wat mee te nemen van de culturele en toeristische 'high- lights', zowel in de hoofdstad Pe king als in de havenstad Sjanghai, die inmiddels Rotterdam is voor bijgestreefd als wereldhaven. De handelsmissie bestaat uit zo'n veertig voornamelijk plaatselijke ondernemers. Ze betalen de reis uit eigen zak, maar de Rabobank neemt de volledige organisatie op zich. Op het programma staan o.a. verschillende bedrijfsbezoe ken, maar er wordt ook contact gemaakt met o.a. het consulaat en de Rabo-vestigingen in beide steden. Er staan bezoeken gepland aan het grootste winkelcentrum ter wereld en het formule-1 circuit van Sjanghai, en aan het restaurant in Peking waar de Chinese regering altijd de bezoekende wereldleiders Bij zijn afscheid van het Bentinck Fonds mocht penningmeester Wim Rietveld onlangs een goed doel uitkiezen, waaraan vijfdui zend euro zou worden gegeven. Rietveld liet zijn keuze vallen op de Prinses Maxima Manege in Den Dolder en overhandigde vo rige week de cheque. Bestuursleden van het Bentinck Fonds en de Stichting Ruitersport Ejienncndal troffen elkaar donder dag op het terrein van de manege. Na een officieel woord van Jan Ja- l voorzitter Bentinck Fonds, en uw Carla Alkema van Den- dal, kon Rietveld zijn cadeau handigen aan de heer Den tber van de manege. Rietveld is g jaar lang bestuurslid geweest van het Bentinck Fonds. Het was niet de eerste keer dat het Bentinck Fonds iets kon betekenen voor de Prinses Maxima Manege. Op 4 maart vorig jaar schonk de Soester stichting een paard aan de inanege. je Stichting Ruitersport Centrum •ennendal, opgericht in 1999 te «est, heeft zich ten doel gesteld Jet paardrijden door gehandicap ten te bevorderen. Zij richt zich laarbij op mensen met een licha- elijke, zintuiglijke, verstandelijke of meervoudige handicap, waarbij ivens wordt gestreefd de integratie issen mensen met en zonder han- licap tot stand te brengen. e manege is eigendom van Stich- jing Reinaerde, een instelling voor nensen met een handicap, die de manege met hulp van diverse fond- en en bedrijven op haar terrein heeft gerealiseerd. Voor Reinaerde is de manege niet alleen een vorm van (therapeutische) vrijetijdsbe steding voor haar cliënten, het is tevens een schitterend werkproject voor de bewoners: Tien bewoners van het terrein (Reinaerde) en twee werkbegeleiders helpen iedere och tend op de manege bij het uitmes ten van de stallen, het composteren van de zaagselmest en het aanhar ken van de hoefslag. Reactienummer 3 'g: ?rl niet 'n behandeling genomen. Aantal toewijzing reacties via 0 Loting 6 Loting 75 Loting 97 Loting 52 Loting 87 Loting 55 Loting 83 Loting 128 Loting 101 Loting 4 Loting 17 Loting 2 Loting 1 Loting Bilderdijklaan 4 Reactienummer 0512120 Wijk Soest-Zuid Woningtype eengezinswoning Aantal kamers 5 Opp.woonkamer16 Etage Begane grond Beschikbaar per: 18-07-2005 Netto huur 492,49 Bruto huur €494,58 Subsidiab. huur 492,49 Servicekosten 2,09 Voorwaarden Bijzonderheden c.v., tuin, rustige wijk. Bij een 1- of 2 persoonshuishouden is huursubsidie niet mogelijk Portaal Eemland i: Reactienummer 0512114 Wijk Soestdijk Woningtype benedenwoning Aantal kamers 3 Opp.woonkamer31 Etage Begane grond Beschikbaar per: 01-07-2005 Netto huur 500,73 Bruto huur 626,89 Subsidiab. huur 531,68 Servicekosten 126,16 Voorwaarden Leeftijd minimaal 60 jaar. Bijzonderheden c.v., lift, balkon, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheden in verzorgingshuis. Zorg op indicatie mogelijk St. Mariënburg Klarinet 343 Reactienummer 0512118 Wijk Overhees Woningtype fiat -met lift Aantal kamers 3 Opp.woonkamer26 Etage Tweede etage Beschikbaar per: 16-07-2005 Netto huur 540,48 Bruto huur 667,47 Subsidiab. huur 566,42 Servicekosten 126,99 Voorwaarden Bijzonderheden Leeftijd minimaal 50 jaar. lift, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheden in bijbehorend ontmoetingscentrum. De woning is intern gerenoveerd. Type B, vijverkant SBBS Frans Halslaan 15 ■jp Reactienummer 0512105 Wijk De Engh Woningtype eengezinswoning Aantal kamers 4 Opp.woonkamer24 Etage Begane grond Beschikbaar per: 25-07-2005 Netto huur 568,77 Bruto huur 570,86 Subsidiab. huur 568,77 Servicekosten 2,09 Voorwaarden Bijzonderheden c.v., tuin, rustige omgeving, dichtbij scholen. Voor deze woning is geen huursubsidie mogelijk Verhuurder Portaal Eemland k Nutijdelijk C13.99S,- Culture voordeel: 1.500,- onthaalt. Daarnaast wordt dus de locale 'cultuur' opgesnoven, zoals Johan Zijtveld het omschrijft. Zeer gemêleerd De Rabobank Soest-Baarn-Eem- nes is in feite de eerste Rabobank in het land die een dergelijke handels/studiereis naar het Verre Oosten voor zijn zakelijke relaties (bestaande klanten en 'prospects' - dat wil zeggen: relaties die nog klant moeten wórden) op touw zet, meldt Johan Zijtveld niet zonder trots. Het reisgezelschap is ook zeer gemêleerd: mensen uit de bouw, de onroerendgoed-sector, de ho reca, de autohandel - uit diverse hoeken van de Soester zakenwereld dus. Sommigen nemen hun partner mee, zodat ook de dames niet in het gezelschap zullen ontbreken. Op 8 september worden ze alle maal 'gebriefd' tijdens een informa tieavond in The Oriental Swan in Soesterberg. 'Om alvast een beetje in oosterse sferen te raken', aldus Johan Zijtveld. ABS 2 Airbags Stuurbekrachtiging l Radio/CD-speler Getint glas Bumpers in kleur Beukenlaan 80-82 Soest Telefoon 035 - 750 18 20 www.ford-eemlandmotors.nl Integratie van minder valide men sen in valide sportverenigingen is een doel waar het Bentinck Fonds zich mee bezig houdt. Het heeft een afdeling zwemmen (zaterdag morgen) en een zelfstandig opere rende boogschuttergroep (aan de Eemweg). Wim Rietveld (links) overhan digt de cheque ter waarde van vijf duizend euro aan Den Braber van Stichting Ruitersport Dennendal. De binnentuin bij kasteel Groene veld is op zondag 19 juni de locatie van een sprankelend bonienfeest. De Bomenstichting organiseert samen met Groeneveld deze dag vol spannende, creatieve en infor- matieveactiviteiten voorkinderen en volwassenen. Rondom de buitententoonstel ling Boomfestatie, die het hele seizoen duurt, treden muzikanten en acteurs op, worden in speelse en serieuze vorm verhalen en vraag stukken van bomen belicht en is er veel te zien en te horen over bomen en boomverzorging. Om 12:00 uur begint het Boomfes tival met een spectaculaire en fraaie acrobatiek-act vanuit een monu mentale boom door het Bencha- theater. Vanaf dat moment is er van alles te beleven in de binnen tuin; muziekgroep BOOM brengt bomenliederen, kabouter Pierelier vertelt kleuters de geheimen van bomen, verschillende sprekers belichten in korte voordrachten de betekenis van bomen in onze cultuur, Patricia Suer gaat in haar theaterstuk samen met kinderen zieke bomen redden, kinderen en volwassenen kunnen in het Bomen- spel prijzen in de wacht slepen, er zijn demonstraties boomklimmen, de bomendokter houdt doorlopend spreekuur voor alle boomverzor- gingsvragen, er zijn wandelingen met de boswachter, er zijn diverse knutsel workshops voor kinderen. Iedereen kan alles meemaken; de activiteiten die naast elkaar lopen vinden allemaal meer dan eens plaats, ook Bencha-theater komt nog twee keer terug. Boomfestatie De Boomfestatie, sinds 9 april te beleven bij kasteel Groeneveld in Baarn, is een ontdekkingstocht langs verborgen eigenschappen van bomen. Grote fantasierijke objecten samen met de prachtige bomen van het kasteelpark vor men de tentoonstelling, die zeker niet alleen om naar te kijken is. Test je bomenkennis in de vraag- en antwoordautomaat of bezem de lucht schoon met de reusach tige bezemboom. Open de grote voorraadkast en ontdek hoeveel dagelijkse producten van bomen komen. Maak kennis met de Kel tische Boomkalender en bepaal welke boom bij jou hoort. Zie met je eigen ogen dat een dooie boom toch nog leeft. Kortom, een echte ontdekkingstocht waar voor jong, maar ook voor oud, veel te beleven valt. De Boomfestatie blijft ook na 19 juni nog op kasteel Groeneveld; tot 31 oktober. Het Boomfestival is ontwikkeld in samenwerking met Staatsbosbe heer. De toegang tot het Boom festival in de binnentuin is gratis, ook op 19 juni. Kasteel Groeneveld is geopend dinsdag t/m zondag 11:00-17:00 uur. De Boomfestatie is van 9 april tot 31 oktober. Het Boomfestival op 19 juni loopt van 12:00 tot 17:00 uur. Tijdens de KAM-dagen (Kwaliteit Arbo en Milieudagen) van Yves Rocher Nederland demonstreer de kunstenares Hester Pilz met de leerlingen van groep 7 van ba sisschool De Bron donderdag het project GroenDoenPaviljoen aan de werknemers van het bedrijf. Hester werd de derde winnares van de milieuprijs Terre de Fem- mes van Foundation Yves Rocher en won daarmee 3000 euro. Hester Pilz heeft GroenDoenPavil joen samen met Ien van Gemert be dacht. Beiden zijn beeldende kun stenaars. Zeven jaar geleden zijn ze met de fantasieboom begonnen. Hetser: 'Het is een milieuvriende lijk 'bouwpakket'. De fantasieboom staat al. De kinderen mogen er wat naast bouwen. Uiteindelijk wordt De 'Baarnse Avond' op zaterdag 18 juni in de Pekingtuin mag zich nu al verheugen in een grote be langstelling van de bevolking van Baarn, Soest e.o. Dat blijkt niet alleen uit de talloze verzoeken om informatie maar ook uit de vele bezoeken, sinds begin mei ruim 1200, aan de website www. baarnseavond.nl. Het speciaal voor de gelegenheid gecomponeerde liedje 'Samen lek ker zingen' wordt veelvuldig via de website beluisterd! Dit lied zal met een nu nog onbekend (maar de or ganisatie hoopt op een groot) aan tal kinderen met begeleiding van de Charity Band uit Florida om 18.15 uur worden gezongen in een po ging een record te vestigen. Een muzikaal spektakel dat niemand mag missen! De Baarnse Avond - eigenlijk is het meer een namiddag en een avond - begint al tussen 14:30 en 15:30 uur wanneer de kinderen die meedoen aan het Groot Utrechts Kinderkoor zich moeten aanmel den voor de generale repetitie van 'Lekker samen zingen'. De gene rale repetitie zelf staat gepland om kwart voor vier. Aansluitend speelt de Charity Band een half uur lang een aantal swingende nummers uit hun repertoire. Het ziet ernaar uit dat het 's middags dus al een ge zellige drukte wordt. De verkoop van de 1000 ballonnen voor de bal lonnenwedstrijd is dan al in volle gang en de kramen voor hapjes en dranken zijn geopend. Het Concours Artistique speelt zich, inclusief een korte pauze, af van 16:15 tot 18:00 uur. Een aantal basisscholen en groepjes enthousiaste kinderen tonen af wisselend op twee podia waartoe zij in staat zijn in de uitvoerende kunst. Een mooie gelegenheid om de bloem der natie nu eens artistiek in actie te zien. Lootjes Alle kinderen die zich bij de info balie in de Pekingtuin tijdig aan melden voor zowel het koor als het concours, ontvangen daar lootjes waarmee zij meeloten naar één van de 'coole' prijzen, zoals een rond vlucht in een helikopter of sport- vliegtuig. Maar er zijn meer prijzen te verdienen! De aankondiging van de winnende loten zal tussen 18:30 en 19:00 uur plaatsvinden. De hele middag en vooravond zijn voor de prijs van 1 baarntje 1,70) ballonnen te koop voor de ballonnenwedstrijd. Aan deze wedstrijd zijn ook weer prach tige prijzen verbonden. Zoals een gloednieuwe fiets voor het voor 1 september 2005 teruggestuurde kaartje van de ballon die het verste is gekomen. Maar ook de troost prijzen mogen er zijn: o.a. hippe rugzakken en tassen. Kinderkoor Om 18:15 uur dirigeert Siem Ke- ijzer het hopelijk grootste koor uit zijn loopbaan en Danny Lieber- man zijn Amerikaanse high school kids van de Charity Band om een muzikaal huzarenstukje over het voetlicht te brengen. Siem Keijzer: 'Laat alle kinderen die meedoen thuis vooral goed oefenen op het liedje en de tekst. Dat is echt nodig voor een gave uitvoering!' Om te oefenen ga je naar de internet pa gina: http://www.baarnseavond. nl/lekker_samen_zingen.htm, waar het liedje is te horen en de tekst is te lezen. De hele avond is er, vaak op meer dere podia tegelijk, een breed scala aan verschillende muziekstijlen te beluisteren. Van pop, big band swing en close harmony tot Elvis 'the act'. Met als absoluut hoogte punt een spetterend optreden van Sugar Lee Hooper. Tussendoor tre den verspreid over de Pekingtuin dan wel op een podium verschil lende 'straatartiesten' op. Daarbij draagt o.a. ook het Baarns Lyceum een steentje bij met de dansgroep Grandi Art, de popband Upside Down en de funky jazzband van Jelte Tuinstra. Bij een voldoende aantal deelnemende artiesten wordt later op de avond de Baarnse Straattheater Award 2005 uitge reikt. Het totale prijzengeld voor de eerste, tweede en derde prijs be draagt 225. Iedereen die denkt met een komische, serieuze, mu zikale, pantomime of wat dan ook voor act in de prijzen te kunnen vallen kan zich alsnog aanmelden via de 'contact' link op de web site. Om middernacht is het feest voorbij en keert de rust terug in de Pekingtuin. Goede doelen De Baarnse Avond wordt geor ganiseerd door de Lions Club Eemland ten bate van de vol- het één groot kunstwerk.' Kinderen verlengen het kunstwerk met behulp van natuurlijke en ge bruikte materialen, zoals takken, kurken, kralen, touw en fietsban den. 'De materialen leg ik aantrek kelijk neer. De kralen in bakjes en de stokken bij elkaar gegroepeerd. Alle spullen worden steeds weer opnieuw gebruikt', aldus Hester. De bouwsels naast de fantasieboom worden, nadat het klaar is, ook weer afgebroken en ergens anders door andere kinderen herbouwd. De creaties rond het kunstwerk veranderen daardoor steeds. De leerlingen van De Bron maak ten allemaal hutjes rond de boom, waar ze in konden zitten. Ze lieten hun fantasie er goed op los. Ieder bouwsel is een waar kunstwerk, dat deel uitmaakt van één groot geheel. De kinderen waren erg enthousiast. En ook de juf Willeke Vermaat ge noot van het schouwspel: 'We wer den door Yves Rocher gevraagd om met dit project mee te doen. Ik vind het leuk om ze zo intensief bezig te zien.' Knutselen Cindy Somhorst, Simone van Dijk en Lisa van Roem vonden het een grappig project en leuk om te doen. 'We zijn met de natuur bezig en we mogen zelf verzinnen wat we maken, hoe we dat aanpakken en welke vormen we gebruiken. Het is niet moeilijk', vertelden ze. Cindy, Simone en Lisa wilden eerst een hut op z'n kop maken, maar dat mislukte. Uiteindelijk bouwden ze twee wigwams naast. Leerlingen van basisschool De Bron deden mee aan het project GroenDoenPaviljoen van kunste nares Hester Pilz tijdens de KAM- dagen van Yves Rocher Neder land. Foto: Soester Courant Tim Visscher bouwde met zijn groepje een echte hut waar je in kon zitten. 'Ik vind het leuk om. grote dingen te maken. Ik hou erg van knutselen', zegt Tim. 'We heb ben er zelfs in gegeten', vertelde Gabriëlla van Dijk. Tim, Gabriëlla, Laurien en Denise hadden bij de hut een braadspit gemaakt met een kampvuurtje eronder. Alleen het stukje vlees ontbrak nog. Tijdens de lunchpauze zongen ze er met z'n allen bij het vuur. Milieuprijs Yves Rocher Nederland beloont elk jaar een aantal vrouwen die zich buitengewoon inzetten voor natuur en milieu. 'We gebruiken o.a. bloemen en planten voor onze producten, die vooral door vrouwen worden gebruikt', vertelt Marjolein Faber van Yves Rocher Nederland BV. Door middel van projecten, zoals Terre de Femmes (vrouwen voor de natuur) doet het bedrijf wat terug voor de natuur. Ook dit jaar zal er weer een nieuwe Terre de Femmes van start gaan. Vrouwen die zich hiervoor willen inschrijven, kunnen contact opne men met de afdeling Klantenser vice van Yves Rocher Nederland; @035-60.91.122. gende goede doelen: de Stichting Doe Een Wens, het Hospice Soest - Baarn, de Stichting Munipa en de Kerst-Inn voor vereenzaamde ouderen in Soest. Doe Een Wens en de Kerst-Inn zijn ai in eerdere jaren geadopteerd door de Lions Club. Omdat de hoogte van het financiële resultaat geheel afhanke lijk is van de omzet op consumpties is het consumeren van zelf mee gebrachte drankjes of etenswaren niet toegestaan op het terrein. De 'stewards' zullen daar nauwlettend op toezien. Voor een snélle doorstroming bij de verschillende drank- en eettent jes kan er alleen betaald worden met speciale muntjes, die voor deze gelegenheid de 'baarntjes' heten. Per stuk kosten ze 1,70, maar bij afname van 10 stuks of meer slechts 1,50. Gezien de verwachte grote drukte wordt iedereen ten sterkste geadviseerd de auto thuis te laten en met de fiets dan wel te voet naar de Pekingtuin te komen. Informa tie: www.baarnseavond.nl. INDE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel.(035)6014152 Unicef®» ®este' v'a wwwun'ce'sbop nl kinderen eerst of bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) BUITEN IN DE SHOWWAGEN Bij aankoop van een Een hittegolf in het voorjaar, dat kan nog wat worden dit jaar. Gelukkig gaan steeds minder mensen gebukt onder de hitte. De vaste en mobiele airco's van Zibro brengen dan ook verkoeling precies waar het nodig is. Bijvoorbeeld in de slaapkamer. Wie vroeg in het jaar een airco van Zibro in huis haalt, komt uitgerust een lange, warme zomer door. home made climates BURG. GROTHESTRAAT9, SOEST - TELEFOON 035-6010344

Soester Courant | 2005 | | pagina 9