Half dozijn opties voor Eemvogels 'Korfbal en sporthal op Blaek' Duinvolleybal sportief en heet Witte heeft geen behoefte meer aan officiële adviezen uit de sportwereld I 'Geen adviesgroep, dan zeker belangenvereniging' Sportgala in januari met o.m. quiz voor kampioenen Regiotitel Steven Kuipers Galerij der kampioenen WOENSDAG 22 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 11 Plannen stapelen zich; college gaat onderzoeken IATLON Sportfederatie lanceert eigen 'goedkoopste' plan Soester dames naar WK met F18 catamaran 1 oortbestaan zaterdagelftal SEC onzeker knickerbockers ielven onderspit i nek aan nekrace De opvallende service van AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST focwA a AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST Duivenberichten Springbokken goed vertegenwoordigd Vaders op gelijke golflengte Erik den Oude snel in Huizen Zelden zal het ene plan zoveel cre ativiteit bij anderen hebben losge maakt als dat van de PvdA voor woningbouw op het korfbalterrein aan de Staringlaan. Inmiddels is er een half dozijn opties. Het college mag aan het werk, maar de ge meenteraad moet morgenavond eerst aangeven welke richting het moet op gaan. De belangrijkste vraag waarop het college antwoord wil hebben is of De Eemvogels aan de Sta ringlaan moet blijven, of dat het onderdak krijgt op een bestaande sportaccommodatie. Valt de keu ze op clustering, dan zijn er drie opties: (in volgorde van opkomst) de sportparken aan de Bosstraat (west), de Eemweg en de Henri- ette Blaekweg. Verhuizing van De Eemvogels heeft natuurlijk meer voeten in de aarde, zeker ook in financiële zin. De extra kosten zullen dan voor een (groot) deel moeten worden gedekt uit de exploitatie van wo ningbouw op het huidige korfbal- terrein. Duidelijkheid hierover is daarom gewenst, gaf wethouder Bart Krol de fracties vorige week bij de voor bespreking mee. PvdA, D66, CU/ SGP en GGS boden die helder heid. De laatste kiest klip en klaar voor het burgerinitiatief van de buurtbewoners. Dat behelst een multifunctioneel clubhuis (voor De Eemvogels en verder bijvoorbeeld o.m. de denk sporten, naschoolse opvang en wijkactiviteiten), een korfbalveld, een trapveld en speelvoorzienin- gen. PvdA, D66 en CU/SGP daar entegen willen het terrein aan de Staringlaan bebouwen en de korf balclub elders huisvesten. Verhuismodel Ook Soest2002 lijkt te neigen naar een verhuismodel. GroenLinks wist het nog niet zo en de fracties van de coalitiepartijen WD en CDA hebben er de afgelopen dagen on getwijfeld weer over gebrainstormd. Deze twee willen eigenlijk dat alle mogelijkheden worden onderzocht, maar Krol heeft ze om bovenge noemde reden gevraagd scherper koers zetten. De fracties weten allemaal dat De Eemvogels het liefst aan de Sta ringlaan blijft, maar tegelijkertijd beseft dat het wellicht geen andere keuze heeft dan de koffers te pak ken. Ze weten ook dat MHC Soest het voor onmogelijk houdt, dat de hockeyteams aan de Bosstraat een kunstgrasveld met de korfballers moeten delen. Ledenstop Vanaf januari volgend jaar heeft de sterk groeiende hockeyclub (800 leden, van wie circa 500 jeugdigen) dit derde veld volledig nodig, zegt voorzitter Lex van Wijk. Kan dat niet, dan is een ledenstop alleen niet voldoende, maar zal de club leiding zich genoodzaakt zien zelfs huidige leden de laan uit te sturen. Het is geen kwestie van niet wil len, maar van niet kunnen zegt Van Wijk over het feit dat zijn club de komst van de korfballers naar de Bosstraat ten sterkste afraadt. De Bosstraat-variant komt uit de koker van de PvdA en geniet de voorkeur van het college als het tot verplaatsing van De Eemvogels komt. Het Sportplatform Soest, ad viesorgaan van het college, opteert voor verhuizing naar de ijsbaan aan de Eemweg. Daar kan dan tevens een skatebaan worden aangelegd (voor het zomerseizoen) en even tueel een clubhuis voor zowel De Eemvogels als SV Eemland verrij zen. In de winter kan het weiland gewoon onder water staan, zodat bij voldoende vorst de ijzers int het vet kunnen. Het jongste verhuisplan is afgelo pen week door de Sportfederatie Soest gepresenteerd. Die preten deert de goedkoopste oplossing te hebben door De Eemvogels voor deurdeler te laten worden met Smeeing/BDC aan de Henriëtte Blaekweg (zie elders op deze pa gina). Maar het is de fracties ook bekend dat de buurtbewoners niets willen weten van woningbouw aan de Sta ringlaan. De wijk zal dichtslibben, de verkeersveiligheid afnemen en de laatste mogelijkheid voor een speel-, annex recreatieplek voor de wijkbewoners (onder wie driehon derd kinderen) is dan van de baan, waarschuwen zij de politiek. Daarnaast is door een aantal frac ties de mogelijkheid geopperd van beperkte woningbouw aan de Sta ringlaan, in samenhang met speel- voorzieningen. Als het goed is, krijgt Krol morgenavond van de fracties te horen welke uitgangs punten hij bij zijn onderzoek moet betrekken. Annemieke Stoke en Monique de Roder hebben zich geplaatst voor de WK F18 catamaran. Op 9 juli worden de twee Soester zeilsters in Hoek van Holland verwacht voor dei eerste wedstrijd. De WK in ei gen land duurt tot en met 16 juli. In de kwalificatiewedstrijden ging het allemaal niet van een leien dakje. In de eerste race, eind april, moest het tweetal nog wennen aan zijn nieuwe Hobie Tiger. De spin naker schoot bij het binnenhalen onder de boot in plaats van in de koker en het kostte veel tijd om het fjegentien vierkante meter tellende gevaarte aan boord te krijgen. Be gin mei ondervonden alle deelne- toers aan de Ronde IJsselmeer veel igroblemen van de harde wind (5 Beaufort) en de hoge golven. In «jcheveningen konden drie van de 'Vier wedstrijden worden afgewerkt, jnaar onlangs kregen Stoke en De Roder de bevestiging van de orga nisatie dat ze zijn geselecteerd voor Se mondiale titelstrijd bij de F18. üV OETB AL-zaterdag OFTBAL De Eemvogels kunnen het best verhuizen naar de handbalaccom modatie aan de Henriëtte Blaek weg. Dat plan is ingebracht door de Sportfederatie Soest die het omschrijft als de variant die het goedkoopst is. Ook stelt ze voor een sporthal op het terrein te bou wen. Het is een reactie op andere plannen voor de Staringlaan, waar De Eemvogels nu is gehuisvest in een zeer oud noodlokaal. De korfballers zouden aan de Blae kweg gebruik kunnen maken van de bestaande kleedlokalen en het clubgebouw van Smeeing/BDC. Aangezien de korfballers op zater dag en de handballers op zondag spelen, hoeven ze elkaar niet in de weg te lopen. Grote voordeel is dat de gemeente geen investering hoef te plegen voor een nieuw clubhuis voor De Eemvogels. Op (korte) termijn zou er, in de ogen van de Sportfederatie, een sporthal kunnen verrijzen op de Henriëtte Blaekweg. Jan Paauw van de Sportfederatie zegt dat Smeeing/BDC bereid is geld te steken in de hal. De club loopt al langer dan een jaar met het plan rond om een sporthal te bouwen. Wethouder Harry Witte beaamt dat hij daarover gesprekken heeft gevoerd met de handbalclub. 'Ze heeft toen gezegd dat ze ook zou willen investeren, maar later leek het mij dat de gemeente toch alles zou moeten betalen. Dat is op dit moment onhaalbaar. Er worden veel ballen in de lucht geschoten, maar ik moet nog zien of die alle maal in het doel belanden.' Velden Naast de jeu de boules banen van De Gemshoorn liggen op het ter rein aan de Henriëtte Blaekweg nu drie verharde handbalvelden, maar Smeeing/BDC heeft de federatie verteld er aan één voldoende te hebben voor de wedstrijden in de open lucht. Er is dus plaats voor een hal, aldus Paauw die het plan woensdagavond lanceerde in de vergadering van de raadscommis sie sport, onderwijs en welzijn. Het is toch niet zeker dat SEC voor (Je zaterdag een selectie op de been ral brengen, zoals vorige week in jïeze krant werd vermeld. Hans w[eltmeijer bevestigt dat de ploeg bij de KNVB is ingeschreven voor de competitie, maar volgens hem is het de vraag of er straks voldoende meiers staan om daaraan daadwer kelijk deel te nemen. Een dezer dagen zouden de over gebleven spelers en begeleiders met elkaar om de tafel gaan zitten om te bekijken wat de mogelijkheden zijn. De knoop is nog niet door gehakt. Dat Veltmeijer mogelijk naar een andere club gaat, is niet aan de orde in dit stadium, laat hij weten. Als SEC stopt en hij zou een andere club zoeken, dan wil B in ieder geval op de zaterdag Bijven spelen. Het zand was soms te heet om er met blote voeten op te lopen, maar het mocht de pret niet drukken tijdens het jaarlijks duinvolleybaltoernooi van StamSovoco. Voor de vijftiende keer zochten allerlei gelegenheids teams de Lange Duinen op, waar ditmaal vijf velden fit een spectaculaire wedstrijd heb- n de softbalvrouwen van De 'ckerbockers het onderspit moe- n delven tegen Almere. Na het rtsignaal bleek dat de Soesters j moesten warmdraaien. Veel eelsters uit de polder konden in 'e eerste inning met snelle acties e thuisplaat bereiken en de gast- ouwen op achterstand zetten. enmaal aan slag gingen De Knic- erbockers er ook fanatiek tegen ~n en zo ontstond een nek aan ek race om de wedstrijdzege. "ooral Wil de Clippelaer was op eef en slaagde er regelmatig in en honk te stelen. In het veld kon e thuisploeg echter niet haar rust L'nden. espannen en risicovol softbal eidden een nieuwe achterstand in. aarnaast zorgden pick-offs tus- en catcher en het eerste en tweede onk voor nullen. In de laatste in- ~g sloeg Almere nogmaals toe. Bijna lukte het De Knickerbockers een dubbelspel tussen het derde en tweede horde en de thuisplaat te spelen. Net niet dus: 9-12. Topkwaliteit: onzichtbaar autoherstel plus standaard 4 jaar garantie op ons werk. Perfecte service; snelle en efficiënte service via één vast aanspreekpunt. En één jaar na het herstel een gratis Dubbelcheck. Stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. Vervangende auto direct inzetbaar. ABS EUROGAMNTBBXtUF 'erkende autoschade- herstelter ANV&dff REPARATEUR 'rCsgaL-WBSWI-J.—Ml W'JIWiUHBMa I -H.WI— Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 www.stalenhoef.nl De politici zijn overtuigd van de noodzaak van een of twee nieuwe sporthallen, zowel voor de clubs als voor de breedtesport en het bewe gingsonderwijs. Het hangt allemaal af het geld dat beschikbaar is. In een eerste reactie zei Wim Roest (D66) dat hij de nieuwe hal het Hefst aan de Bosstraat ziet staan en op de langere termijn ook Smee ing/BDC daar wil onderbrengen. Roest wacht, net als de rest, het on derzoek van de gemeente af. GGS opperde de mogelijkheid van een blaashal, net als op tennispark De Harskamp. De Sportfederatie heeft haar plan besproken met de besturen van De Eemvogels en Smeeing/BDC. Beide staan er volgens Paauw wel willend tegenover. 'Optie één voor De Eemvogels is dat ze aan de Sta ringlaan blijven, maar een tweede optie is misschien dat ze naar de Blaekweg gaan', aldus Paauw die het gemeentebestuur op het hart drong het plan te onderzoeken en alle betrokken clubs van meet af aan in het overleg te betrekken. Wethouder Harry Witte zit niet meer te wachten op een adviesor gaan voor de lokale sportwereld. 'Zoals het nu gaat, denk ik dat we elkaar alleen maar verdriet zullen doen en frustreren.' Maar terwijl de meeste sportverenigingen net als de politici genieten van het zo merreces zullen de Sportfederatie en het Sportplatform de komende periode koortsachtig overleggen over een nieuwe structuur. Het moet in ieder geval anders dan nu, daarover is men het in zowel politieke kring als binnen de sport eens. Het Sportplatform Soest is sinds 2000 het officiële adviesor gaan voor het gemeentebestuur als het gaat om (beleids)zaken in de (breedte)sport. De Sportfederatie Soest neemt het sindsdien op voor de belangen van ruim veertig ver enigingen, maar is geen officiële ge sprekspartner van de gemeente. Vrijwel alle raadsfracties juichen het overleg toe en wachten met belangstelling af met welk voor stel de twee in samenwerking met de gemeente in oktober zullen ko men. Als het aan GGS (de partij van Witte) en CDA ligt, krijgt het Sportplatform straks een bedank je voor de bewezen diensten en hoeft er geen nieuwe adviescom missie voor in de plaats te komen. Hun belangrijkste argument is dat in zo'n commissie nooit sprake kan zijn van onafhankelijkheid, omdat advisering en clubbelangen in el kaar verstrikt raken. Wat dat betreft mag GGS overi gens eerst wel eens naar zichzelf kijken, want fractielid Marianne van Halen zit ook in het bestuur van de Sportfederatie. Ze is al ja renlang actief in de diverse sport- adviescommissies. Het is daarom niet verwonderlijk dat haar per soonlijk standpunt op dit vlak af wijkt van dat van haar fractie, en dat van wethouder Witte. Doorschieten Voor hem hoeft het niet meer. Het probleem is in zijn ogen dat een adviesorgaan altijd maar meer wil en dat het altijd beter moet, ter wijl er geen geld is voor nieuwe, grote investeringen. 'Een advies orgaan kan te ver doorschieten in haar wens tot verbetering. Ik zie het lijntje al breken als ze met ad viezen komt, waarvan maar nul komma twee procent kan worden uitgevoerd.' Witte zegt dat hij wel behoefte heeft aan overleg met de sport en dat de gemeente nu ook al met grote regelmaat om de tafel zit met clubvertegenwoordigers. Aan de andere kant kwam het hem de afgelopen maanden wel goed uit dat de Sportfederatie een bemid delende rol speelde. Nadat Witte een keer bepaald niet gastvrij was onthaald bij voetbalvereniging 't Vliegdorp, liet hij naderhand de presentatie van de gemeente over de gefaseerde uitvoering van een voetbalcomplex aan de Kerklaan in Soesterberg maar wat graag over aan die federatie. Voorzitter Ton Schneider van het Sportplatform noemt het standpunt van de wethouder 'jammer voor de sport'. 'We vinden het een beetje dom, want in het platform zitten mensen die van wanten weten en in het bedrijfsleven of ergens an ders jarenlang met het bijltje heb ben gehakt'. Lange termijn Aan de ene kant verbaast het standpunt van de wethouder hem, maar aan de andere kant niet. 'Er is bij hem geen belangstelling voor een langetermijnbeleid. Hij claimt wel dat het er is, maar dat is niet zo. In het platform zijn we unaniem van mening dat beleid niet mogelijk is zonder een goede langetermijn- planning.' Dat het bij de gemeente schort aan een planning en visie, blijkt vol gens Schneider uit de kwestie van De Eemvogels aan de Staringlaan. 'Vastgesteld is dat er een sporthal moet bijkomen, en nu moet ineens heel veel worden opgetuigd voor een kleine vereniging. Dat moet ook gebeuren voor De Eemvogels, maar je moet het in een breder ka der plaatsen.' De opmerking van Wim Roest (D66) dat zich tussendoor nu een maal nieuwe zaken aandienen, gaat volgens Schneider in dit geval niet op. De vervanging van de clubac commodatie van de korfbalver eniging stond al driemaal op de programmabegroting om te wor den vervangen, maar werd net zo vaak geschrapt. Vanzelfsprekend legt Witte de kri tiek van Schneider naast zich neer. 'We hebben geen ad hoe beleid. Meeijarenbeleid is allemaal papier. Je moet kijken naar de financiële middelen die je hebt. Het klopt dat er een hal moet komen, en op ter mijn misschien zelfs nog één, maar in vergelijking met andere gemeen ten doen we het hier erg goed.' Mocht de gemeenteraad in het najaar een punt zetten achter een officieel adviesorgaan voor de sport, dan moet er in ieder geval een belangenvereniging voor de clubs blijven bestaan. Dat vindt Jan Paauw, woord voerder van de Sportfederatie Soest. Er zijn best clubs die hun ei gen boontjes kunnen doppen als hun belangen op het Raadhuis plein op het spel staan. Maar veel andere verenigingen, vooral die met relatief weinig leden, fi nanciële middelen en/of erva ring in de omgang met de ge meente, zullen baat hebben bij een belangenbehartiger. Paauw was de laatste maanden nauw betrokken bij de planvor ming voor een voetbalcomplex voor 't Vliegdorp in Soester berg. Momenteel is hij vanuit zijn functie vooral bezig met de ontwikkelingen rond de Staringlaan, waar De Eemvo gels zijn gehuisvest. Volgens Paauw is afgesproken dat in het vervolgoverleg tussen ge meente en korfbalvereniging steeds een vertegenwoordiger van de Sportfederatie aanwe zig zal zijn. Dat laatste erkent Schneider, maar dat wil nog niet zeggen dat het al lemaal koek en ei is, vindt Schnei der die beseft dat het einde van het Sportplatform nabij is. 'Daar tillen we niet zwaar aan. In het platform zitten allemaal mensen die uit liefhebberij hun kennis be schikbaar stellen, en meer dingen aan hun hoofd hebben dan alleen de sport.' Niet voor niets De preses heeft beslist niet het ge voel dat het platform vijf jaar lang voor niets zijn werk heeft gedaan. 'In het begin hebben we een veel omvattend plan aangeboden. Daar in stond onder meer een voorstel over de passe-partoutregeling (het tarief dat clubs betalen voor het gebruik van sportaccommodaties - red.). 'Dat kwam te vroeg, kreeg kritiek en daarom zijn andere on derwerpen, die wel zijn vastgesteld, ondergesneeuwd. Ons advies over de accommodaties zat wel degelijk goed in elkaar en is overgenomen. We hebben met onderbouwde cij fers en argumenten aangetoond dat er een nieuwe sporthal moet komen en, misschien al in 2007, zelfs een tweede.' Volgens Schnei der zijn veel voorstellen en punten van het platform opgenomen in een notitie die door de raad is vastge steld. Dat daar vervolgens veelal niets mee wordt gedaan, is een an dere kwestie. Schneider is van harte bereid in de zomer mee te praten over een nieuwe adviesstructuur voor de sport. 'Persoonlijk heb ik er geen probleem mee, maar ik zie er geen toekomst in. Dan krijg je toch weer de ouderwetse ad hoe lobby van clubs. Dat was precies de reden waarom de gemeente vijf jaar ge leden de Sportraad ophief.' Woordvoerder Jan Paauw van de Sportfederatie is blij dat er overleg komt. Hij wil een lans breken voor een convenant tussen de gemeente en de sport, waarin duidelijk staat dat de sport kan blijven adviseren over alle (beleids)zaken aangaande deze sector. Welke poppetjes in die commissie gaan zitten, is van later zorg. Paauw: 'Het wachten is op een telefoontje van de wethouder. Hij is nu aan zet. iets te lang) programma. Het circus doet dit jaar Soest niet aan, zodat het sportgala moet uitwijken naar een sporthal. In overleg met de gemeente en de betreffende clubs wordt overlegd wat de meest prak tische locatie is. In de tweede helft van januari wordt opnieuw een sportgala ge houden met daarin de verkiezing van de sportman, -vrouw, -ploeg en het sporttalent van 2005. Waarschijnlijk zal het tweede gala plaatsvinden in de sporthal van Spleasure Centrum, de andere optie is sporthal Beukendal. Het Hefst waren de organisatoren (de afdeling breedtesport van de gemeente en de Sportfederatie Soest) in zee gegaan met Circus Renz. Dat stelde de tent beschik baar, waarin eind oktober vorig jaar bijna 1500 mensen getuige waren van een gevarieerd (maar Het is de bedoeling dat er tussen de bekendmakingen van de bes te sporters door opnieuw optre dens en demonstraties te zien zijn. Nieuw element is dat de clubs de gelegenheid krijgen al hun kam pioenen van dit kalenderjaar te presenteren. Het idee bestaat dat alle teams een vertegenwoordi ger mogen afvaardigen voor een sportquiz. Daarin kan een geldprijs worden gewonnen, die ten goede komt van de vereniging, waarvan de winnaar lid is. waren uitgezet. In het mulle zand bewoog de één zich enigszins onwennig, de ander bijna professioneel voort. Gezelligheid was troef. Na een dag sportief ploeteren en zwoegen onder de onverbiddelijke zon zocht een groot aantal roodgebrande gezichten de verkoeling op. Wedvlucht: Chantilly DE ZWALUW Van Es Rijksen 1; H. Toonen Zn. 3; H. Woudstra 5; H. Vos 7; Th. Post 9; R. van Hornsveld 11; E. v.d. Brakel Znn 13; A. de Bes 14; Comb. van Egdom 16; H. Vonk 17; Patrick Ingrid 22; J. de Jong 28; R. van 't Net 29; M. van Rouwendaal 32; C. Kamphorst 33; S. van de Heiden 47; V.d. Brakel- Osseweyer 48; R. van de Mast 69; Van Ginkel Kanters 77. DE VRIENDSCHAP Van de Grift 1; J. Ruttenberg «Sc Zn. 2; A. Dijkstra 3; B.G. Schim mel 6; Vaessen/Veenendaal 7; G. Reyerse; H.C. Rauch 11; E. v.d. Esschert 14; Mevr. Altenaar Zn. 16; H. de Bree 17; B. van Gar- dingen 18; H.H. v.d. Veen 28; D. Krol 35. Wedvlucht: St. Vincent DE VRIENDSCHAP H. de Bree 1; J.C. Wijnands 3; W. Altenaar 4. boogfractuur verstek moest laten gaan. Bij de meisjes liet Kimberley Voest wegens vakantie de finale schieten. Britt de Groot sloot de regiokampi oenschappen af met de veertiende plaats (jeugd LOS 3) en een klasse hoger werd Romée van de Plaats 26e. Het eerste donderdag damesteam van LTCSoestdijk. V.ln.r. Jolanda van den Hoogenband, Floor O ff er geit, Ada Jansen, Judith Jaspers. Steven Kuipers van De Springbok ken is turnkampioen van de Regio Midden-Nederland geworden. Bij de pupillen 1 werd hij eerste in LOS 6. Na twee voorronden moest hij de koppositie nog delen, maar zaterdag was hij in de finale in Amersfoort superieur. Vooral zijn sprong- en brugoefe- ning (8.80 en 9.30) oogstten een hoge beoordeling en droegen bij aan zijn totaalscore van 52.75 pun ten. Kuipers mag volgend jaar mee doen in een hogere turaklasse. Clubgenoot Evert van Dijk (junio ren 2, LOS 1) pakte in de keistad het brons. Er had voor hem meer ingezeten, maar de punten die hij voor het brugonderdeel kreeg, rie pen bij velen vraagtekens op. Kuipers en Van Dijk hadden zater dag gezelschap van veel leden van De Springbokken. Van hen had den twaalf turners zich geplaatst voor de eindronde. Achter Van Dijk werd Eric Kuiper vierde in het eindklassement. Op die plaats belandde ook Merijn Burgers (juni oren 1). Rijk de Vries (pupillen 2) leek een podiumplek te gaan ver overen, maar een laag cijfer voor de sprong wierp hem terug naar de zesde plaats. Pechvogel was Arj en de Boer die vanwege een elle- Met een tiende plaats mag Erik den Oude zeer tevreden terugkijken op de kwart triatlon van Huizen. Hij startte bij de heren in een sterk deelnemersveld en zette met twee uur en 39 seconden een scherpe tijd neer. Bij de dames kwam Rahel Bellinga weer op het podium terecht. Haar tijd van 2.08.24 was in Huizen goed voor de tweede plaats. Na mens De Schieter deden ook Den nis Moerman (2.09.54), Fred ter Horst (2.18.21) en Gijs van Kor- laar (2.37.15) mee aan de kwart triatlon die is uitgegroeid tot een van de klassiekers. De kwart tri atlon telt mee in de Regio Club Competitie, die op 16 juli wordt voortgezet met de Kromme Rijn Sprinttriatlon in Utrecht. Het is een maandelijks ritueel bij de Golfvereniging Soestduinen. Dan vindt er op de negen holes baan in Soestduinen een bekerwedstrijd plaats. De winnaar weet zich vervolgens een maand lang verzekerd van een gere serveerde parkeerplaats en mag thuis een plaatsje zoeken voor zijn nieuwste trofee. Gerrit de Groot (helemaal links op de foto) was zondag de beste van de veertig deelnemers. Met 57 slagen pakte hij de maandprijs. Daar naast was er nog een klassement na verrekening van de handicaps. Daaruit kwam Henk Everts als winnaar tevoorschijn (73 slagen min 24 is 49 slagen netto). De Groot eindigde op deze ranglijst op de tweede plaats die hij moet delen met Ton van Winden. Dit tweetal kwam, met inachtneming van hun (lage) handicap, uit op 52 slagen. Speciaal aan de maandbekerstrijd van juni was dat de vaders in het zonnetje werden gezet en een presentje kregen aangeboden (zie foto).

Soester Courant | 2005 | | pagina 11