WD-fractie op bezoek bij SZS Vaderdag in Van Weedestraat Jubileum Knijn in Cabrio Nieuwe expositie: 'Hoed op voor Marianne Jongkind' Gratis Rondje Musea ook in Soest en Baarn Bob van der Veen viert veertigjarig jubileum nieuws DEALER- Volksuniversiteit Soest I Genealogie, I beginnerscursus Fietsboot vaart nu iedere dag over de Eem en Randmeren Schoonheid in de Bereklauw ANWfy Wereldwinkel Witte polsbandjes Winkelkring beloont inzendingen van vijf kinderen Zaterdag 2 juli in openluchttheater Groepen/trainingen bij Amant M.W. •r fWm&Li Tot eind augustus in museum Oud Soest Zaterdag 9 en zondag 10 juli Gemeentevlag verkrijgbaar PAGINA cteerde 4x4 creen t.w.v. van 5,9%! een totale 63 55 35 jetca rs.nl dement is in de afgelopen it appartement, gelegen op ïan de woonkamerzijde als ^parlement is gelegen aan I de ruimte voor de keuken nd- als de avondzon. T500.- k.k. luis aan waar 17 jaar met ioge woonkamer v.v. open keuken. 1ste Verdieping: bergvliering, vaste kast, xir met dakkapel, douche- ast. Aangebouwde stenen iel woonhuis met prachtige OOO.-k.k. HJOËNSDAG 22 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 15 Vfgelopen vrijdag heeft een deel n de WD-fractie een bezoek ;ebraclit aan Stichting Zorgeen- ra Soest/Soesterberg (SZS). Deze .lichting omvat de tehuizen Mo lenschot en Groot Engendaal in ISoest en de Heybergh in Soester- (iwg. De fractie was uitgenodigd l0m de lunch te gebruiken zoals Idie ook wordt geserveerd aan de Inwoners, zodat de kwaliteit van liie maaltijd ook kon worden be- loordeeld. |De fractieleden kwamen tot een (eensluidend oordeel: dit is een (compliment meer dan waard. Tij- lensde lunch in Molenschot beant- 1 «oordden directeur Felix Thieme (en één der beide managers, Diana |flikweert, de nodige vragen. Ui- d kwam de Wet Maatschap- I pelijke Ondersteuning aan de orde :n de problematiek waarmee ook I zorginstellingen mogelijk zullen I worden geconfronteerd. De bezet- liingsgraad van de instellingen en I de serviceverlening waren eveneens I onderwerp van gesprek; daaruit I pleek dat er nauwelijks leegstand is. 1 Bovendien bleek het de VVD-frac- I üeleden dat er de nodige aandacht I is voor de algehele service. 1 Een primq voorbeeld is dat de I leiding van de SZS in de gemeen- Di Lassostaat 65", tel.*6022195 schappelijke ontmoetingsruimten de gezelligheid op een veel hoger peil gaat brengen. Men moet, aldus Thieme, 's avonds in die ruimte ge zellig een drankje kunnen drinken en een bittergarnituurtje kunnen kopen. Er zijn nu al, ook in het kader van het project Vereenza ming Ouderen Soest (VOS), ge meenschappelijke maaltijden en die worden goed bezocht. Tijdens het gesprek bleek ook dat er met nagenoeg alle zorginstellingen bin nen Soest een vorm van samen werking is. Keuken De WD'ers namen ook een kijkje in de zeer goed geoutilleerde keu ken, waar dagelijks zo'n 700 maal tijden worden bereid of deels van daaruit worden gedistribueerd naar de andere instellingen, maar ook in het kader van 'Tafeltje dek je'. Een goed plan, vond de directeur, om in de nabije toekomst ook maar de diepvriesmaaltijden daar te be reiden. Er is meer dan voldoende mogelijkheid, aldus Thieme. De fractieleden bekeken ook een onderkomen van bewoners en kwamen tot de ontdekking dat die ruimte toch wel erg beperkt was. De huiskamervoorziening I Op donderdag 29 september start bij Volksuniversiteit Soest een I cursus Genealogie, een cursus die I geschikt is voor iedereen die een begin wil maken met stamboom- I onderzoek. Genealogie is het on- I derzoek naar de herkomst van onze 1 genen, in het Nederlands familie- I onderzoek genoemd. In een van de I vijf lessen wordt getoond hoe men I informatie op internet kan vinden. I Bij voldoende belangstelling van de deelnemers kan tijdens deze cursus mogelijk een bezoek gebracht wor- den aan een archief, bij voorkeur 'Het Utrechts Archief. Het is een cursus, waarvan u jarenlang ple zier kunt hebben. De docentes die deze cursus verzorgen, de dames J. van Kleinwee en H. Venema, zijn beiden bestuurslid van de Neder- I landse Genealogische Vereniging, I afd. Utrecht. Cursustijd: 19:30-21:30 uur, prijs: 70,00, kosten lesmateriaal: 12,50 (inclusief 'Van Aver tot Aver', gids voor genealogisch on derzoek in de provincie Utrecht). Kalligrafie Een cursus die na enkele jaren weer op het programma staat is Kalligra fie: schoonschrijven, fraaie letters rangschikken tot een harmonieus geheel. Dat kan met verschillende soorten pennen, viltstiften, inkt en papier. Kalligrafie kan voor veel doeleinden worden gebruikt, bij voorbeeld voor het versieren van kerst- en nieuwjaarskaarten of voor het schrijven en verfraaien van me nu's, diploma's of uitnodigingen, ledereen die geïnteresseerd is in mooie letters kan in deze basis cursus verschillende schriftvormen aanleren. Het belangrijkste daarbij is geduld, tijd om te schrijven en te herhalen en te ontdekken dat het daardoor steeds beter gaat. Het spreekt dan ook voor zichzelf dat elke dag flink geoefend moet worden, zodat na tien lessen het resultaat zichtbaar is. Ook cursisten die de basiscursus al hebben gedaan kunnen zich aan melden. De docente, mevrouw Van Vuure, zal hen apart begeleiden. Dc aanvangsdatum is dinsdag 27 september, cursustijd: 19:30-21:30 uur, prijs: 105,00. Aanmelden en programma: Volks universiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, 602.21.95 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl; maandag t/m donderdag 9:00-12:00 uur (tot 30 juni, start zomervakantie). Het programma is ook af te halen bij de VW en de bibliotheken, het gemeentehuis en bij bockhandels en verschillende supermarkten. Zie ook: www.volksuniversiteit. nl/soest. V.l.n.r. de WD'ers Peter Hoe- bee, Henk Gerth, Peter van der Weij, Reinier Bordewijk en Karei van Geet, in gezelschap van Diana Flik weert (SZS). op diverse etages voldoet aan de vraag van de bewoners. Vervolgens werd nog een bezoek gebracht aan Groot Engendaal om daar de no dige voorzieningen in ogenschouw te nemen. Ook daar was het opval lend dat veel aandacht was bèstced aan de gemeenschappelijke ruimte, waardoor bewoners toch vaker de neiging hebben daar aanwezig te zijn. Volgens de fractie is tijdens het bezoek vooral gebleken dat de lei ding van SZS er alles aan gelegen is het de bewoners van de instel lingen zo aangenaam mogelijk te maken. Hun visie en inzet waren naar de mening van de fractieleden een compliment waard. Kinder- en i .jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Vrijdag zijn er feestelijkheden voor de klanten in Bob's Bloe men aan de Burgemeester Gro- thestraat, omdat eigenaar Bob van der Veen zijn veertigjarig jubileum viert. Bob's Bloemen, voorheen bloem- sierkunst Geijtenbeek, is opgericht op 1 mei 1913 aan de Burge meester Grothestraat. In dat pand woonde de heer Geijtenbeek boven zijn zaak en ook Van der Veen is daar op een gegeven moment gaan wonen. Acht jaar geleden is het oude pand afgebroken in ver band met de ontwikkeling van het gebied, waarin o.m. voor Albert Heijn plek werd vrij gemaakt. De winkel is toen verhuisd naar een andere locatie aan dezelfde straat. De bloemist zelf verhuisde naar de polder. Bob van der Veen trad als 16-jarige jongen in 1965 in dienst bij Geij tenbeek. Tegelijk volgde hij de op leiding land- en tuinbouwschool in Naarden. Zo combineerde hij prak tijk en theorie. Eind 1973 nam hij het bedrijf over van Geijtenbeek, die hem als een zoon beschouwde. 'Voor mij was hij opa Geijtenbeek', aldus dochter Willeke. Van der Veen is graag creatief be zig met bloemen en planten. Hij houdt vooral van seizoensbloemen, omdat deze tijdsgebonden zijn. In zijn woning staan altijd bloemen. Het huis is kaal zonder, vindt hij. Ondanks dat hij veertig jaar in het vak zit, vindt Van der Veen het nog lang geen tijd om te stoppen. Eens zal de winkel overgaan naar zijn dochter Willeke en zijn schoonzoon Ronald, die ook werkzaam zijn in de zaak, maar voorlopig zet de ju bilaris nog vrijwel welke morgen zelf de bloemetjes buiten. Vanaf 15 juni tot en met 15 sep tember varen vrijwilligers van stichting Eemlijn iedere dag met de fietsboot over de Eem en de Rand meren van Amersfoort naar Huizen óf naar Spakenburg en weer terug. Deze toeristische lijndienst, waarbij men de fiets kan meenemen, doet onderweg de opstapplaatsen Soest, Baarn en Eemdijk aan. Passagiers maken een fietstocht en rusten daarna uit op de fietsboot of be ginnen hun dag op de fietsboot en vervolgen hun route daarna op de fiets. Op de website www. fiet sen. 123.nl staan in het hoofdstukje Eemlijn elf fietsroutes beschreven die beginnen of eindigen bij een van deze opstapplaatsen van de fietsboot. Drie dagen in de week (dinsdag, donderdag en zondag) zet de fiets boot na het verlaten van de Ecm- mond koers naar Huizen in het Gooi. Vandaar loopt een prachtige fietsroute langs het Gooimeer, over de heidevelden van het Gooi, door de Lage Vuursche en dc Soester duinen naar Amersfoort terug. In Huizen kan het oude vissersdorp worden bekeken. Op dinsdagen en donderdagen (in juli en augustus óók op zon dagen!) kan men vanaf het punt in de haven van Huizen waar de fietsboot aanlegt de snelboot van Aqualiner nemen, die met 40 km per uur naar Almere Haven vaart. Tegen inlevering van het kaartje van de fietsboot kan de fiets bij Aqualiner gratis mee. Omgekeerd kan dat ook. Tegen inlevering van het kaartje van Aqualiner kan de fiets op de fietsboot ook gratis mee. Amersfoort en Almere hebben door deze actie van Aqualiner en Eemlijn een aantrekkelijke fiets/ vaarverbinding gekregen. Vier dagen per week (maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag) zet de fietsboot na het verlaten van de Eemmond koers naar Spakenburg. Bunschoten-Spakenburg is altijd een bezoek waard. Fietsers wordt aangeraden om vanaf Spakenburg over de Zeedijk te fietsen in de richting Nijkerk en het Stoom gemaal Hertog Reijnout en het aangrenzende bezoekerscentrum Arkemheen te bezoeken. Vandaar fietst men door de schitterende pol der Arkemheen terug naar Amers foort, Soest of Baarn. Informatie: www.eemlijn.nl, of Infotelefoon Eemlijn (dinsdag t/m zaterdag, tussen 11:00 en 16:00 uur): 033-46.12.393. De folder kan worden afgehaald bij de WV-kantoren. Op zaterdag 2 juli is schoonheids specialiste en Dr. Hauschka-thera- peute Sophie van 10:00 tot 16:00 uur aanwezig in de Bereklauw. Ze heeft een schoonheidssalon en zal de bezoeksters een gratis huidadvies geven waarbij ze iets over de achtergrond en de pro ducten van Dr. Hauschka-cosme-i tica zal vertellen. Alle producten bevatten kostbare plantaardige oliën, extracten van planten uit gecontroleerde biologische teelt en echte etherische oliën. Dus geen synthetische geur-, kleur en con serveringsmiddelen, en natuurlijk dierproefvrij. De resultaten vooral bij probleemhuiden zijn geweldig en de geuren heerlijk! De originele Dr. Hauschka-behandeling duurt twee uur, heeft een optimaal rei- Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 In het jaar 2000 beloofden de 189 lidstaten van de Verenigde Naties om binnen vijftien jaar de armoede in de wereld te halveren. Er waren acht afspraken, de z.g. millennium doelen. Ze waren zeer concreet en men zette er zelfs handtekeningen onder! De doelen waren: alle kinderen naar school, mannen en vrou wen gelijk, minder kindersterfte, verbetering gezondheid moeders, bestrijding ziektes, veiligheid drink water en minder mensen in slop penwijken. Het achtste doel was: rijke landen moeten meer doen aan hulp, betaalbare medicijnen, schulden kwijtschelden en eerlijke handel! Het is dc bedoeling dat we 0,7 van het bruto nationaal product (BNP) aan ontwikkelingshulp ge ven, dat is 0,7 eurocent van elke euro! Nederland, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Luxem burg doen dit. Frankrijk en Fin land proberen dit binnen vijfjaar te doen. Van de tweeëntwintig rijkste landen zijn er dus nog twaalf die achterstallig blijven (2015 komt al dichterbij!). Daarom de actie: 'Maak het waar, de armoede de wereld uit'. Centraal staat hierbij een wit polsbandje, als het symbool voor de strijd tegen de armoede. 'White Band Day' is op 1 juli. Voor meer gegevens kan men terecht in de Wereldwinkel. Daar zijn ook de bandjes te koop. Openingstijden Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat 9a: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m za terdag 09:30-17:00 uur; 035- 60.28.132 \\\u* 'Hij is de liefste papa omdat hij de beste is. 'Dit was een van de teksten behorend bij de kleurplatenwed- strijd van de Winkelkring Van Weedestraat. In ver band met vaderdag konden kinderen een plaat inkleu ren en daaronder schrijven waarom zij de liefste papa hebben. De meest originele teksten werden beloond en de wedstrijd leverde vijf winnaars op, die van win- kelkringvoorzitter Emile Wortmdnn zittenden be stuurslid Joost Mets een mand met o.m. kindercham pagne en snoep kregen uitgereikt. De winnaars zijn Jamie de Haan (4), Rosemarijn de Jong (7), Maxime Jansens (5), Annemijn Nijdam (8) en Noah Tabenal (6). Vrijdag 8 juli Paardendag Op 8 juli heeft VW Soest weer een speciale tocht met de Jan Ple zier van stalhouderij Middel wij ck voor de kinderen, met daarbij een bezoek aan 'Dc Paardenkamp'. De start is om 13:30 uur bij 'De Paardenkamp'. De tocht gaat vervolgens door het bos. Bij 'De Paardenkamp' krijgen de kinde ren een rondleiding en staat er een lekker glaasje limonade klaar. Er wordt nog-een video getoond en de kinderen krijgen een kleur plaat mee. Om ongeveer 16:00 uur zal het uitje afgelopen zijn. Prijs: volwassenen 7,00; kinderen 5,50. Tevoren opgeven verplicht bij VW Soest, Steenhoffstraat 9b, 035-60.12.075. Vol=Vol! Zaterdag 9 juli Naar de top Onder begeleiding van gids Mien van den Hengel kan men op zater dag 9 juli om 13:30 uur de toren van de Oude Kerk (Torenstraat 1) beklimmen.Vanaf de toren heeft men een prachtig uitzicht, bij helder weer is zelfs de Dom van Utrecht te zien! Deze dag is de Oude Kerk ook opengesteld en te bezichtigen. Prijs: volwassenen 4,00; kinderen 2,50. Tevoren opgeven verplciht bij WV Soest, 035-60.12.075. Amant Maatschappelijk Werk biedt van augustus t/m december de volgende groepen en trainingen aan. Assertiviteitsgroepen; Vrou wengroep (18-30 jr) op woensdag morgen; Turkse vrouwengroep; '(N)ergens zin in' (voor mensen met depressieve klachten), in sa menwerking met Riagg op dins dagmiddag; training 'Omgaan met spanningen', in samenwerking met fysiotherapie op woensdagavond; 'Van onmacht naar kracht', voor vrouwen die door hun partner zijn mishandeld op donderdagmorgen; Mannengroep op donderdag avond. Er worden groepen in Amersfoort, Soest en Baarn aangeboden. Tevo ren vinden kennismakingsgesprek ken plaats en er zijn 10 wekelijkse bijeenkomsten van twee uur. De vrouwengroep 18-30 jaar is een doorlopende^ groep. Aan de groe pen van het maatschappelijk werk zijn geen kosten verbonden. Bij de cursus '(N)ergens zin in' wordt 25 euro gerekend voor het werk boek. Informatie: maatschappelijk werk in Soest, (035) 60.36.800; zie ook: www.amant.nl/maatschappe lijk werk/groepsbijeenkomsten. Soester Courant veel gelezen veel geprezen nigende en verzorgende werking en zorgt voor totale ontspanning van lichaam en geest. Informatie/ afspraken: 06-40.21.08.42; of de Bereklauw, Steenhoffstraat 63, 035-60.19.176. Op zaterdag 2 juli viert de bekende Eemlandse Iers, Schots en Scheve theaterfolkformatie Knijn haar 25-jarig jubileum met een groots optreden in het openluchtthea ter van Soest. Er is geen mooiere plek denkbaar om een Iers feest te vieren dan in dit prachtige am fitheater, midden in het bos aan de Soesterbergsestraat 140. Knijn is in 1980 spontaan ont staan als straatband en inmiddels uitgegroeid tot een graag geziene theaterfolkgroep in vele theaters, op festivals (o.a. Oerol-festival) en Ierse pubs. Zij heeft haar sporen niet alleen in Nederland verdiend maar ook o.a. in Ierland en Schot land. Met drie cd's en een cassette heeft Knijn op een wervelende en oorbare wijze voldoende materiaal vastgelegd voor nu en voor het na geslacht. Zes gedreven muzikanten en een geluidstechnicus die op een geheel eigen wijze, bevlogen, met veel in teractie, hun Iers, Schots en Scheve repertoire met een 'boodschap' brengen. Bij een optreden van Knijn is de rest van het optreden geen ontsnappen meer mogelijk. Knijn is de belichaming van een optimale Iers-theatrale sfeer. Een Knijn-fan schreef onlangs in het gastenboek 'Een dag zonder Knijn is een dag niet geleefd'. Waar nor maliter de dag begint met een was hand en een kop thee, daar begon voor deze fan zijn dag met het opzetten van Knijns jongste live- cd met de toepasselijke titel 'Zet 'm op'. Repertoire In het repertoire van Knijn worden Ierse up-tempoballades afgewis seld door korte maar scherpzin nige thematische verhandelingen. Bezongen Ierse liefdestragieken en Schotse vergane schepen en overig Keltisch zeemansleed worden afge wisseld met eigen Nederlandstalige liedjes over bijvoorbeeld tekkels, reageerbuisbabies en andere voor de hand liggende onderwerpen. Verder worden er cajunnummers, ingetogen jigs en opzwepende reels gebracht en dat alles met een inten siteit waardoor het voor het publiek nagenoeg ondoenlijk is om rustig te blijven zitten en te luisteren. Een optreden van Knijn ontaardt dan ook meestal in één groot feest. Het muzikale palet van Knijn om vat het geluid van dwarsfluit, tin- whistle, banjo, gitaar, viool, man doline, bohran, bas, bluesharp en trekzak. Minder bekende en zeer opvallende klankkleuren worden geproduceerd door de geheel in eigen beheer ontworpen en ver- Knijn tijdens het recente Oerol- festival op Terschelling. vaardigde Van Bczeij-onestep-pi- anopercusdrum, de brushfiets met trommelremmen en de openoor- contracontrabas. Zo zei ooit een reporter van Oerol-tv over Knijn: 'Knijn is niet alleen fantastisch om te horen, maar zeker zo geweldig om te zien.' De huidige formatie bestaat uit de muzikanten Marjolijn L'Herminez, Hans van Hees, John Cameron-Webb, Louis van Hees, Miriam Kavana, Gcrard Wortel en de geluidstechnicus, allesweter en verzorger Jan Betten. Het Keltische vrouwenkoor Anancaire zal in het bos een aantal nummers zingen en samen met Knijn tijdens het jubi leumoptreden in Cabrio een stukje van het podium vullen. Reserveren Niets maakt dit Knijn-feest zo com pleet als op de zwoele zomeravond van 2 juli met de fiets naar Cabrio te komen. Vanuit welke directe omgeving dan ook, dc rit leidt grotendeels door het bos. Neem een zitkussentje mee! Gezien de verwachte toeloop is het raadzaam om er tijdig bij te zijn. Kaarten zijn ook vooraf verkrijgbaar bij WV Soest, 035-60.12.075; Cultuur- punt Idea, 035-60.95.833; Hans van Hees. 035-60.26.618. Voor de vierde keer dit jaar orga niseert Stichting Oud Soest een wisseltentoonstelling in Museum Oud Soest, ditmaal niet de titel 'Hoed op voor Marianne Jong kind'. De Soester Marianne Jongkind is een van de bekendste hoedenont- werpsters in Nederland. Zij maak te hoeden voor Frank Govers en Edgar Vos. Momenteel ontwerpt zij voor o.a. de couturiers Frans Hoogendoorn, Frans Molenaar en Mart Visser. Daarnaast werkt zij in opdracht voor particuliere klanten, modezaken en hoeden- galerie Cappello in Nijmegen. Vanaf 1991 neemt zij deel aan vele belangwekkende exposities in bin nen- en buitenland en heeft diverse solopresentaties. Van haar leerden collega's de beginselen van het hoe- denvak, zoals Vera Klomp-Stikkers uit Soestduinen die onlangs een internationale hoedenprijs heeft gewonnen. De expositie Iaat naast bestaand werk ook nieuwe hoeden van Ma rianne zien, o.a. uit haar nieuwe zomercollectie 'Met een knipoog naar Oranje'. De collectie is geïn spireerd op het jubileumjaar van koningin Beatrix en de vele ko ninklijke huwelijken. Deze hoeden zijn vervaardigd van cinamay en afgewerkt met leer, een ongebrui kelijke maar mooie en spannende combinatie. Bovendien bevatten deze hoeden losse onderdelen, zodat ze van model kunnen veran deren, een methode die Marianne Jongkind vaker hanteert. In 2002 vierde zij haar 40-jarig ju bileum. Tijdens een grote expositie in het Nederlands Textielmuseum in Tilburg ontving zij uit handen van de burgemeester van Soest, drs. J.J.L.M. Janssen, een konink lijke onderscheiding wegens haar Op zaterdag 9 en zondag 10 juli 2005 vindt het tweede gratis Rondje Musea plaats in de provin cie Utrecht. Aan deze actie doen 35 musea mee, waaronder drie in Baarn en Soest. Het initiatief komt van de provincie Utrecht die hier mee het museumbezoek wil stimu leren. Inwoners in de omgeving van Baarn en Soest kunnen een gratis rondje maken langs de volgende musea: Kasteel Groeneveld Baarn (Groeneveld 2, geopend 11:00- 17:00 uur). Dit kasteel, dat is ge bouwd rond 1710, huisvest het Na tionaal Centrum voor bos, natuur en landschap. Er zijn regelmatig tentoonstellingen en concerten. In de Engelse tuin bij het kasteelmu seum kan men een wandeling ma ken en een bezoek brengen aan het restaurant. Momenteel loopt er o.a. een familietentoonstelling 'Monkie, Platvoetje Co. Het is precies 25 jaar geleden dat Ingrid en Dieter Schubert met 'Er ligt een krokodil onder mijn bed' debuteerden als prentenboekenmakers. In de ten toonstelling zijn originele tekenin gen te zien. Ook wordt aandacht besteed aan hoe het werk van de Schuberts tot stand komt en zijn er allerlei leuke spellen rondom de boeken. Museum Oud Soest (Steenhoff straat 46, geopend 13:30-17:00 uur). Historische presentaties van het leven en werken in Soest staan centraal in dit lokale museum. Bij zondere aandacht wordt besteed aan oude ambachten, zoals wa genmakerij, klompenmakerij en rietdekken. Militaire Luchtvaartmuseum (Kamp van Zeist 2-4 Soesterberg, geopend zondag 12:00-16:30 uur; zaterdag gesloten). De geschiede nis van de militaire luchtvaart komt ruimschoots aan bod in dit mu seum. Deze historie wordt belicht aan de hand van zowel historische als moderne vliegtuigen, vanaf de eerste Fokkers tot aan de moderne F-16 straaljagers. Foto's, schilde rijen en documenten laten de ont wikkeling zien van deze militaire vliegtuigen. Voor wie wil weten hoe het is om een echte piloot te zijn, is er de vliegsimulator. Gratis museumfolder Een gratis folder met informatie over alle 35 deelnemende musea in de provincie Utrecht is te down loaden vanaf www.gratisrondjemu- sea.nl. Of bestel een exemplaar bij verkoop@provincie-utrecht. nl, ©030-25.82.228. De folder is ook verkrijgbaar bij alle deelne mende musea, de lokale WV's, gemeentehuizen, bibliotheken, ho tels, campings en bungalowparken in de provincie Utrecht. Voor meer informatie: www.gratisrondjemu- sea.nl. Marianne Jongkind. verdiensten op haar vakgebied. Op vrijdag 24 juni om 14:00 uur komt burgemeester Janssen in ge zelschap van zijn vrouw en Mari anne Jongkind bij het museum aan. Zij worden gereden in een koets van Stalhouderij Klein Middclwijck uit Soest, die in de regio ritten met dc paardentram verzorgt. Daarna volgt de officiële opening door de burgemeester in het Gildehuis ach ter het museum. De expositie 'Hoed op voor Ma rianne Jongkind' wordt gehouden van 25 juni tot en met 28 augustus. Museum Oud Soest is gevestigd Steenhoffstraat 46. De openingstij den zijn: zaterdag- en zondagmid dag van 13:30 tot 17.00 uur. Een van de hoeden van Mari anne Jongkind, te zien in museum Oud Soest. Soesters kunnen nu de gemeente- vlag van Soest o.a; bij de vlaggcn- industrie of via dc VVV kopen. De gemeente heeft daarin toegestemd, nadat er meerdere malen door burgers om is gevraagd, vooral toen Soest zijn 975-jarig bestaan vierde.

Soester Courant | 2005 | | pagina 15