'Bello' weer ouderwets bezig: Autoruit stuk? Van Weedestraat: 'Dynamisch dorpshart' Extra verhoging van OZB minimaal 2 jaar in ijskast 'Geen hondenuitlaat in combinatie met speelplek' Feestavond gilde binnen twee dagen uitverkocht SUCCESVOL VERKOPEN? WOENSDAG 22 JUNI 2005 83e JAARGANG NO. 45 DEZE WEEK Buurt wil gesprek met wethouder Motorrijder verongelukt Woningmakelaardij - Taxaties Hypotheken - Assurantiën Hol Woning Molenbeek Visie: Uitbreiding winkels en parkeren, stimuleren van verblijfsklimaat Vele bermbrandjes langs het spoor 'f NU GROTE PLANTEN 'f -k i nn orelO SOESTER KALENDER Politie gebruikt pepperspray na achtervolging Bel voor een goed gesprek .035 6032737 "DE SOESTER" SOESTE COURANT Actueel Mariënburg viert tuinfeest. Geslaagden. Sport 11 Sportfederatie: 'Korfbal naar'en sporthal aan Henriëtte Blaekweg. Wethouder heeft geen behoefte meer aan officiële adviezen uit de sportveld. Sportgala in januari. Regiotitel Sten Kuipers. Soesterberg Zweefvliegers vechten voor basis. Wethouder de Haanschool gaat De Startbaan heten. Tafeltennisbaan op ijsbaan. Midzomernacht met Odeon. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. 17 Wij repareren of vervangen uw voorruit... vanaf Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52" - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Overbeek benoemd tot ridder. Groen licht voor Hart voor Groen. Buren rijden gedupeerde man. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Altijd tekort aan vrijwilligers bij Zorgpalet. 'Geen gratis ritten grof huis vuil'. Nieuwe acties voor Banda Aceh. Familieberichten 6 Varia 7 Bluesnight in Artishock. Bijzondere kindervoorstelling in Cabrio. Op Soest 9 Boottocht SZS-bewoners. De komende twee jaren zal Soest geen extra verhoging van 2,5 procent van het OZB-tarief toepassen. Met uitzondering van de PvdA en GroenLinks vinden de fracties dat de verbe terde financiële positie van de gemeente deze extra belasting niet rechtvaardigt. Omdat de gemeente de voor gaande jaren bij de meerjaren begroting telkens werd gecon fronteerd met miljoenentekor ten, moesten er maatregelen worden genomen. De raad gaf het college de opdracht te bezuinigen binnen het ambte lijk apparaat en de instellingen konden niet langer rekenen op de gebruikelijke inflatieverho ging van hun subsidies. Om de pijn te verdelen, werd ook de burger aangepakt. Behalve dat de nieuwe taxatieronde een veel hogere waarde van onroe rend goed tot gevolg had, werd er bovenop de gebruikelijke inflatiecorrectie van het OZB- tarief een extra verhoging van 2,5 procent doorgevoerd. Dat zal voor volgend jaar niet ge beuren, de jaarlijkse inflatiecor rectie blijft wel intact. Door bezuinigingen en meeval lers hield Soest vorig jaar geld over en ook dit en de komen de jaren wordt nu rekening ge houden met overschotten, vari ërend van 300 tot 700 duizend euro. De laatste berichtgevingen over de gelden die vanuit Den Haag deze kant opkomen, creë ren echter grote onzekerheden, vindt het college. Het wacht nu de volgende berichten, die in september komen, af alvorens meer plannen te bedenken voor nieuw beleid. Om de bomenstructuur in stand te houden, wil het college van af volgend jaar structureel 100 duizend euro extra uittrekken. In 2006 en 2007 moet er tel kens 50 duizend euro meer worden besteed om het ni veau van de speelvoorzienin- gen te laten aansluiten op het beleid. Voor de uitvoering van het Fietsplan wil het college volgend jaar 50 duizend euro extra. Met al deze punten lijkt een meerderheid van de raad te kunnen instemmen. Als het aan het college ligt, stelt de raad een nieuwe wijkcoör dinator aan en wordt de tijde lijke functie van de derde com municatiemedewerker omgezet in een vast dienstverband. Dat voorstel heeft al tot discussie geleid, want lang niet elke frac tie is overtuigd van de noodzaak hiervan. Morgenavond hakt de raad de knoop door. Omdat de taakstelling voor het inkoopbeleid van de gemeente (structureel 270 duizend euro) eerder dan verwacht is gereali seerd, wil het college deze taak stelling gefaseerd opschroeven tot een half miljoen. In de raad zal daar een meerderheid voor te vinden zijn. Alleen de WD wil er (nog) niet aan. Nog voor de zomervakantie willen bewoners van de Vinkenweg, de Schrikslaan en de Nachtegaalweg een gesprek met wethouder Bart Krol. Zij willen met hem praten over het plantsoen dat tussen hun woonstraten ligt, want ze zien het niet langer zitten dat daar een hon- denuitlaatstrook blijft. Deze strook is al jarenlang een bron van ergernis. Spelende kin deren komen vaak besmeurd thuis en de omwonenden klagen over stankoverlast. Volgens de om wonenden laten veel baasjes hun hond zijn behoefte doen op de speelplek voor kinderen. Oprui men is er (meestal) niet bij. Een van de bewoners stelt dat zelfs een medewerker van de plantsoe nendienst het te gortig vindt. Hij zou hebben gezegd dat het vaak voorkomt, dat honden op de speelplek worden uitgelaten als hij de speciale zandstrook voor hon den schoonmaakt. Het is de bedoeling dat er voor het plantsoen een nieuw speel plan komt, maar de gemeente houdt daarbij vast aan de combi natie met een uitlaatstrook voor honden. Dat laatste hopen de be woners van deze buurt in 't Hart te blokkeren in een gesprek met de wethouder. Een 44-jarige motorrijder uit Rot terdam kwam zaterdagmiddag, toen hij over het Zeisterspoor reed, door onbekende oorzaak ten val en botste tegen een aantal bo men. De man werd zwaar gewond vervoerd naar het ziekenhuis waar hij korte tijd later overleed. Nog geen twee dagen nadat de bestelbon in deze krant stond af gedrukt, was de feestavond van het Groot Gaesbeeker Gilde (zaterdag 27 augustus) uitver kocht. Het insturen van de bon heeft daarom beslist geen zin meer. De reserveringsformulieren die nu nog worden verstuurd of al te laat zijn binnengekomen, zullen door het gilde worden geretour neerd. Degenen die er wel op tijd bij waren, krijgen begin au gustus bericht wanneer en waar ze de entreekaarten kunnen op halen. Voor de muziek tijdens de feestavond zorgen Hind en Cooldown Café. 'Meer kaarten verkopen is uit veiligheidsoverwegingen niet mogelijk. Behoud van de goede sfeer staat voorop en dat is de reden dat helaas veel mensen teleurgesteld moeten worden', zegt ouderman René van Hal. Voor de overige feestavonden (donderdag 25 augustus Swing- time en zondag 28 augustus Hollandse Hits) begint de voor verkoop medio juli. De exacte datum van waar af kaarten kun nen worden gekocht bij de VW wordt in een later stadium be kend gemaakt. Tijdens Swing- time komen volgens het gilde drie topbands op het podium, de zondagavond zijn er optre dens van Wolter Kroes en Diep Triest dat als huisorkest zal fun geren. Volksspelen Voor de Volksspelen op zater dag 27 augustus is nog een klein aantal plaatsen beschikbaar. De teams bestaan uit minimaal zes mensen. In totaal is er plaats voor 72 ploegen, maar wie wil meedoen, wordt geadviseerd zo snel mogelijk contact op te nemen met Tony Hagen-van Steen, tel. 6033608. Hol Molenbeek Soest Burgemeester Grothestraat 32 en Assurantiemakelaars Namens ongeveer dertig buurtge noten heeft Alfred Feberwee een brief geschreven aan het college, waarin de klacht over de honden poep wordt uiteengezet. Hij re fereert aan de onlangs gehouden inspraakavond over het nieuwe speelplan voor het plantsoen. Toen kregen de aanwezige buurtbewo ners te horen dat er in het kader van het gemeentelijk beleid niet te tornen valt aan de combinatie speelplek-hondenuitlaatstrook. 'Een heiloze combinatie', vinden veel bewoners. Feberwee hield na afloop ruggespraak met enkele an dere omwonenden en besloot in de pen te klimmen. 'Door dit ondoor dachte plan door te drukken, gaat men totaal voorbij aan het belang van de bewoners, de ervaringsdes kundigen. Als men écht luistert naar de omwonenden kan tevens worden voorkomen dat het plan weggegooid geld zal zijn.' Ook wil Feberwee dat de omwo nenden serieus worden genomen en dat ze zelf met ideeën kunnen komen en concrete plannen ont wikkelen. Tijdens de bewoners avond kwamen al 81 ideeën naar voren. Volgens Feberwee waren 29 van de dertig aanwezige om wonenden het over één ding eens: geen hondenuitlaatstrook meer. Over tien jaar zijn er in de Van Weedestraat geen lege plekken meer en staan er ook winkels rond het kruispunt met de Stadhouder slaan. De noordelijke winkelpool is dan het herkenbare en dynami sche dorpshart van Soest, waarin het niet alleen goed winkelen is, maar ook prettig om te wonen. Dat staat in de visie 'Van door gangsgebied naar verblijfsgebied' van de Winkelkring Van Wee destraat. De middenstanders doen daarin een belofte: 'We creëren een aantrekkelijk, spannend en sfeervol verblijfsgebied voor alle consumenten uit Soest, doordat er een compleet winkelaanbod is met een breed assortiment kwali tatief goede producten. Wij gelo ven dat de consument dan geen aanleiding meer heeft om ergens anders te gaan winkelen of bood schappen te doen.' Het komend decennium zal er flink gespijkerd moeten worden aan de Van Weedestraat, de Bur gemeester Grothestraat en de FC Kuyperstraat, want het winkelaan bod heeft een flinke impuls nodig. Gedacht wordt aan alle ontbreken de branches, van een Doe Het Zelf zaak tot aan een ijssalon, maar ook meer kledingwinkels en parfume riezaken; en kleinere winkelunits waar jonge ondernemers een start kunnen maken. Alleen die maat regelen, in combinatie met meer (dag)horeca, kan ervoor zorgen dat de mensen niet alleen voor de dagelijkse boodschappen, maar tevens voor een gezellig middagje winkelen naar de Van Weedestraat zullen komen. Parkeerterrein Om de stroom consumenten te kunnen opvangen, is de aanleg van een derde parkeerterrein (of -garage) een voorwaarde. Op de nieuwe locatie, vlakbij het dan her ingerichte kruispunt, kan eenmaal per week de markt worden uitge stald. Tevens moet er in het cen trum ruimte en mogelijkheid zijn om evenementen te laten plaats vinden. Goede bereikbaarheid staat hoog in het vaandel en gratis par keren (beperkte duur) in de win kelstraat zelf is een uitgangspunt van de middenstanders. Autover keer moet dus mogelijk blijven, maar na 11:00 uur dienen vracht wagens aan de randen te laden en te lossen. Dat voorkomt veel op stoppingen, omdat de transportwa gens de rijbaan niet langer blokke ren. Om deze praktische oplossing te ondersteunen zouden zaken, die overdag vaak bezoek krijgen van leveranciers, naar de kop en de voet van het nieuwe winkelcen trum moeten verhuizen, aldus de Winkelkring. Deze maatregel zal de doorstro ming in de winkelstraat ongetwij feld verbeteren. In de visie wordt echter in directe zin geen woord gewijd aan een rondweg of welke bypass voor het doorgaande ver keer dan ook. Het hele winkelgebied is toe aan een facelift, vinden de winkeliers. Ze pleiten in hun visie voor kwali tatief hoogstaande bestrating, goed straatmeubilair en stellen voor dat de gevels van de (bestaande) pan den worden opgeknapt. Voor de onderbreking van de lange winkel straat denken ze aan spannende en verrassende elementen, zoals een kiosk op het kruispunt. Veel meer winkels, (dag) horeca en fysieke aanpassingen moet leiden tot en aantrekkelijke Van Weede straat. Foto: SoesterCourant Breed overleg Om een en ander op elkaar af te stemmen, is voor elke verande ring en vernieuwing breed over leg nodig tussen de vastgoedex ploitanten, de middenstanders, de bewoners en de gemeente. Voor de toekomst ziet de Winkelkring bestaansrecht voor de huidige mix van zelfstandige ondernemers, fi lialen en grootwinkelbedrijven, maar dan uitgebreider. De visie kan alleen gestalte krijgen als elk bedrijf bereid is te investeren met geld en persoonlijke inzet. De Winkelkring Van Weedestraat wil nu reacties op haar visie gaan verzamelen, vervolgens een actie plan opstellen en deelplannen uit werken. Uiteindelijk wil ze dat er een stedenbouwkundige en een landschapsarchitect worden in geschakeld, die de toekomstvisie visueel vertalen binnen de infra structurele mogelijkheden. Een dag eerder had het niet kun nen gebeuren, want toen reden er door een staking geen treinen. En als het toch gebeurt, is het een zeldzaamheid. Niet zozeer een bermbrand langs de spoorlijn, maar meer de oorzaak: een oude stoomlocomotief. Die reed zaterdagmorgen na deel name aan een evenement terug naar Utrecht en veroorzaakte onderweg bij Soestduinen over een lengte van ruim een kilome ter langs de De Beaufortlaan flin ke bermbranden. Ter bestrijding daarvan kwamen behalve Soest ook de korpsen van Amersfoort, Zeist en Den Dolder in actie. Vroeger waren zulke brandjes schering en inslag, veroorzaakt door de bekende stoomlocomotief op het traject Utrecht-Baarn: Bel- lo. Het was een prachtige locomo tief die de rijtuigen trok, maar hij had ook een dreigende kant: het was een raspyromaan. Door von ken uit de schoorsteen ontstonden vooral in perioden van droogte, net als zaterdag, bermbranden langs de spoorlijn en bij uitbrei ding daarvan bos- en heidebran den. Het aantal branden dat Bello en de andere stoomlocomotieven op hun geweten hadden, is zelfs bij benadering niet te zeggen. De bevelvoerder van de als eerste gealarmeerde brandweer van Soest stelde direct na aankomst vast dat het om een aantal branden ging over een traject van ruim een ki lometer. Om te voorkomen dat de branden zich verder zouden uit breiden, werd om assistentie ver- zocht van de korpsen Amersfoort (ook met de schuimbluswagen met 8.000 liter water aan boord), Zeist en Den Dolder. Soest en Amers foort namen een deel van de berm voor hun rekening, en aan de an dere kant deden Zeist en Den Dol der dat. Zo werkten ze naar elkaar toe. Nadat alle branden bestreden wa- WA W» Heerlijk geurende LAVENDEL!!! pot maat 0 15 cmEj POTGROND EN TUINAARDE grote baal1.00 ren en de bluswagens retour ka zerne gingen, kwam de tankauto spuit van Zeist vast te zitten in het mulle zand. De schuimbluswagen van Amersfoort moest eraan te pas komen om het voertuig los te trekken. Later op de dag moest de brandweer van Soest nog twee keer uitrukken om oplaaiende brandjes te blussen. ##W NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF HENRI NEFKENSiSÖEST;BV Birkstraat 30 - 3768 HH Soest! Telefoon (035) 601 23 64 De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 23 juni 19:30 Gemeenteraad, gemeen tehuis, Raadhuisplein 1 Vrijdag 24 juni 14:00 Opening expositie 'Hoed op voor Marianne Jongkind', museum Oud Soest, Steenhoff- straat 46. 18:30 Turkse avond, De Plan tage, Smitsweg 311. 20:30 Toneel: Shakespeares 'Macbeth', De Droom, Cabrio- openluchttheater, Soesterberg- sestraat 140, 10,00. Zaterdag 25 juni 09:00 Pakketten voor Polen in leveren, fam. De Groot, Di Las sostraat 40. 10:00 Acties voor brandweer Banda Aceh, Zuidpromenade. 13:30 VW-wandeling over de Paltz, Van Weerden Poelman- weg, 4,50. 20:30 Toneel: Shakespeares 'Macbeth', De Droom, Cabrio- openluchttheater, Soesterberg- sestraat 140, 10,00. 22:00 Bluesnight met Super- floor, Artishock, Steenhoffstraat 46A, 10:00. Zondag 26 juni 09:30 WK5-project, Wilhelmi- nakerk, Soesterbergsestraat 18. 14:00 Zomerconcert Soester Muziekgezelschap, Gildezaal, Steenhoffstraat 46. 20:30 Film 'El Abrazo Partido', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Maandag 27 juni 19:30 Informatieavond over moskee, comité 'Groenstrook moet blijven', Klaarwater, Wiar- di Beckmanstraat 473. 20:30 Film 'El Abrazo Partido', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Dinsdag 28 juni 19:30 Inloopavond over toe komst vliegbasis, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 99, Soesterberg. Woensdag 29 juni 14:30 Toneel 'Broers over boord...!', Cabrio-openluchtthe- ater, Soesterbergsestraat 140, 5,00 (kinderen met voordeelbon Soester Courant 3,50. Terwijl de twee collega's toekij ken die met vuurzwepen de vlam men hadden gedoofd, blust een brandweerman de smeulende resten van de bermbrand langs de spoor lijn Amersfoort- Utrecht na. Foto Eemland Pers Twee mannen hebben vrijdag avond een winkel aan de Smits- weg beroofd, waarbij ze de ei genaar in het gezicht sloegen en het geld uit de kassa stalen. Een 34-jarige man uit Amersfoort is na een wilde achtervolging aan gehouden. Naar de andere man is de politie nog op zoek. De politie kreeg om 20:50 uur de melding van de beroving. Op de Rijksweg Al werd ver volgens de vluchtauto gesigna leerd door agenten die er met een achteraan gingen.- De auto reed met zeer hoge snelheid de afslag Amersfoort- noord af in de richting van het Soesterkwartier. Bij de Soester- weg verlieten beide mannen de auto en renden in de richting van de Palmstraat. De overvallers sprongen over schuttingen en door tuinen. Eén verdachte rende een woning in om vervolgens op het dak uit te komen en aan de andere kant er weer af te springen. Door goede aanwijzingen van buurt bewoners kon de overvaller worden aangehouden. Hij verzette zich echter hevig en een agent zag zich genoodzaakt pepperspray te gebruiken. De Amersfoorter werd ingesloten voor verhoor. Een kind wonende aan de Palmstraat schrok erg toen de overvaller door het huis liep. Om bij te komen van de schrik kreeg het kind van de agenten een beertje uitgereikt. www.glasgarage.nl www.holenmolenbeek.nl X Kwekerij Groeneveld Ji II* 300 m na Scouting Buitenzorg ingang Kwekerij Groeneveld aan de linkerkant. Amsterdamseweg 57A Baarn. Tel.: 035 - 543 11 02 ^1/ a®* V "ii* v h'i* ij* *ft *i|t CHEVROLET Kostverlorenweg 1 - Soest Tel. 035 - 6021064 www.soester.nl REGIOMAKELAARS funda NVM QUALIS "Kijk op onze site" www.buijsregiomakelaars.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 1