aril I V expert SCHOEMAKER Opgavebon KLEINTJES couraik in de strijd tegen brandsituaties artióhoch 1 VARIA r EBÉE b.v. Portable of wandmontage NU leverbaar Autoschadeherstelbedrijf Enia Carpets gooit ventilatoren faeatïn Ja\r-uitder van alle markten thuis Veel belangstelling voor regio-ondernemersprijs 'Broers overboord...!' M 1,50 korting Cursus Fit na de bevalling EZORGERS LONING 'to-OOoor Nominaties Klaverblad Awards Bijenvereniging gaat online I Samen eten soester£courant C abrio VOORDEELBON: 'Broers overboord' Bluesnight met Superfloor Bij Fysiotherapie en -training Soestdijk PAGINA 6 WOENSDAG 22 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 ast - tel. 6017120 aptiek.nl dakdekkersbedrijf Jas- en waterleiding a .ood- en zinkwerk a Leuken- en badsanitair dakbedekking i tioleringswerkzaamheden reparaties aan technische installaties. a itstoppingen Bestel via www.unicefshop.nl Unicef hel 070 333 93 00 oor de juli en augustus 1. 601 41 52 op zaterdag donderdag- sen 18.00 en open om uw Is geen ander daarvoor tijd naast zater- s terecht. oren Soest, Kerkplein 9 tijden: n 9.00- 12.00 uur. AIRCO? BURG. GROTHESTRAAT9, SOEST TELEFOON 035-6010344 ceptie met dure computers.' Ook 'oudere' auto's kunnen bij hem terecht. Een tweedehandsau tootje dat 'total loss' is verklaard, kan hij betaalbaar opknappen. In zo'n geval kan hij als de klant dat wil gebruik maken van twee dehandsonderdelen. Naast het .1 vier jaar heeft Pieter van Rijn oever zijn eigen autoschadeher- telbedrijf aan de Belvédèreweg Soest. Vooral door zijn per- uonlijke aanpak en de positieve lond-tot-nionclreclame is het uit- groeid tot een bloeiend bedrijf, laast het gebruikelijke plaat- en «uitwerk verandert Van Rijn- joever Autoschadeherstelbedrijf lormale auto's in blitse sportau- 's met o.a. spoilers en tuning. 'an Rijnsoever, van oorsprong in Utrechter, woont inmiddels zes ïar in Soest. Hij is begonnen bij schadebedrijf van Jan van Zal. let werk beviel hem zo goed dat zijn eigen bedrijf is begonnen, ien hele uitdaging, want in Soest een hoop schadeherstelbedrij- Op 14-jarige leeftijd vond hij lit werk al geweldig. Zijn oom zit )ok in deze branche, lij Van Rijnsoever Autoschade- lerstelbedrijf worden de zaken Persoonlijk geregeld. Het bedrijf goedkoper dan veel andere be drijven, omdat wel alle benodigde faciliteiten aanwezig zijn zoals lervangend vervoer en volledige larantie op schade, maar niet de Overbodige 1 opknappen van auto's die schade hebben geleden, geeft hij ook 'oude' auto's een splinternieuw uiterlijk. 'Vooral jonge jongens hebben daar veel belangstelling voor. Extreme Driving Force is helemaal in.' Van Rijnsoever heeft niet alleen veel klanten in Soest, ook daar buiten heeft hij naamsbekendheid. Een Nederlandse verzamelaar van Volvo's, dhr. Blokzijl uit Baarn, heeft hem onlangs benaderd of hij zes limousines uit de voormalige DDR wil overspuiten. 'De wagens zijn van Honecker geweest. Een erg leuk project', aldus Van Rijn- soever. Van Rijnsoever Autoschade herstelbedrijf aan de Belvédèreweg in Soest. Op de foto staat eigenaar Pieter van Rijnsoever. Foto: Soester Courant LiBertEe Uitgeverij introduceert de 'Regionale Jaar-In Jaar-Uit Kalen der van 't Grotere Gooi'. Het is een chronologisch overzicht van festivi teiten in de regio, vormgegeven als ophangkalender, om elk jaar weer te raadplegen. De kalender geeft per festiviteit een korte omschrij ving en gegevens over tijd, plaats en contactadressen. Hij kost 15,00 en is uitsluitend verkrijgbaar via liberteeuitgeverij@planet.nl. Een impressie is te zien op www.liber- teeuitgeverij.nl. Opgenomen zijn o.m. de Gildefees- ten in Soest, het Houthakkersfeest in Lage Vuursche, de Sint Janspro cessie in Laren, de Mattheus Pas sion in Naarden, het Stoomfestival Rading Spoor etc., maar ook Sin terklaasintochten, straatspeeldagen en Avondvierdaagsen in de regio. De kalender omvat 50 pagina's en ,r!unso ever- Het heeft wat gekost (600 duizend euro), maar Enia Carpets voldoet nu dan ook volledig aan de laatste brandveiligheidseisen. Het bedrijf, dat twee vestigingen heeft aan het Weteringpad, nam vorige week de nieuwe Rook Warmte Afvoer (RWA) in gebruik. Op nummer 2 en nummer 7 zijn respectievelijk dertig en 120 ven tilatoren geïnstalleerd die bij brand automatisch in werking worden ge steld door de meidinstallatie. Via deze ventilatoren kan de rook direct te luchtig opgepakt. In bestaande *s bedoeld voor bewoners en be- mnrjon ofno.iAorH ir\Ant r>on Ko. o^Kr»n«/p»n mpt mmnartimpntpn zoekers van t Gooi en omgeving. worden afgevoerd, zodat een be ginnende brand niet kan uitgroeien tot een grotere. Voor de brandweer is het dan in principe eenvoudiger om het vuur snel onder controle te krijgen en te blussen. Om genoeg lucht te kunnen aanzuigen voor de afvoer van de rook, zijn in de buitenmuren luiken aangebracht, die bij brand eveneens automatisch geopend zullen worden. Enia Carpets heeft de zaak niet autoschadeherstelbedrijf Autoschadeherstelbedrijf Plaat- en Spuitwerk Schade expertise Evt. gratis vervangend vervoer Complete schade-afwikkeling Belvedereweg 3c, Soest (035) 541 48 40 S www.vanrijnsoeverautoschade.nl Nog dagelijks worden onderne mers in Gooi en Eemland door collega's genomineerd voor één van de Klaverblad Awards 2005. Tot en inet 22 juni kan elke on dernemer in de regio een collega aanmelden voor deze prestigieuze Award op www.dagvandeonder- nemer.nl. 'Het is goed om te zien dat onder nemers oog voor elkaar hebben en elkaar het succes gunnen. Het laat zien dat ondernemers in de regio betrokken zijn bij elkaar. Dat is een goed teken, want het duidt op trots en saamhorigheid. Ik hoop dat in de laatste dagen tot 22 juni nog heel veel ondernemers naar www. dagvandeondernemer.nl gaan en een collega aanmelden voor de Klaverblad Awards', zegt Harm van Veldhuizen, directeur van de, Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland. De Klaverblad Awards zijn door de KvK Gooi- en Eemland in 2004 in het leven geroepen als blijk van waardering 'van en voor onderne- gebouwen met compartimenten die groter zijn dan 3000 vierkante meter zijn op grond van het Bouw besluit 2003 extra veiligheidsmaat regelen nodig. Het Soester bedrijf ging in zee met architectenbureau Kick Schneiders, TNO Brand veiligheid, Brakel Atmos en de brandweer om met een goed plan op de proppen te komen. Bouw bedrijf Tiemessen voerde het werk uit en vorige week kon tijdens de ingebruikname door burgemeester Koos Janssen een demonstratie worden gegeven. De brandweer zorgde voor rook en vervolgens kon iedereen zien wat er in zo'n situatie gebeurt. Bijkomend voordeel van de venti latoren, is dat ze op warme dagen tevens als ventilatoren kunnen wor den gebruikt. Het bedrijf, dat diverse soorten vloerbedekking verkoopt, voelt zich na de flinke investering nog meer verbonden met de vestiging in Soest. Het heeft daarom ook met een onder meer de kantoren en de showrooms en aangepast. Kleintjes (rubrieksadvertenties) worden iedere woensdag geplaatst in de Soester Courant en wel onder de volgende rubrieken: 1. Personeel gevraagd 4. Te koop gevraagd 7. Woningruil 2. Personeel aangeboden 5. Te huur aangeboden 8. Diversen 3. Te koop aangeboden 6. Te huur gevraagd 9. Handel 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 mers' uit onze regio. De Klaverblad Award is een 100% ondernemers prijs; een ondernemer die voor één van de categorieën in aanmerking komt, kan alleen worden voorge dragen door een collega-onderne mer. Twaalf ondernemers hebben weer de kans te worden genomi- neercl voor de categorieën Startend Ondernemen, Internationaal On- Woensdag 29 juni in Cabrio dernemen, Innovatief Ondernemen en Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. Ondernemers die een collega-ondernemer aanmelden maken zelf kans op een speciaal Vip arrangement voor de Dutch Open dat in juli in Amersfoort wordt gehouden. Vakjury Alle genomineerde ondernemingen worden door een vakjury bezocht en beoordeeld. De jury is samen gesteld uit een brede afvaardiging van het bedrijfsleven uit de regio. De Klaverblad Awards worden ondersteund door de Rabobank, ABN/AMRO, De Amersfoortse Verzekeringen en AFAS. Op 25 oktober worden de vier Kla verblad Awards uitgereikt tijdens het feestelijke evenement 'De Dag van Ondernemend Gooi- en Eem- land' in theater De Flint in Amers foort. Na het enorme succes in 2004 verwachten de organisatoren weer een groot aantal bezoekers. Ruim 500 ondernemers hebben in 2004 beleefd hoe gastheer Peter Faber I de eerste Klaverblad Awards uit- reikte. De Dag van Ondernemend Gooi- en Eemland wordt dit jaar I door de KvK Gooi- en Eemland I georganiseerd in nauwe samenwer- king met MKB-Midden Nederland, I VNO/NCW en Maatschappij voor Nijverheid en Handel, omgeving.* Hij zal ook scholen, crèches en kin derdagverblijven ideeën geven voor uitjes of educatieve doeleinden. De Bij en vereniging Eemkwartier krijgt van de gemeente een subsi die van 150,00 als bijdrage voor een internetsite. Met behulp van internet hoopt de vereniging meer bekendheid te geven aan het im- kerberoep bij jongeren. Dc gemid delde leeftijd van de leden wordt steeds hoger. Er zijn jonge leden nodig die het beroep in Soest in stand willen houden. De vereniging geeft al aan leerlingen van basis scholen in Soest op het milieu- en educatief centrum 'De Kwekerij' voorlichting en praktijklessen. Dat zijn jaarlijks twaalf lesuren die door vrijwilligers worden gegeven. 7,19 8,92 10,65 12,37 14,10 15,82 17,55 19,27 21,00 22,72 24,45 26,18 27,90 De Klarinet Zo vult u het beste de bovenstaande bon in: in elk hokje steeds een letter of leesteken; tussen de woorden een hokje vrijhouden de ingevulde bon kunt u brengen naar het kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, Soest. Het verschuldigde bedrag dient contant te worden betaald, 11 Bovenstaande rubrieksadvertentie dient geplaatst te worden op woensdag I onder de rubriek I Totale bedrag te voldoen incl. BTW Naam: Rabobank Woonplaats: Soesters van 55 jaar en ouder kun nen dinsdag 12 juli gezamenlijk de warme maaltijd gebruiken in De Klarinet. Op het menu staan meloen met ham, scholfiletrolle tjes met gerookte zalm, gekookte krielaardappelen, gemengde sla, asperges in room-dillesaus en gemberbavarois. Aanschuiven kan tegen betaling van 4,00. De zaal van het ontmoetingscen trum aan het gelijknamige woonerf gaat om 12:00 uur open en een half uur later wordt het voorge recht opgediend. Opgeven kan vanaf morgenochtend tien uur via 6023139. |OI Meijer Orthopedie uw aanmeetpuntin Soest voor uw steunkousen, steunzolen, bandages, borstprothesen en corsetten. Middelwijkstraat 29, 3764 CD Soest Telnr. 035 - 582 6727 Alles op afspraak (ook voor thuisaanmetingen) Op woensdagmiddag 29 juni op nieuw een bijzondere voorstel ling in openluchttheater Cabrio, geschikt voor kinderen vanaf zes jaar en volwassenen. Onder regie van Ingrid van Leeuwen voert de theatergroep Meatball Van de Kamp het toneelstuk 'Broers over boord...!' op. Het verhaal is gebaseerd op het toneelstuk van Herman Heij er- mans: 'Op hoop van zegen'. De voorstelling is prachtig in scène ge zet, ondersteund met muziek van Bert Vermijs zodat er ook voor kinderen van zes jaar genoeg valt te genieten. Barend en Geert, zonen van Knier tje, zou je nooit als broers bij el kaar gezocht hebben: de één een opstandige zeebonk, de ander een schuchtere dromer. Ze verlangen ernaar hun eigen weg door het le ven te gaan, weg uit het burgerlijke en armoedige vissersdorp. Maar wie voor vis geboren is, wordt nooit iets anders. Helaas ontkomen ook zij niet aan de almachtige reders Bos Bos en moeten ze aan boord van het schip 'De Hoop'. Maar is OPENLUCHTTHEATER (alleen voorkinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling op woensdag 29 juni 2005(14:30 uur) Deze bon is geldig voor één kind (t/m 12 jaar) Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Scène uil 'ElAbrozo Partido Stcenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zondag 26 juni en maandag 27 juni 'El Abrazo Partido' Buenos Aires, met in dc binnenstad een wat verlopen winkelcentrum. Winkeliers uit Korea, Italië, Duits land, zeg maar uit alle windstreken, ondernemen er van alles, bicden er van alles te koop aan. Dat zie je door de winkelruiten heen. Maar veel klanten zie je er niet. In Wijk 11 van B.A., in 'El Once', woont het onvolledige gezinnetje van Pools-joodse Sonia. Haar ou ders waren op tijd, voor 1939 dus, weg uit Polen. Zij doet in lingerie. Haar zoon Joseph heeft een han deltje. De andere zoon, de twintig jarige Ariel - nog maar net verlaten door zijn zwangere vriendin - heeft verdergaande plannen. Over hem gaat het in deze film. Vooral jongeren om Ariel heen zijn erop gebrand te emigreren naar de Zaterdag 25 juni Superfloor begon in 1997 als on gecompliceerde Arnhemse blues coverband met zangeres Floor Kraaij vanger, bassist Rob van den Broek, gitarist Frank van der Wiel en drummer Thomas Calis. De le den hadden hun sporen al verdiend als begeleidingsband van o.a. Rob Lamothe, bekend van dc uit LA afkomstige band The Riverdogs, en Brian Robertson, die gitaar speelde bij de bands Thin Lizzy, Frankie Millcr en Motörhead. In 2002 heeft Superfloor werk gemaakt van de al lang gekoesterde ambitie om eigen werk uit te brengen, wat resulteer de in de mini-cd 'Check'! Daarop wordt de stijl die in de loop der jaren is uitgekristalliseerd voortge zet: Bluesrock met soul-invloeden. Superfloor kijkt daarbij graag de kunst af van bands als The Black Crowes en Cry Of Love. In de pers en media werd bijzon der positief gereageerd op de cd landen waar zij vinden eigenlijk thuis te horen. Ze zijn op zoek naar hun roots. Dat zou ze dc papieren voor emigratie kunnen opleveren, papieren voor remigratie in hun ogen. Zo wil ook Ariel naar Po len. Meer dan terug naar het land Polen, wil hij terug naar zijn oor sprong. Die wil hij doorgronden. Achter de motieven komen van hen die van daar ooit zijn vertrok ken, de motieven van zijn ouders. Van zijn vader die naar Argentinië kwam, maar dat land weer verliet om er niet meer naar terug te ke ren. Kort voor Ariels geboorte, zo'n 25 jaar geleden, vertrok zijn vader - zegt men - naar Israël. Om in de Yom Kippoer-oorlog (1973) tegen Syrië en Egypte te vechten voor zijn Beloofde Land. Maar dan komt die heroïsche vader wèl terug. Met een nieuw verhaal. Met een andere waarheid. Aanvang (beide voorstellingen): 20:30 uur. Toegang: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserveren: vrijdag en maandag 10:00-13:00 uur, 60.29.367. Zie ook: artis- hock-soest.nl. 'Check'. In 2003 won de band uit een veld van meer dan 100 bands de prestigieuze Arrow Classic Rock Award. De prijs bestond uit een optreden op het Arrow Classic Rock Festival (o.a. Deep Purple, Lynyrd Skynyrd, Thin Lizzy, etc) en een platencontract plus studi- otijd bij Red Bullet Records. Dc band gaat gestaag door op de inge zette koers en wil meer eigen werk uitbrengen. Superfloor mikt daarbij vooral op het kleine-clubcircuit en de festivals. Artishock valt in de eerste categorie, daarom wordt veel van dit optreden met hun 'Hard Rockin' Blues for the Soul' ver wacht. Het is de laatste bluesnight van het seizoen. De eerste blue snight van het nieuwe seizoen is op zaterdag 24 september... Zie ook: www.superfloor.net. Aanvang: 22:00 uur. Toegang: 10,00. Voorverkoop: 15:00-16:00 uur aan de bar. Zaal open: 21:30 uur, zaal dicht 23:30 uur. Floor Kraaijvanger van Super floor. het oude schip eigenlijk nog wel in staat om de onbedwingbare najaarsstormen te trotseren? Hoe komen Barend en Geert uit deze strijd? Een verhaal van de zee ont vouwt zich, over broer zijn, over moeders en zonen, over bazen en uitzuigers, over vrijheid en lef, angsten en dromen. Het circustheaterduo Meatball Van de Camp heeft bewezen op voortreffelijke wijze klassiekers toegankelijk te maken voor jong en oud. Na 'King Lear' van Shake- speare en Sophocles' 'Oidipoes' is dit keer gekozen voor 'Op hoop van zegen' van Heijermans. Dit oer-Hollandse drama is al door vele gezelschappen over de hele wereld gespeeld. De acteurs Jan- pier Knaapen en Piet van de Camp zijn echter als geen ander in staat om met circustechnieken, humor en spektakel van een indrukwekkende klassieker een feestelijke jeugdthe atervoorstelling te maken. Aanvang: 14:30 uur. Toegang: 5,00; met bon uit de Soester Courant 3,50. Kaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij VW Soest en Idea. Annelies Achterkamp en Mari- anne Schinetz, fysiotherapeuten en gespecialiseerd in bekken, hek kenbodem en zwangerschapsbege leiding, zijn werkzaam in de prak tijk Fysiotherapie en Fysiotraining Soestdijk. De eerste deelnemer van de cursus Zwanger Fit is in middels bevallen en daarom start het tweetal nu met de postpartum cursus. Postpartum cursus, de cursus Fit na de bevalling is volgens hen geen luxe, maar noodzaak en een uit daging in een periode van zoeken naar een nieuwe balans, zowel fy siek als psychisch. 'In deze periode ontdek je dat je nooit meer helemaal 'dc oude' wordt, maar kun je werken aan je nieuwe leven. Belangrijk blijft het herstel van je eigen lichaam', aldus de twee fysiotherapeuten. In de cursus laten ze dc deelnemers de houdingsspicren trainen en daarbij ligt de nadruk op buik en bekken- bodem. Verder is er aandacht voor de houding tijdens de dagelijkse bezigheden en kunnen moeders ervaringen uitwisselen. In deze cursus wordt in tegenstel ling tot dc cursus Zwanger Fit niet gewerkt met fitnessappara- tuur. Vanaf 6 weken na de be valling kan men meedoen aan de Fit na de bevalling. De lessen zijn op maandagavond, van 19:30 tot 20:30 uur. Kosten: 27,25 Euro voor 5 lessen. Voor meer infor matie: Fysiotherapie en Fysiotrai ning Soestdijk, Koninginnclaan 37a, tel. 6013814; e-mail: www. fysiosoestdijk@zonnet.nl Fit na de bevalling. Iedere maandagavond van 19.30 - 20.30 bij Fysiotraining Soestdijk onder leiding van een deskundige fysiotherapeute. Intresse? Bel 035 - 6013814

Soester Courant | 2005 | | pagina 7