t weg. en EU 'Van heidehut tot residence' Soest haalt bakzeil in werklozenzorg 65,- Tachtigers op Ewijckshoeve Boottocht SZS-bewoners Soest 50 jaar geleden] Mariënburg viert tuinfeest Geslaagden '1 JÖPSÖÊST_ Uit de historie van Soest(erberg) ii. 400 betalen. infant 39en nemen Gilde valt weer in de prijzen Poëziewandeling (11) WOENSDAG 22 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 9 >00 cm br. i 9 i welkom De werklozenzorg in Soest Werkverschaffingsionen beneden peil Bovendien zijn de huren hoog! Op Kringgildedag in Overloon I- SLAS-wandeling op historische grond Foto's laatste avondvierdaagse in bibliotheek Fietstocht langs biologische boerderijen Het ROC houdt workshops in Orlandogebouw (SLAS, vrouwe van portuur) Turkse avond in De Plantage Het gemeentebestuur van Soest mag dan in de jaren '30 maatre gelen hebben getroffen om de ge volgen van de economische crisis te beperken, liet slaagde er niet in om in alle gevallen de juiste beslis sing te nemen. Integendeel zelfs, het uitblijven van financiële steun aan inwoners die door werkloos heid itiproblemen waren geraakt, haalde zelfs de landelijke pers. Dit aspect Ontbreekt in het overigens uitvoerige profielwerkstuk dat vier leerlingen van klas 6 van het VWO op hetfGriftland College maakten in het kader van hun studie. Het beleid - of juist het ontbreken ervan 1 in Soest met betrekking tot de werklozenzorg leidde in het' midden van de jaren dertig in ieder geval tot uitwassen. De gevolgen ervan jnamen steeds dreigender vormen aan, zoals de landelijke persjrf^pststelde in een kritische beschouwing van de houding 'van het inptneerderheid christelijk ge- meffltebestuur.' In februari 1935 kregen enkele be woners van huizen van de woning- boipnfercnigingen Sint Joseph en Patrimonium die door langdurige werkloosheid niet in staat waren de huur volledig te betalen en hier door een vrij grote huurachterstand hadden, te horen dat ze voortaan de huur volledig moesten voldoen. Bovendien moesten ze regelmatig eenBbdrag bijbetalen om de ach terstand weg te werken. Zouden ze hier niet aan voldoen, dan zou huièopzegging en zo nodig uitzet ting volgen. Geen antwoord De pesturen van de woningbouw- ngen kondigden deze maat- 1 aan nadat ze herhaaldelijk j bij het gemeentebestuur hadden Irongen op het nemen van egelen voor die bewoners oluut niet in staat waren verplichtingen te voldoen. Stegen zelfs geen antwoord op jerzoek, laat staan dat het ge- ptebestuur maatregelen trof ten gunste van de werklozen. 'In het college van burgemeester en wethouders huldigt men de op vatting dat degene die geen huur betaalt, de woning moet worden uitgezet, hetgeen bij monde van de voorzitter (burgemeester G. De- keth, red.) herhaaldelijk te kennen is geg even. Hiertegen hebben de H besturen (van de woningbouwver enigingen), de toestand der betrok kenen kennende, zich steeds verzet, zodat tot nu toe aan deze aandrang ook geen gevolg is gegeven.' Hoe een christelijk gemeentebestuur de liefdadigheid beoefent Rijkssteunregeling afgewezen Werklozen moeien leven van zes-vijl-en-zeventig ol minder.' Een ongehoord schandaal Voor levensonderhoud te weinig om van te leven In drie dagenf 1.71 ("Van onzen speclalon vcrjlnggever.) Vooral landelijke kranten be steedden in grote artikelen met zware koppen aandacht aan de De landelijke pers vervolgt: 'Nu echter schijnen de hier genoemde besturen op instigatie van hoger hand het tot nu toe gevolgde sy steem te verlaten en krachtdadig te zullen optreden. Het zou echter een schandaal zijn indien hieraan uitvoering werd gegeven en mensen op straat zouden worden gezet die jarenlang aan hun verplichtingen hebben voldaan, doch nu door na latigheid van het gemeentebestuur in de diepste ellende worden ge stort.' Op 1 maart 1935 gebeurde al waarvoor velen vreesden, gelet op de houding van het gemeentebe stuur: op de Dorresteinweg had een huisuitzetting plaats die vol-, gens een landelijk dagblad, wel een heel schril licht werpt op de meer dan treurige zorg voor de werklo zen te Soest. De heer R. Groen, reeds acht maanden werkloos, die door het gemeentebestuur op dus danige wijze werd ondersteund dat hij niet in staat was de huur van zijn woning te betalen, werd met zijn vijf nog zeer jonge kinderen op straat gezet. De eerste twee maanden werd Groen bij Armenzorg tewerk ge steld voor vijf dagen per week te gen de beloning van fl. 2,25 per dag. Nadien kwam hij met een an dere arbeider in aanmerking om te worden uitgezonden naar het Rijkswerklozenkamp te Rollecate bij Zwolle, tussen Staphorst en De- gevolgen van de) werklozenzorg in Soest. (Bron Eemland Pers.) demsvaart. Het gemeentebestuur had besloten dat alieen die arbei ders naar Rollecate zouden wor den gezonden, die onhandelbaar bleken, zodat het zeer begrijpelijk is dat tegen uitzending werd ge protesteerd, daar deze een diskwa lificatie inhield. Onder bedreiging dat bij weigering de ondersteuning geheel zou worden ingetrokken, gingen de arbeiders ten einde raad naar Rollecate. Vrijgesproken Hiervoor werd enige kleding met een toeslag van twee gulden voor brood verstrekt. Weldra bleek dat zij geen behoorlijk loon konden ha len (de eerste dag werd zestig cent verdiend); toen zijn ze naar Soest teruggekeerd. Hierna werden ze door het gemeentebestuur in staat van beschuldiging gesteld wegens oplichting. Nadat ze vijf weken in voorarrest hadden gezeten, volgde vrijspraak, waarmee werd vastge steld dat deze arbeiders ten on rechte waren beschuldigd. Na vier weken geheel van steun, in welke vorm ook, verstoken te zijn geweest, werden ze opnieuw voor het feit gesteld om naar Rolle cate te worden gezonden. Spoedig bleek evenwel dat hun aanwezig heid daar niet gewenst was. Nadat ze eenmaal tien minuten te laat op het werk waren gekomen doordat het hevig regende en een flinke af stand moest worden afgelegd, wer den ze ontslagen. Toen begon de lijdensweg. Het gemeentebestuur weigerde iedere geldelijke steun of plaatsing bij de werkverschaffing. Wel kreeg het gezin Groen dat ze ven personen telt, gemiddeld voor ongeveer zeven gulden per week in natura verstrekt. Nu is het gezin Groen, dat de wo ning aan de Dorresteinweg vijfjaar bewoont en nooit huurschuld heeft gehad, op straat gezet. De wanho pige moeder is, na met haar vijf kinderen in een schuur te hebben pvernacht, naar het politicbureau gegaan, terwijl de man de gehele nacht in weer en wind op straat heeft doorgebracht om zijn huis raad te bewaken. Het gemeente bestuur laadt wel een zware ver antwoordelijkheid op zich door het zover te laten komen.' Uiteindelijk werd de druk op het gemeentebestuur zo groot, dat het zelf met een oplossing kwam voor het getroffen gezin. Het kreeg el ders onderdak. Voor degenen die een huurschuld hadden werd een regeling getroffen. De zorg voor de werklozen werd niet langer volgens interpretatie van het gemeentebe stuur uitgevoerd, maar conform de landelijke regeling. Daarmee nam het bestuur de grond weg voor de landelijke pers om de gemeente (niet voor de eerste keer!) nog langer in een negatief daglicht te plaatsen. Als deze kwestie niet had gespeeld, was Soest er in de beoordeling van de getroffen maatregelen veel beter afgekomen. Het gemeente bestuur had immers zelf het ini tiatief genomen voor het starten van werkverschaffingsprojecten. Onderdeel hiervan was de aanleg van het Soester Natuurbad en de uitvoering van het Bosplan. Nog enkele voorbeelden: er kwam een arbeidsbemiddelingsbeurs tot stand, werklozen konden cursussen volgen en de gemeente verstrekte subsidie aan instellingen die hulp boden aan werklozen. Verder was er nog een particulier werkver schaffingsproject, de aanleg van het openluchttheater. Kortom, Soest liet de werklozen weliswaar niet in de kou staan, maar door het ontbreken van steun aan in woners die als gevolg van de crisis in moeilijkheden waren geraakt en de huur niet langer konden betalen, werden die positieve maatregelen door de landelijke media naar de achtergrond verschoven ten gunste van artikelen waarin aandacht aan de negatieve houding in Soest werd besteed. ten Het Groot Gaesbeeker Gilde gros- Ie zondag in prijzen tijdens de lijkse Kringgildedag van de van Schuttersgilden Land van Cuijck. Ondanks het warme weer waren de Soester broeders piekfijn uitgedost en pakten ze een van de eerste prijzen in de optocht. Het tamboer-, hoornblazer-, ven del- en schutterskorps van het gilde k^am goed voor de dag in Over loon waar het Theobaldusgilde i-^arant stond voor de organisatie. De blazersgroep werd eerste, net als trommelaar Edwin Kortekaas in het individuele klassement. Een vierde plaats was er voor de schut ters (viertallen) uit Soest die overi gens veel minder oefenen dan hun Brabantse vrienden. De schutters maakten gebruik van de nieuwe ge weren die het gilde de afgelopen winter heeft aangeschaft. De eerstvolgende gildedag van de kring is op zondag 28 augustus in Oeffeit, maar dan zal het Groot Gaesbeeker Gilde niet van de partij zijn. Het laatste weekeinde van au gustus is immers steevast gereser veerd voor de gildefeesten in Soest, met onder meer de Volksspelen, feestavonden en natuurlijk het ko- ningsschieten op zondagmiddag. Uit de Soester Courant van Dinsdag 21 Juni 1955 HULDIGING VAN SOESTER POLITIE SPORTVERENIGING. De Politie Sportvereniging viert dit jaar het tweede lustrum en dit zal niet ongemerkt voorbij gaan. Niet alleen voor de leden zelf, maar ookvoor de burgerij, die tien jaar lang de activiteit van de politie mannen op sportgebied heeft gadegeslagen en voor de sport- lievenden onder hen, die gepro fiteerd hebben van de activiteit van S.P.S.V. bij het organiseren van wedstrijden. Zo wordt er op het ogenblik weer gestreden om het kampioenschap Volleybal van! onze gemeente en de politie or-l v-v^fcvif,jy 'Van Heidehut tot Residence' is een gewaardeerde, tweewekelijks verschijnende rubriek. De schrijver, Jan van Steendelaar, beschikt zelf over een omvangrijk archief waaruit hij gegevens kan putten. Daarnaast bezoekt hij archieven in Soest maar ook daarbuiten. Verder leveren gesprekken en bijdragen van lezers interessante verhalen op. Elke keer probeert de schrijver waar mogelijk een link te leggen naar de actuali teit. Hiervoor zijn tips, geschreven artikelen, boeken, tijdschriften, an sichten en foto- of ander illustratie materiaal uiterst welkom. Uiteraard worden desgewenst de spullen na reproductie onbeschadigd aan de eigenaar geretourneerd. Contact met de schrijver is mogelijk via telefoon 06-22450173 of e-mail eempers@wanadoo.nl ganiseerde dit tournooi. Er is een huldigingcomité ge vormd, dat zich ten doel stelt géiden in te zamelen om niet al leen met woorden, maar ook met daden te tonen, dat dit tweede lustrum niet alleen voor de poli tie een verheugend feit is, maar ook voor de andere inwoners van Soest, die bij wedstrijden en feest avonden konden constateren, dat er een hechte band is tussen de politie en de bevolking. SACRAMENTSPROCESSIE. Evenals vorige jaren werd Zon dag in het park van Nieuw Mari ënburg de Sacramentsprocessie gehouden, nadat in de kerk, door pastoor A. Smit uit Drumpt, een plechtig lof was gecelebreerd. Aan de processie werd deelgeno men door vertegenwoordigers van Katholieke verenigingen en instel lingen, terwijl ook vele jeugdgroe pen en gelovigen deelnamen. Kleurrijke vlaggen en vaandels werden meegedragen en onge veer 150 bruidjes maakten deel van de stoet uit. Bij het rustaltaar hield kapelaan J. de Lange uit Apeldoorn de feest- predicatie, waarna de stoet terug ging naar de kerk, waar de plech tigheid met een Te Deum werd besloten. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Nog tot 1 juli liggen in Idea hon derd foto's van de laatste avond vierdaagse. Ze zijn gemaakt door mede-organisator Henk Krops die ze in de bibliotheek ter inzage heeft gelegd. De beelden zijn ver pakt in mapjes en kunnen worden nabesteld. Bij de fotomapjes wordt uitleg gegeven over welke proce dure daarvoor dient te worden gevolgd. Krops zegt tijdens de wandelmeer- daagse verschillende verzoeken te hebben gekregen voor foto's. Om praktische redenen heeft hij ze daarom voor belangstellenden op een centraal punt neergelegd. Bekijken en nabestellen kan nog deze maand. Ook dit keer organiseert Milieu- defensiegroep Soest op zaterdag 25 juni de jaarlijkse fietstocht in Soest en omgeving. De route gaat o.a. door de Eempolder, Pijnen burg en de Soester Duinen. De fietstocht is bedoeld om de deel nemers kennis te laten maken met 'biologische boerderijen'. Onder weg kan men het boerenbedrijf van dichtbij meemaken op de Charlotte Hoeve (Biltseweg) en het Derde Erf (Birkstraat) waar 'open huis' wordt gehouden. Men kan daar ook rustig genieten van de EKO- producten die er verkrijgbaar zijn, evenals bij de natuurwinkel in de Baamse Laanstraat. De deelnemers mogen daar gratis een 'knapzak' met een biologische lunch ophalen. De fietstocht wordt georganiseerd in samenwerking met de natuur winkel en het Platform Biologica. De routebeschrijving zal o.a. bij de VW aan de Steenhoffstraat af te halen zijn. ROC Midden-Nederland aan de Di Lassostraat 65 in Soest nodigt iedereen uit om kennis te maken met de cursussen voor volwasse nen. Op 27, 28 en 30 juni is er een gevarieerd aanbod van workshops. Deze lessen zijn er voor iedereen; Nederlandstaligen en mensen die het Nederlands als tweede taai spreken of leren. Op maandag 27 juni van 9:00 tot 10:15 uur zijn de workshops En gels, strips, recepten op de compu ter, poëzie en computer werken in Word (tot 11:45 uur). Van 10:30 tot 11:15 uur zijn Engels, strips, recepten op de computer, poëzie en zingen te volgen en van 13:30 tot 15:00 uur educatieve televisie, poëzie, basisschool en Engels. Op dinsdag 28 juni kan men van 9:00 tot 10:15 uur en van 10:30 tot 11:45 uur meedoen met de work shops voorlezen, voorbereiding taalstage. Van 13:30 tot 15:00 uur zijn de workshops strips en reken- spel te doen. Op donderdag 30 juni van 9:00 tot 10:15 uur worden de work shops basisschool, zingen, Neder landse spelletjes, voorlezen, fiets- les, computer werken in Word (tot 11:45 uur) gehouden. Van 10:30 tot 11:45 uur basisschool, zingen, Nederlandse spelletjes en fietsles en van 13:15 uur tot 14:45 uur Engels, fietsles en educatieve te levisie. Ieder kan met meerdere workshops meedoen. Men kan zich op de aan gegeven dag en tijd in het Orlan dogebouw aanmelden. Het is ver standig om op tijd te komen, want' aan elke workshop kan een beperkt aantal deelnemers meedoen. Meer informatie: 035-60.38.090. et terrein van de Ewijckshoeve het bekende landhuis, nagenoeg >p de grens van Soest en Den Dol ler - was afgelopen vrijdagmiddag )evolkt door tachtigers. Dé Tach- igers, wel te verstaan, want de neeste van de ca. 25 deelnemers lan de SLAS-poëziewandeling tel den nog lang zo veel jaren niet. De 'echte' Tachtigers waren dan □ok alleen in de geest aanwezig, n hun nagelaten gedichten, die op daarvoor in aanmerking komende tijdstippen en plekken hardop wer den voorgelezen op deze 'histori sche grond'. Die grond en het huis speelden immers een belangrijke .1 Ir. Af* „on Jo Ro. weging van Tachtig - de generatie Nederlandse dichters die brak met de schoolmeesterachtige, vaak zeer vrome en moralistische dichtkunst die door hun voorgangers werd be oefend. Gids Hans Kruiswijk kon veel vertellen over die historie, waarbij vooral de zelfgekozen verdrinkings dood van Anna Witsen zoveel jaar na dato nog diepe indruk maakte op de verzamelde poëzieliefhebbers op de oever van de vijver voor de Ewijckshoeve. Tijdens de rondgang over het fraaie landgoed klonken o.a. sonnetten en andere gedichten op van Perk, Kloos, Van Deyssel, Verweij en al die anderen, onder wie Tar V-in T nnii rif» pniop prhtf» De wandelaars luisteren naar de uitleg van gids Hans Kruiswijk tij dens de rondgang over het terrein van de Ewijckshoeve. Foto Soester Courant. 'Soester' in dat gezelschap, over wie in de komende tijd nog meer te vernemen'zal zijn. Het was de derde en laatste SLAS- poëziewandeling van dit seizoen. De twee voorafgaande voerden de wandelaars over het terrein van Prins Hendriksoord. Ook volgend jaar zal er, gezien het succes, in SLAS-verband zeker wel weer 'ge- noPTi'pwnnriplri' iraan wnrflpn Dit jaar mocht zij opnieuw de gastvrouw wezen van het op poëzie beluste heer; mocht zij weer tientallen gedichten lezen in een met bladgroen opgesmukte sfeer; heeft zij de plaats Prins Hendriksoord geprezen in 't raam van zijn historische weleer; is dank zij haar geschiedenis herrezen vanuit de Ewijckshoeve evenzeer. Moge zij jarenlang nog illustreren, hoe rijk Soest is aan schoon en aan cultuur; moge zij jarenlang nog demonstreren hoe fraai zij al dat schoons weet te larderen met poëzie van toen en van dit uur....: zij, onze SLAS, een vrouwe van statuur. Kond Ie Bisck 18 juni 2005 Mi V. In plaats van de jaarlijkse auto tocht heeft de activiteitenbegelei ding van Molenschot, Groot En- gendaal en de Heybergh - samen met het Rode Kruis - een leuk uitje voor de bewoners georgani seerd. Op 30 mei gingen de Molenschot- ters met de bus via Soesterberg, Zeist en de A27 richting Vianen. Daar aangekomen ging het via de dijk en verschillende binnenwegen door Lexmond en Ameide naar Leerdam. Onderweg kregen de 'toeristen' uitgebreide informatie over alles wat ze vanuit de bus zagen, zoals rietdekken en ooie vaarsnesten. In Leerdam aangekomen regende het jammer genoeg, maar de koffie en de pannenkoeken smaakten er niet minder om. De tocht met de boot over de Linge was prachtig. Wat is de Linge toch mooi! Om 15:00 uur werd de terugreis aan vaard en om 16:00 uur was ieder een weer thuis in Molenschot. Een weekje later waren de be woners van Groot Engendaal en de Heybergh aan de beurt. Zij maakten dezelfde reis, met min stens evenveel plezier. 'Al met al waren het heel geslaagde dagen en daarom: iedereen die eraan heeft meegewerkt heel hartelijk bedankt,' aldus bewoncrsvertcgcnwoordiger G. Blom. 'Volgens ons is dit zeker voor herhaling vatbaar.' T-: Afgelopen vrijdagmiddag vierde MariënburgMa- riënhorst en Mariënheuvel - het bekende woonzorg complex aan de Burgemeester Grothestraat - met warm zomerweer een geweldig tuinfeest. De bewo ners konden volop genieten van een optreden van 'Gewoon Gezellig', een jeu de boules-wedstrijd en een lotërij. En de poffertjes, haring, saté en ijs smaakten uiteraard voortreffelijk. Griftland College VMBO-t Amal Abdi,; Wouter Adam,; Nora Al Haider, Roy Altena, Stephen Ansinger, Birgit van Asch, Rocco van Asselt, Susanne Bakker, Ray- mond van den Bedum, Christine Bekkers, Eemnes; Jochem de Bont, Claudia Bosman, Ryanne Bruij- nesteijn, Paul Damstra, Ajat Dara- jatun, Mirjam Domburg, Maaike van Doorn, Michèl Dubbers, Ga- bri van Elswijk, Mariëlla Gaaren- stroom, Youssef Ghaddari, Joram Goedendorp, Samirah de Graaf, Bunschoten Spakenburg; Marco Groen, Stephan Heeger, Evelien Heesemans, Metwina Heinen, Ingo van Heusden, Don Hoitink, Ünsal Hbay, Arielle Iteriteka, Je roen Jansen, Paul Janssen, Marise Jongkees, Bunschoten Spakenburg; Lynette Kalkman, Stefan Kniest, Matts Koppen, Joyce Kortbeek, Ei- leen van der Laan, Danny Laseur, Rogier Leijen, Lisette van Leus den, Joram van Loenen, Saskia van Logtenstein, Fleur van Loon, Shirly Martens, Ron Musolf, Mat- thijs Nap, Irene Nederlof, Khaneed van den Noort, Christian van Nus, Asiye Pekdal, Lisa Sarian, Anne- mieke Schaap, Suzan Schuiten, Benjamin Segerius, Delzjin Sharif, Christel Sijtsma, Annelies Sluiter, Rianne Smit, Lesley- Ann van Spaendonck, Jorie Spek, Alwin Stalenhoef, Renske Stekelenburg, Marcel Stolker. HAVO Eva Agterberg, Peter- Paul An singer, Sesjèna Arlar, Indira Badc, Janneke Beerman, Karima Belar- bi, Richard Beneder, Mirthe van Beukering, Akash Bhola, Corne- lis Blauwendraat, Marijke Bokdam, Stefanie Boor, Ellen ten Brincke, Mirjam Buijtenhuis, Veerle Buur- ma, Tamara van Daatselaar, Merel van Dijk, Corry Dorresteijn, Eem nes; Kevin Drees, Mariske Drost, Lisa Enzerink, Mark van Essen, Yvonne van Essen, Inas Faili, Barbara Gaillard, Jonna Genuit, Jurre van der Graaf, Ayka van der Grift, Aster Groenensteijn, Ca- sper Groosman, Chantal de Groot, Charlotte de Groot, Danielle van fra Hartzuiker, Ronnie Haveman, Maren van Hees, Matthijs Heese mans, Margriet Hendrikse, Jeroen Hop, Sander Horst, Myrthe Huis in 't Veld, Bunschoten Spakenburg; Sabine Jansen, Maarten de Jong, Sabine Kalkman, Robert Kammin- ga, Darnella van de Kerkhof, In eke Klaucke, Marloes Kniest, Henk Koelewijn, Bunschoten Spaken burg; Yvette Kors, Martine Kraai- kamp, Vincent Krimp, Heieen van der Kruijf, Tamara Kubbenga, Se- bastiaan Kuhne, Else Lagerweij, Paul van Logtenstein, Denise van Luijtelaar, Wouter Marinus, Ru ben Menicveld, Martij n Mostert, Sylvester Muts, Ali Najim, Judith Nap, Martina Nieuwenhuis, Bas Nieuwenhuizen, Elian Noorda- nus, Marina van der Ploeg, Mi- chelle van der Ploeg, Philene Pos, Trevor Reekers, Marlous Revier, Leroy Robinson, Annefleur de Rochemont, Chantal Smit, Josette Smit, Rosanne Snel, Elize Stolze, Angelique Tadros, Thiemo Tim- mers, Sanne Toonen, Bunschoten Spakenburg; Matthijs Vastenburg, Rianne Veerling, Melissa Verhaag, Koen Verlaan, Britt van de Vlag, Els Vredeveldt, Eva de Vries, Mar cel Westerveld, Mattijs Wijnmalen, Suzanne Willems, Jasper Willem- sen, Dan Dan Zhou. VWO Luuk Akkerman, Bernice den Bak, Dianthe van de Biezen, Steven Bre- ij, Jodi van Diermen, Bunschoten Spakenburg; Matthijs Doesburg, Astrid van den Hoek, Rozemarije Holewijn, Roos Hollander, Kieran Hortulanus, Sharon Jacobs, Daan 'de Klerk, Lisette van 't Klooster, Frédérique Kuiper, Yvo La Rosc, Liselotte van Leengoed, Deüa Leer touwer, Fenna van Lint, Arend Jan Nicuwland, Jelmer Olsman, Arn- oud Pastink, Eric Pasveer, Charlot te Straatman, Koen Swart, Mariska Vedder, Bunschoten Spakenburg; Ilona- Vos, Jorrit de Vries, Mar leen de Vries, Joanne Westland, Bunschoten Spakenburg; Francicn Wicc/» P-aco^l vcan rir»r 7\vqlm Waldheim-mavo Baarn VMBO-TL De Soester geslaagden: Stephanie Abbel, Lilian Bcrcndsc, Heijmen Bouwman, Lizy Cooiman; Robin van Foeken, Sander de Goede, Jorden van de Grift, Johan van Groningen, Robin van der He ijden, Vincent Hodde, Daphne Houtkamp, Bart Kaats, Anne Kiemeneij, Mireille van der Laan, Esmée Lensink, Floris Meijer, Marianne Mons, Roxannc Muis, Anke Oosterbroek, Melissa Ruijer, Rens Schut, Derk Sijtsma, Robin van Tongeren, Melissa Vas, Esmce Verhoef, David de Vries, Lydia van der Weij. Groenhorst College Maartensdijk VMBO De Soester geslaagden: Floortje Spaargaren, Tim Schravemade, Robert Groenestein, Tim van Stralen. Bent u nieuwsgierig naar de Turkse cultuur? Op vrijdag 24 juni, van 18:30 tot 22:00 uur, is iedereen welkom om te komen kijken, luis teren en proeven in De Plantage aan de Smitsweg 311. Volksdans groepen zullen optreden en laten zien wat zij het afgelopen jaar bij Balans hebben geleerd. Kinderen van de Turkse les zullen gedichten voordragen. Sazspelers laten hun kunsten horen en er zullen heer lijke Turkse hapjes worden geser veerd. Deze avond is bedoeld om zowel ouders als familieleden van cursisten te laten zien wat er afge lopen seizoen is bereikt, maar ook om andere geïnteresseerden kennis te laten maken met de Turkse ge meenschap uit Soest en de Turkse cultuur. Dc toegang is gratis. In formatie: Stichting Balans, Hawa

Soester Courant | 2005 | | pagina 9