3 kde dagen pen Hitte kan snelheid niet drukken fHHt Riebel: Houdini van het gravel Skaten met vallen en opstaan E [weemaal goud voor Tjerk Ali Moghadassian assistent ïgtberts op NK B-klasse bij dames van StamSovoco Iturnen mtm Recordaantal deelnemers Soester Jeugd Triatlon I Galerij der kampioenen I [wil 00375," 'OENSDAG 29 JUNI 2005 DBAL SOESTER COURANT PAGINA 15 Ed Davids neemt dames van BDC onder zijn hoede Titelverdediger komt 3 keer uit geslagen positie terug TENNIS VOLLEYBAL Clinic scholieren in teken van veiligheid ';fl - n\\ Houtsoorten Muziekcursussen voor kinderen Sportuitslagen soestebSïcoubawt Geduld van John Hibbel betaalt zich uit «afgtffcikti uSSS®** -«*•. i mi TRIATLON Fred ter Horst in halve triatlon Niet Flamingo maar Valleivogels Mattijs Wijnmalen Duivenberichten TENNISVERENIGING SOEST-ZUID f ischer csa QUSmurfit o o HOOIJER Rabobank StalenhoeF Badmeubel met spiegelkast, incl. verlichting en keramische waskom, 100 cm breed, glazen deuren, glanswit gelakt. van &95>" 1 man, t per klant LLmv Davids is de nieuwe trainer van 5t damesteam van Smeeing/BDC. is afkomstig van LHV de club Leusden waar hij achttien jaar beier en trainer was. Onder Da- jds leiding hoopt Smeeing/BDC \et de dames te gaan meedraai- in de race om het kampioen- Jhap in de eerste afdelingsklasse, ■aarin eindigden ze afgelopen sei nen op een teleurstellende vijfde jats. De ploeg werd toen ge- iagd door blessures, maar krijgt i ook aanvulling. Bianca Davids jlgt de opvolger van Peter Mol- ïan vanuit Leusden. Verder ko- Siska Zoetemelk (UDSV) en irissie Rijkhoek (ASB Bathmen) jar Soest. Hoeveel tennislevens heeft Mark Riebel? Zijn bestaansrecht in de Soest Zuid Open hing vaak aan een zijden draadje. Er waren momen ten dat niemand nog een eurocent gaf aan de favoriet, maar uiteinde lijk prolongeerde hij toch zijn titel in de hoogste categorie (3). In de kwartfinale toonde Riebel een staaltje van overlevingsdrang. Hij had de eerste set met 4-6 inge leverd bij Wouter Verhof en keek daarna tegen een 0-5-achterstand aan. Even later stapte hij alsnog als winnaar naar het net. Tegen Freddy Forger dreigde in de hal ve eindstrijd eveneens uitschake ling voor de als eerste geplaatste tennisser. Forger had met 6-3 de eerste set gepakt en stoiid vervol gens een break voor. Het mocht niet baten voor de oud-speler van LTC Soestdijk en Soest-Zuid, want Riebel toonde zich andermaal de Houdini van het gravel. Ook in de finale op zondag vocht hij zich terug van een achterstand. Cees de Wolf, die eerder de num mers twee en drie van de plaat singslijst uit het toernooi had ge knikkerd, leek de verrassende win naar van het Soest-Zuid te gaan worden. In de eerste set gaf hij Riebel geen schijn van kans (6- 2), daarna kwam hij telkens een break achter en dat kon hij niet meer rechtzetten: 6-3 en 6-4 én de tweede achtereenvolgende eind zege voor Riebel. Voor de finale bij de dames 3 wa ren ook drie sets nodig op het sportpark aan de Bosstraat. In die partij ontbrak de lokale favoriet Lianne Brolman. De speelster van LTC Soestdijk werd in de halve finale uitgeschakeld door Manon Kok die zich vorige week zondag liet kronen tot winnares. Daarvoor moest ze eerst Myrthe Mooi van zich af slaan: 4-6, 6-3, 6-4. De Soest-Open werd, zeker op de slotdag, gekenmerkt door spannen de partijen. In veertien van de 23 finales moest een derde set de be slissing brengen. Een marathonpar tij was er te zien in het dames enkel 4. Marloes Schuijt van de organi serende vereniging kreeg pas na drie uur tennis Dunya Hagebeuk op de knieën: 6-7,6-4, 7-5. In to taal werden er tijdens het toernooi van Soest-Zuid bijna driehonderd partijen gespeeld. (Zie ook uitslagen). Met twee gouden plakken is Tjerk Egtberts teruggekeerd van het Ne derlands kampioenschap turnen, n de B-klasse won hij zowel de in dividuele strijd als het synchroon- Épringen. Ook pakte hij zilver op e minitrampoline. Ruim een jaar geleden zag de spor tieve toekomst van de Soester tur- |ner er somber uit. Een slepende ftiandblessure hield hem aan de kant, maar na twee operaties kwam ij sterk terug. Op advies van zijn Jtrainer ontwikkelde hij zijn spring- ■talent op de grote trampoline en ■onder begeleiding van Harry Eich- Iholz van De Springbokken en Anja ■de Graaf van GYM XL breidde hij ■zijn trainingsuren fors uit. ■Hij werkte zich steeds hoger op in Ide C-klasse en pakte de nationale ■titel trampolinespringen, waardoor ■hij promoveerde naar de B-klas- Ise. In januari werd Egtberts steen- kampioen en afgelopen weekeinde 2 hij hoge ogen op het NK. |Na de halve finale individueel üsStELy iSACHHKa Tjerk Egtberts. stond hij nog op de tweede plaats, maar door een geweldig nette eind- oefening kaapte hij de titel voor de neus van de concurrentie weg. Minstens zo fraai was de eindzege die hij met Leon Vergoossen vei ligstelde bij het synchroonspringen. Daarmee hielden de successen van de Soester niet op, want op de mi nitrampoline verdiende hij zilver. Ali Moghadassian wordt de as sistent-trainer van Jo Rullens bij de dames van Stam/Sovoco. De in Amersfoort woonachtige vol leybaltrainer is geen onbekende bij de club. Hij woonde jarenlang in Soest en had in de jaren negentig een aan tal seizoenen het eerste herenteam van Sovoco onder zijn hoede. Ook trainde hij bij deze vereniging ver schillende lagere damesteams die overigens ook op divisieniveau uit komen. Moghadassian en Rullens vormen komend seizoen een nieuw koppel bij de dames. In de afgelopen we ken zagen ze dat Anke Boerefïjn werd toegevoegd aan de selectie. De aanvalster speelde dit seizoen met Nesselande in de eredivisie. Verder is de spelersgroep, met uit zondering van de eerder vertrok ken Amerikanen Molly O'Brien en Andrea Logan, intact gebleven. De zoektocht naar nieuwe sponsors lijkt een beetje op een dood spoor I Het basketbalveldje in het Veen- I park leek donderdag wel een bak- I oven. De verharde ondergrond en I de stenen omheining dreigden te I smelten door de genadeloze zon- j nestralen, maar het weerhield 150 basisscholieren er niet van om mee I te doen aan de Skate Safe Clinic. I Geen schaduw te vinden, maar we I hebben het overleefd. Alle kinde- I ren deden mee, ook degenen die t niet kunnen en aangaven het I liever niet te proberen. Zij trokken I toch de skates aan', zegt Madeion I Nolsen, sportcoördinator van de I gemeente Soest. I In het kader van de breedtesport I biedt de Nederlandse Skate Bond I een clinic voor de bovenbouw aan, en net als vorig jaar ging Soest de samenwerking aan. Toen vond de les voor de basisscholieren plaats in Soesterberg en vloeide daar zelfs nog een Elfstedentocht op skates uit. Ditmaal bleef het bij de les voor in totaal zes groepen van De Bron, De Buut, De Wegwijzer en de Van der Hucht Overhees. De nadruk lag op de veiligheid tij dens skaten. De kinderen werden verpakt in onder meer knie- en el- leboogbeschermers en een helm. Daarnaast werd ze geleerd hoe ze moeten vallen en snel weer op hun benen komen te staan. Ook wees stagiairdocent Joop van Sport en Bewegen Utrecht de kinderen erop waar ze op moeten letten om op veilige wijze te kunnen skaten. Ook Sandra Weije van de skatebond gaf tips en begeleidde de beginners die met vallen en opstaan de beginse len onder de knie kregen. Ondanks de hitte bleven de kin deren geconcentreerd, zelfs tijdens de diverse oefeningen, waarbij de snelheid telkens werd opgevoerd. En hoewel er soms zelfs op com mando werd gevallen, raakte nie mand gewond. 'De kinderen wa ren niet bang om onderuit te gaan, dat scheelt ook', aldus Madeion Nolsen. Volgend jaar weer? 'Ja.' Voordat ze mochten skaten, leer den de scholieren eerst hoe ze moe ten vallen en opstaan. Foto: Soester Courant in Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 Eèn van de leveranciers van eerlij ke producten uit Indonesië is WIS- NU. De producten die zij impor teren zijn van verschillende hout soorten gemaakt, zoals de Cassia, Panggal Buaya, Paternosterboom en Sengon. De Cassia is een al gemene boom die langs de wegen van Sumatra en Java wordt aan- gepland (een schaduwboom). De kern is donkerbruin, het spinthout is geelbruin. Producten: Boeddha beelden, abstract donkere beeldjes. Panggal Buaya is een boom die al leen op Bali voorkomt. De kern is lichtbruin, het spinthout wit tot geel. Producten: abstracte lichte beelden, dolfijnen en kleine Boed dha's. De Patemosterboom wordt ook wel kralenboom of Chinese bes genoemd. Een aangeplante boom uit tropisch Afrika, Zuidoost Azië en Australië. De kern is purperach tig. Het spinthout heeft een rood achtig witte kleur. Producten: mas kers, beelden met batikstof bekleed. Sengon komt in Zuidoost Azië en Amerika voor. Kern is wit/grijs en het spinthout is wit. Producten: houtsnijwerk van grotere afmeting en maskers. Natuurlijk worden er meer houtsoorten gebruikt voor de fraaie beelden die WISNU uit In donesië importeert. Openingstijden Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat -9a: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m za terdag 09:30-17:00 uur; ffi 035- 60.28.132 De Muziekschool van Scholen in de Kunst heeft nog plaats bij ver schillende cursussen voor kinderen. Er zijn mogelijkheden voor diverse leeftijden. Voor de kleintjes (van ca. 10 maanden tot 3 jaar) is er Muziek voor de Jong sten. Samen met (groot)ouder of oppas leren ze allerlei liedjes en liedspelletjes. Kinderen uit groep 1 en 2 zullen veel plezier beleven aan de cursus Muziek en Beweging. Muzikale ontwikkeling gaat daar hand in hand met de bewegingsontwikke ling. Voor kinderen vanaf groep 3 is er de Basiscursus. Al deze cursussen starten in de week vanaf 29 augustus en worden op diverse locaties aangeboden. Meer informatie en het aanmel dingsformulier zijn te vinden op www.scholenindekunst.nl. Bellen ELKE WEEK EEN Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 te zitten. Leo Verver van de Stich ting Topvolleybal Soest zegt dat de werving uiterst moeizaam verloopt. 'Bij de Eemlandse bedrijven mer ken we nog niet de bereidheid om een bijdrage te leveren aan het be houd van topvolleybal in Soest.' Op dit moment beschikt de stich ting over ongeveer zeventig pro cent van het budget dat voor het afgelopen volleybaljaar was toege zegd. Omdat de hoofdsponsor fail liet ging en de financiële belofte niet kon nakomen, zit de stichting nog steeds met een tekort van bij na tienduizend euro. Verver hoopt dat gat te dichten, zonder aan het budget voor 2005-2006 te hoeven komen. Vanuit hun bootjes op de Vecht maakten John Hibbel en Sjaac van der Bliek er een spannende wed strijd van. De eerste won zaterdag met 9.65 meter, exact elf centime ter meer dan zijn belager. Op meer afstand volgde Vecht-spe- cialist Willem van de Kraats (8.08 meter) die ook nog meedoet in de strijd om de eindzege. Er staan nog vier wedstrijden op het programma van de zomercompetitie. Hoewel het onweer al was gepas seerd toen de wedstrijdvissers het water opgingen, beet de vis moei lijk. De meeste deelnemers verkas ten enkele keren van stek, maar Hibbel bleef geduldig en werd daarvoor beloond. Op zaterdag 9 juli is er een vrije wedstrijd van De Snoekbaars, dan ook weer vanuit bootjes op de Vecht. Er wordt dan om 5:30 uur verzameld. Opgeven kan bij Hib bel, tel. 6029053 of Sjouk Rijksen, tel. 5423162. i i r *S 'i 'i Met 130 deelnemers gaat de derde Soester Jeugd Triatlon de boeken in met een record. Basisscholieren uit de groepen 7 en 8 en die uit de onderbouw van bet Griftland Col lege trotseerden woensdag de hitte en zetten veel snelle tijden neer. Dat er na de 90 en 80 deelnemers van de twee voorgaande jaren nu veel meer jonge triatleten aan de start verschenen, was te danken aan onder meer de mogelijkheid om als trio mee te doen. In dat ge val nam een teamlid de 150 meter in Spleasure Centrum voor zijn re kening, stapte daarna de tweede op een (gewone) fiets om drie rondjes van drie kilometer over de Eng af TV Soest-Zuid Soest-Zuid Open, uitslagen finales. HE3: Mark Riebel-Cees de Wolf 2-6 6- 3 6-4; DE3: Manon Kok-Myrtbe Mooi 4-6 6-3 6-4; HD3: Brent van Dorssen/ Quirijn Bolink-Harold Reitsma/Rolf Alblas 6-2 6-2, DD3: Lianne Brol- man/Karin van Koningsbruggen-Kim Panday/Elleke Brolman 6-3 5-7 7-5; GD3: Cees de Wolf/Selma Berghuis- Tom van Doorn/Myrthe Mooi 6-4 6- 4; HE4: Paul Sevinga-Robert Stenger 6-1 6-2; DE4: Marloes Schuyt-Dunya Hagebeuk 6-7 6-4 7-5; HE5: Tim Verhoef-Daniel Fennis 6-4 6-2; DE5: Denise Drenth-Suzanne van Soest 6-3 6-4; HD5: Patrick Corbee/Ralf Brandsen-Robert Smeeing/Jos Dijk man 6-2 6-4; DD5: Poule winnaars Babette Jaspers/Chantal van Houten; HE5 25+: Barry van den Berg-Frank de Greeve 6-4 3-6 6-1; HD525+: Koos Steenbakkers/Ernst Steman-Pieter Koppies/Fons Habes 3-6 6-4 7-5; DD525+: Poulewinnaars Petra Beek man/Petra Habes; HE6: GD5 25+: Ivor Bosch/Michelle Sevinga-Willem van Asch/Martine Steenbakkers 6-4 4- 6 6-4; HE6: Joel Dijkgraaf-Patrick van Houten 6-2 6-4; DE6: Denise Drenth- Isabelle Hoom 6-7 6-3 6-2; HE7: Coen Stapper-Menno van der Horst 2 76 6-4 6-3; DE7: Mirthe Hooyen-Nikki van den Hoogenband 2-6 6-2 7-5; HD7: Manfred Chang/Erik Bijl-Steffen Chang-Richard van der Meel 7-5 6-4; GD7: Tjeard Boonstra/Wemke Boon- stra-Jeroen van den Hoogenband/Nik- ki van den Hoogenband 2-6 6-3 6-3; HE725+: Peter Hilhorst-Nico Bosman 6-1 6-4; DE725+: Poule winnares Cla- rin Weermeyer; HD725+: Michel van Keulen/Richard Dam-Ernst Smink/ Peter van der Neut 6-4 6-3; DD725+: Carla Smit/Jeanette de Bruin-Jeanette van Barneveld/Esther Damen 6-4 1-6 6-4; GD725+: Maarten Nooitgedacht/ Cisca Berkhout-Cleem Diemers/Dore- thea van Rijnen 4-6 6-4 6-3. Ter voorbereiding op de 'hele van Almere' legde Fred ter Horst een halve triatlon af. Hij reisde daar voor af naar het Vlaamse Bras- schaat, waar de watertempera tuur 25 graden was er daarom geen wetsuits gedragen mochten worden. Het Soester lid van De Schieter stapte binnen vijftig minu ten weer aan wal en zat vervolgens twee uur en 53 minuten op de fiets om 90 kilometer te overbruggen. Ter Horst moest afsluiten met het voor hem zwaarste onderdeel: de halve marathon. Hij had er ruim twee uur voor nodig en finishte in een eindtijd van 5.50.01 in het park van Brasschaat. Arie Henzen moest in dezelfde wedstrijd opge ven. In Gendt was Rahel Bellinga succesvoller op de kwart triatlon. Ze werd eerste in 2.06.21. Valleivogels en niet Flamingo pro moveert naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Dat heeft de tuchtcommissie van de KNVB dis trict West I bepaald. Flamingo stel de in de finale van de nacompeti- tie drie ongerechtigde spelers op. De overwinning van de Ghanese Amsterdammers werd omgezet in een 0-3-nederlaag en de club kreeg een boete van 350 euro. Flamin go schakelde in een eerder stadium WZ'49 uit in de nacompetitie. Of er toen ook ongerechtigde spelers meespeelden, is niet bekend. De clubleiding uit Soest diende geen klacht in. Ondanks een trainingsachterstand, opgelopen door de voorbereidingen op het havo-examen, heeft Mattijs Wijnmalen twee persoonlijke re cords gebroken tijdens de Neder landse sprintkampioenschappen. Voor een topnotering in het klasse ment was de lagere trainingsinten siteit van de achttienjarige zwem mer van AZ&PC onvoldoende. Maar met een zevende plaats kon de geslaagde scholier zich niettemin tevreden stellen. te leggen en mocht de laatste van de drie 1,4 kilometer gaan hardlo pen. De overige scholieren moesten dat allemaal in hun eentje doen. Grappig was het om te zien dat veel kinderen - als waren ze een erva ren prof - ruim voor het startschot aanwezig waren om het parkoers te verkennen. De trio's bespraken de tactiek die ze zouden volgen op de wisselplaatsen. Daarna ging het om het 'echhie' zetten de kinderen, luid aangemoedigd door ouders en medescholieren, de vaart er in. In de individuele klasse had Ca- miel Kruiswijk slechts 28 minuten en 42 seconden nodig. Hij was de snelste van allemaal en won bij de middelbare scholieren. Tweede werd Jasin el Assati in 30.06 en de derde plaats was voor Jan Wil lem Schoonebeek (30.11). Bij de meisjes van de basisscholen won zwemstef Vera den Breejen de jeugdtriatlon in 28.42. Lisa Koe dijker gaf bijna drie minuten op haar toe, maar behaalde de twee- Foto: Herman van Dam de plaats. Acht tellen later kwam Odette Verhoef als derde meisje over de finish. De strijd bij de jongens leverde Jasper Wolsing als winnaar op. Hij bleef 39 tellen onder het half uur. Henk Hoeke (2e) was 31 minuten en 27 seconden onderweg en had daarmee een voorsprong van zes seconden op Jasper Smits. De schoolprijs (de drie snelste tij den bij elkaar opgeteld) ging naar De Insingerschool, terwijl de Van der Hucht Valeriaan als tweede en de Montessorischool als derde eindigde. Aan de Soester Jeugd Triatlon werd meegewerkt door vijftig vrijwilli gers. Het sportevenement is een samenwerkingsverband tussen TV De Schieter, Spleasure Centrum en de breedtesport van de gemeente en heeft inmiddels een vaste plek op de agenda gekregen. Wedvlucht Morlincourt DE ZWALUW Van Es Rijksen 1; Comb. van Eg- dom 2; E. v.d. Brakel Znn 4; R. van 't Net 6; Th. Post 8; H. Toonen Zn. 16; G.M. Schimmel 17; H. Vos 19; H. Vonk 20; C. Kamphorst 22; R. van Hornsveld 24; S. van de Heiden 27; H. Woudstra 29; M. van Rouwendaal 32; V.d. Brakel-Osseweyer 60. DE VRIENDSCHAP R.W. Grift 1; J. Ruttenberg Zn. 2; G. Reyerse 4; D. Krol 5; R. Rei- ling 6; Mevr. Altenaar Zn. 7; B.G. Schimmel 9; Vaessen/Veenendaal 12; H.H. v.d. Veen 19; H.C. Rauch 25; A. Dijkstra 30; B. van Gardingen 38; Groenestein/Westerveld 41; H. de Bree 50. Wedvlucht Bourges Gare DE ZWALUW Comb. van Egdom 1; H. Vos 2; H. Toonen Zn 3; E. v.d. Brakel Znn 5; C. Kamphorst 7; R. van 't Net 9; R. van Hornsveld 10; Th. Post 17; Van Ginkel Kanters 19; M. van Rou wendaal 22; Van Es Rijksen 26; H. Woudstra 27; Patrick Ingrid 35. DE VRIENDSCHAP J. Ruttenberg Zn. 1; R.W. Grift 2 B. van Gardingen 4; H. de Bree 8 H.C. Rauch 9; H.H. v.d. Veen 13 B.G. Schimmel 14; G. Reyerse 17; E. v.d. Esschert 19; D. Krol 21; A. Dijkstra 24. De Vitesse-kampioenen van PV De Vriendschap. A-groep: 1. J. Rut tenberg en Zn., 2. B.G. Schimmel en de combinatie Vaessen/Veenen daal; B-groep: 1. R. Reiling, 2. Combinatie Groenestein/Westerveld, 3. A. Dijkstra. OPEN TOERNOOI 2005 WERD MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: V\n Den Brink VanDamfsports COMAG D ivtr LiriLtLe- BV E^fhANQE loqlsiics '(.(J) Maison Razzo PROCAR) FOTO ASTRA www.autoniehof.nl Golfkarton AUTO SMEEING Practicum Grafische Bedrijven

Soester Courant | 2005 | | pagina 15