w DEZE WEEK OP RADIO SOEST als dan Medische dienst KERKDIENSTEN Jeu de boules voor ouderen bij SWOS aan Gemshoorn 4 PAGINA 16 WOENSDAG 29 JUNI 2005 \V*%- N99,- Workshop voor kankerpatiënten en familieleden SOESTER COURANT jPRIKBORDl PAGINA 17 De lopers van de week Volksuniversiteit Soest Cursussen ^BurgerHjkestan^j Vrouwen met borstkanker, samen sterker Dierenlief Dierenleed MS Fonds zoekt collectanten Elke woensdag van 10:00 tot 12:00 uur His Healing Love dienst in Credo Problemen? "VAKANTÏËBEZORGERS^ EXTRA BELONING Coco gaat weg Radio Soest Ook op internet www.radiosoest.nl Vier handen op één piano Wonderkind ClaraWieck -6010344 juter Adam, Nora Al tena, Stephen Ansin- Asch, Rocco van As- akker, Raymond van hristine Bekkers, Jo- Claudia Bosman, Ry- jn, Paul Damstra, Ajat am Domburg, Maaike ichèl Dubbers, Gabri ariëlla Gaarenstroom, lari, Joram Goeden- t Graaf, Marco Groen, Evelien Heesemans[ n, Ingo van Heusden' Ünsal Ilbay, Arielle n Jansen, Paul Jans- ïgkees, Lynette Kalk- niest, Matts Koppen, Eileen van der Laani Rogier Leijen, Lisette iram van Loenen, Sas- itein, Fleur van Loon, Ron Musolf, Matthijs' :rlof, Khaneed van den van Nus, Asiye Pek- i, Annemieke Schaap, i, Benjamin Segerius, rhristel Sijtsma, Anne- nne Smit, Lesley-Ann k, Jorie Spek, Aiwin ske Stekelenburg, Mar- iten Tromp, Dave Vel- n der Vos, Angelique Rutger Wever, Mindy de Wolf, Santira van Wonderland Op vrijdag 8 juli vindt van 14:00 tot 16-00 uur de creatieve work- shop 'visualiseren' plaats in het Toon Hermans Huis aan de Re- gentesselaan 39 in Amersfoort. Die is bedoeld voor mensen met kanker en voor hun partners, kinderen, fa milieleden en vrienden. De work shop wordt gegeven door Pieternel Haspels, psycholoog en coördina tor van het THHA. Tijdens de workshop is er eerst tijd voor ontspanning. Daarna volgt een kennismaking met de techniek van het visualiseren. Ervaring hier mee is niet nodig. Tijdens het visu aliseren kijkt men zo onbevangen mogelijk naar zijn innerlijke we reld. Bij de meeste mensen brengt dat vanzelf een stroom indrukken en voorstellingen op gang. Na de oefening is er tijd om iets van het gevisualiseerde op papier vast te leggen. Dit helpt om thema's te verhelderen en een betekenis aan de beelden te geven. Ook is er vol doende gelegénheid om met elkaar ervaringen uit te wisselen. De ei gen bijdrage voor de workshop is 5 euro per persoon. Dat is inclusief koffie en thee en al het benodigde materiaal. Belangstellenden kun nen zich aanmelden via @033- 46.55.227 of info@thha.nl. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant be zorgen, door weer en wind, win ter en zomer. De Soester Cou rant is met recht trots op deze jongens en meisjes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Laurens Nuijten Marloes Achterveld Milou Akkerman Niek den Harder Ilse Louer Amber Rupe O Meijer Orthopedie uw aanmeetpunt in Soest voor uw steunkousen, steunzolen, bandages, borstprothesen en corsetten. Middelwijkstraat 29, 3764 CD Soest Telnr. 035 - 582 6727 Alles op afspraak (ook voor thuisaanmetingen) Di Lassostaat 65J, tel. 6022195 Dit najaar staan twee nogal onbe kende cursussen op het program ma van de Volksuniversiteit. De ene is 'Klassiek beeldhouwen zelf ervaren'. Klassiek beeldhouwen volgens een methode die de oude Egyptenaren ook al toepasten, is een vak dat dreigt verloren te gaan. Gelukkig is het door de eeuwen heen van mens tot mens doorgegeven. Door middel van het kopiëren in zachte steen van een eenvoudig gip sen ornament (een engelenkopje) instrueert de docente, beeldhouwer mevrouw Leen Kessels, stap voor stap de methode. Hierdoor leert de deelnemer goed waarnemen, span ning aanbrengen in drie dimensies en vorm analyseren. Aanvangsdatum: maandag 26 sep tember, cursustijd: 19:00-21:30 uur. Prijs: 135,-. Ismakogie is een houding- en be wegingsleer ontwikkeld door de Weense professor Anne Seidel. Men leert in vier ochtenden op een rustige en ontspannen manier alle spieren van het lichaam te ontdek ken en op een natuurlijke wijze ge bruiken. Zelfs de kleinste oefening werkt door in het gehele lichaam. Ismakogie is een bewegingsactivi teit die gemakkelijk voor iedereen te leren is. Het is geen therapie, het werkt preventief of verlichtend bij knie-, rug-, nek- en schouder problemen, bij incontinentie en rsi. Ismakogie-oefeningen kan men elk moment van de dag doen tijdens alle werkzaamheden! De bewegin gen/ oefeningen zijn vaak zo sub tiel, dat ze haast onzichtbaar kun nen worden uitgevoerd. Mevrouw Van der Schilden is de gediplo meerde ismakogiedocent. Cursusdata: vrijdag 30 septem ber, 14 oktober, 4 en 18 novem ber, cursustijd: 9:00-12:00 uur, prijs: 58,- (inclusief 2,- les materiaal). De Volksuniversiteit is in verband met de zomervakantie gesloten van 4 juli tot 22 augustus. Het program ma met ingesloten inschrijfformu lier is af te halen bij de VW, de bibliotheken, in het gemeentehuis, bij de boekhandels en verschillende supermarkten. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 16 juni t/m 22 juni 2005. GEBOREN: Mette Bodil, dochter van L.D. Drop en J.J.M.A. Pullens. - Bram, zoon van R.J.G.H. van Essen en Y. Smet. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Michel Patrick van Ruth en Mar leen Hanse. - Paul Christiaan den Os en Daphne Joan Southey. - Eric Peter Westenbrink en Mary Zitman. - Jan Hendrik van Dijk en Marjan Cochius. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: Johannes Koert Brinkman en Anna Helena Maria de Lange. - Anto- nius Wilhelmus Cornelis van de Laar en Anita Debora Gijsbertha Reijmers. - Pieter Wilhelmina Jo zef van den Bedem en Everdina Wilhelmina Frederica van IJzen- doorn. OVERLEDEN: Gijsbertha Grietje Suijk. - Wil lem van Zanten, echtgen. van J. A. Veldhuizen. - Johanna Geertruida Berends, wed. van G.J. van Duin kerken. - Alberdina Mettje Ho ving, wed. van D. van den Broek. - Rianne Burgers, echtgen. van H.J. Panneman. - Geertruida Verver, wed. van A.F. de Weerd. - Maria Adriana van Belois, echtgen. van J.G. van Kleef. - Paulinus Alexan- der Cornelis Molenaar. - Marga- retha Maria Catharina Buter, wed. van A. Bartelingh. - Martinus Ja- cobus Ansems, wed. van F. Eller- broek. Borstkanker Vereniging Neder land afdeling Amersfoort houdt iedere vrijdag van de maand een contactochtend voor lotgenoten en hun naasten in het Toon Her manshuis aan de Regentesselaan 39 in Amersfoort, van 10:00 uur tot 11:30 uur. Deelnemers kunnen geheel vrijblijvend ervaringen met elkaar uitwisselen. Voor meer in formatie; 035-54.17.869. Amivedi, 035-6015493 VERMIST Poes, wit met cyperse vlekken, Parklaan. GEVONDEN Poes, 5 maanden, wit met grijs, Gerrit van de Veenstraat Kater, cypers grijs/bruin, Nieuw- straat. Kat, cypers rood, grote witte bef doorlopen naar poten, Thorbec- kestraat. Fret, wildkleur, Gemshoorn. Voor meer informatie: Lieze van de Pol, tel. 6015493. Het Nationaal MS Fonds is onder meer de organisatie op het gebied van voorlichting en epidemiolo gisch onderzoek. Vele organisa ties en professionele hulpverle ners halen hun kennis op het ge bied van MS, ADEM en de ziekte Devic bij dit Fonds. In november gaat het collecteren. Daarvoor heeft de organisatie collectanten of vrijwilligers nodig. Per persoon kost dat een paar uurtjes. Tevens zoekt het fonds mensen die een collectantenteam in een wijk wil len opzetten. Voor meer informa tie; @010-59.19.839. Mailen kan ook: info@nationaalmsfonds.nl. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Zaterdag 2 juli zondag 3 juli Huisartsen, vanaf vrijdag 17:00 uur Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 0900- 33.11.233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden) Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 033- 43.28.500. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur J.P.D. Dekker, tel. 6032224. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuis zorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespeciali seerde verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 033-42.20.500; ook voor spoedei sende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoedeisende situatie? 's avonds en in het weekeinde: 033- 46.19.191. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen:© 033-29.94.669; dag en nacht bereik baar. Een op Een Thuiszorg Particulier en AWBZ-thuiszorg; gratis zorgadvies, 24-uurs bereikbaarheid, vakbekwaam, snel inzetbaar, betaalbare zorg 035-54.12.016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 06-51.54.03.73. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 60.19.633; drs. E. Klein-Benes: 60.14.211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 60.15.215. Dierenambulance, 24 uur per dag Dierenambulance Amersfoort e.o., 06-54.33.74.07. Telefonische hulpdienst SOS Telefonische hulpdienst Eemland, 't Gooi, Z.O. Flevoland. Altijd tijd voor een vertrouwelijk gesprek. Dag en nacht bereik baar op 035-62.45.555 (lokaal tarief) of het landelijke nummer 0900-07.67 0,05 p/m). Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Op 1 juli is er weer een zogenaamde His Healing Love dienst met Mar- tie Haaijer in gebouw Credo aan de Julianalaan. Tijdens deze bijeen komst wordt gesproken over ge nezing naar geest, ziel en lichaam. Er zijn gebedsteams die voor de aanwezigen zullen bidden en ook zullen chronisch zieken uit de liefde van God worden bediend. Iedereen is vanaf 14:00 uur wel kom, er staat dan koffie en thee klaar. De aanvang van de dienst is om 14:30 uur. Gebouw Credo is te vinden achter de Julianakerk aan de Julianalaan. Voor meer informatie: Stichting OBED, tel. 033-4531412 of 033- 2538011; via internet: www.obed. nl, of per e-mail: info@obed.nl met uw computer. Voor installatie, reparatie, vervanging. Ook hiervoor naar: expert SCHOEMAKER Burg. G rothestra at 9, Soest Telefoon 035-6010344 Tot en met september is er aan De Gemshoorn elke woensdagmorgen jeu de boules voor 55-plussers. Deze zomeractiviteit is georgani seerd en wordt gecoördineerd door de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). Tussen 10:00 en 12:00 uur kunnen belangstellenden uit de doelgroep op de banen met en tegen elkaar spelen. Een ervaren jeu de bouler is aanwezig om de spelregels uit te leggen en de deelnemers desge wenst te begeleiden. Materialen zijn beschikbaar. Voor het gebruik hier van en-voor koffie en thee betalen de deelnemers een bijdrage van 15,00 voor het hele zomerseizoen. Verder hoeven ze alleen maar een goed humeur mee te nemen. De jeu de boules ochtenden hebben niet alleen een sportief, maar ook een sociaal karakter, omdat men elkaar in een ontspannen sfeer ontmoet. De SWOS organiseert deze ochtenden al sinds jaren en dat leidt tot enthousiasme bij veel ouderen. Jeu de boules is eigenlijk een ver zamelnaam voor diverse oude bal sporten. In de Griekse tijd werd al geoefend met het gooien van ijze ren ballen. In Frankrijk is het op straat uitgegroeid tot volkssport nummer 1. Nederland telt hon derden verenigingen. De Soester club De Gemshoorn is ooit ont staan op de plek in Overhees waar de SWOS nu op woensdagmorgen ouderen gelegenheid biedt te spe len. Deze vereniging verhuisde la ter naar sportpark Koningsweg en speelt inmiddels alweer enkele ja ren aan de Henriëtte Blaekweg. Voor meer informatie over jeu, de boules bij de SWOS, tel. 6023681. Zaterdag 2 juli Rooms-katliolick, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 Communieviering, parochianen gaan voor Zondag 3 juli Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 Gezamenlijke viering in de Joanneskerk Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 Gezamenlijke viering in de Joanneskerk Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 Gezamenlijke viering in de Joanneskerk Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pr. J. Beekman en pr. R. Bouwman, eucharistieviering Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. G. Bonda Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente). Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. Tj. den Boer, Leusden Prot. Kerk in Ned. (buitengewone wijkgemeente), Heeskapel, In- singerstraat 10:00 ds. H. Veldhuizen, Wapenveld; 17:00 ds. J.H. Gijsbertsen, Voorthuizen Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuvplaan 2 10:00 ds. J. Koppelaar, Abbenbroek; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gerefornieerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. W. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. H. Jagersma, Veenendaal Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. L. Terlouw Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mw. C.A. van de Kuil Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 dhr. R. v.d. Poll (H.A.) Christengemeente, Griitland College, Noorderweg 79 10:00 Arjan Treuren Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63 B 10:30 pr. Simons Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. C.J. Barth Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 Geen dienst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers;'zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. D. Soeteman Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pr. J. Dam-Oskam in de maanden juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 Heb je het gehoord? Wat gehoord? Coco gaat weg. Ken jij Coco niet? Tuurlijk ken ik Coco. Als ik op Schiphol ben koop ik altijd Coco voor Els. Die is daar gek op en het scheelt, zelfs met Het Kruidvat. Oh, oh wat ben jij toch een cul tuurbarbaar. Hoezo cultuurbarbaar, Coco is hartstikke dure parfum, man. Dat wil jij niet eens betalen, zo duur. Ik heb het niet over parfum ik heb het Je zei toch Coco, dat is heel dure parfum Ik heb het over Coco Michels, de vrouw die de cultuur in Soest zo heeft geholpen, op de rails heeft gezet. Op de rails? Natuurlijk... Nooit van gehoord, dan? Ze was, nee ze is Cultimrconsulent van Soest. Tot 1 augustus en dan gaat ze weg. Zo, en dat is erg? Nou ja, kijk, erg, erg, het is meer jammer want ze deed heel goeie dingen voor de cultuur in Soest. Zoals? Ja, eh, ze zorgde voor een website waarom je kon lezen wat er alle maal in Soest gebeurde. Er sinds een tijdje een Culturele ladder niet een complete agenda van wat er in Soest allemaal te beleven is. En die ladder hangt in elke kroeg, in elke boekwinkel en op plekken waar veel publiek komt. So! Ja, daar kun je je schouders over ophalen maar zo'n website en zo'n ladder, da's handig voor de inwo ners voor Soest. Weet je waar je heen kunt gaan. Ja, da's mooi, maar Soesters laten zich niet sturen, ze gaan niet. De kerken zitten halfvol als er een concert is. Ook het openluchttheater stroomt niet vol en... Coco Michels heeft in die twee en een half jaar geprobeerd de cul tuur meer zichtbaar te maken. En dat is aardig gelukt. Wist je trouwens dat ze ook een meer dan een verdienstelijk zangeres is. Plaatjes gemaakt, optredens door heel Nederland. Waarom gaat Coco eigenlijk weg als ze het zo naar haar zin had in Soest? Dat vertelt ze a.s. vrijdag op Ra dio Soest. Heeft het misschien toch te maken met de grote onzekerheid over haar baan. Wil de politiek wel iemand als Cultuurconsulent in Soest. Ja, als de provincie meebetaalt, dan wil Soest wel. Maar anders.. Vrijdagmorgen luisteren naar Ra- dioSoest. Die verslaat en onthult alles. DONDERDAG 23 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio In deze laatste Cultuur in de Re gio praat Lonneke Meijer met Frans van Bronkhorst over de theaterprogrammering van De Speeldoos in Baarn die hij sa men met Anneke Drost heeft samengesteld. Frans van Bronk horst brengt ook zijn muziek keuze mee. Techniek Marcel van Blaricum, redactie Ad van Wijngaarden 11.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presentatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Harten en viooltjes Als eerste Zwei Herzen im Dreivierteltakt, een operette van Robert Stolz. Hoofdrolspe ler Toni Hofer heeft een dans, die hij had gecomponeerd voor Hedy, vergeten. Ze gaan samen op zoek naar de melodie. Een beetje lente, een beetje liefde en een beetje wijn, de ingrediënten om deze operette tot een succes te maken. En dan de operette Wenn die kleinen Veilchen blühen. Die gaat natuurlijk weer over de liefde. Liefde tussen de studente Gustl en de student Fritz. Zijn vader, de minister van justitie, vindt dit maar niets. Studie gaat voor het meisje en hij eist disci pline en inzet. Maar Gustl maakt hem duidelijk dat hij toch ook eens jong is geweest en toen ook voor een meisje heeft gekozen begint het ijs aardig te smelten. Een heerlijke operette met vro lijke klanken. De sopraan Rena- te Holm vertolkt de rol van de studente Gustl. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Ver schoor 15.00 Soest actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek De dokters Overbeek Onlangs namen zij afscheid van hun patiënten, dokter en dokter Overbeek. Opvolgers van dok ter Schutte en op vele terreinen werkzaam in de Soester gemeen schap. Voor zijn extra inspan ningen werd dokter Overbeek geridderd. Ruud van Zomeren heeft een gesprek met dit dok tersechtpaar. 20.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 24 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soester- berg, presentatie Inske den Duik 10.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, presen tatie Karin de Lange en Ben Berndsen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Coco Michels Coco Michels, nog even Cultuurconsulent Twee en een half jaar geleden werd ze Cultuurconsulent in Soest. Zij is o.a. verantwoorde lijk voor de maandelijkse Cul tuuragenda die overal in Soest is te krijgen, gratis. Op 1 augustus vertrekt ze naar Leusden, naar een baan in de reclame. In een gesprek met Werner Paans ver telt Coco Michels waarom kunst en cultuur belangrijk zijn, zelfs voor Soest. Techniek Elena den Hollander 14.00 De jaren 50-60 Gisteravond nog geluisterd naar Radio 2? Die bijzondere uitzen ding uit het Amsterdamse Car rémet Cliff Richard? Als u dat heeft gemist, luister dan vanmid dag naar Kees Pels, hij was er bij en sprak met zijn idool. 15.00 Soest Actueel li 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 18.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas en Frans Kingma 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 25 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef van der Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de jaren zes tig en zeventig, gepresenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Huisconcert op herhaling Klassiek op zondagmiddag Kent u die mop nog van die twee matrozen die naar Parijs wilden gaan? Nee? Nou, die gingen niet.... Zo was het ook met Soest Klassiek op zondag 19 juni, vier handen op één piano met mooie muziek? Ze speelden niet. Dat wil zeggen ze speelden wel maar u hoorde het met, computerstoring. Zondagmiddag in de herhaling, de pianisten Saskia Schatborn en Ineke Geleijns spelen quatremains, vier handen op een piano. U hoort, als alles zondag goed gaat: 'Jeux d'Enfants van Bizet, Ma mère 1'Oye van Ravel en Suite pour Piano a quatre mains van Strategier. Tot slot speelt het duo op één piano Noorse dansen van Edward Grieg. De Roemeense pianiste Liana Serbescu, bestudeerde het leven van vrouwelijke componisten. Zij publiceerde daar boeken over, reviseerde hun partituren en speelde hun werken. Uit werk van Serbescu ontlenen we de volgende gegevens over Clara Wieck, de vrouw van Robert Schumann. Clara Wieck is op 13 september 1819 in Leipzig geboren en door haar vader, een beroemd pianopedagoog, opgevoed. Toen 11 jaar was, maakte zij concertreizen door geheel Europa. Clara huwde de componist Robert Schumann toen zij 21 jaar oud was en de jaren nadien schonk zij hem acht kinderen en componeerde er lustig op los. Zij bleef ook pianospelen en zij was zo beroemd dat zij 'Hohe Priesterin der Musik' werd genoemd. Na Roberts dood hield zij op met componeren en gaf les aan het Conservatorium in Frankfurt. Zij stierf op 23 mei 1896 na een werkzaam leven. Zij liet 23 composities na. U hoort het Concert voor Klavier in a klein, Zeven variaties op een Thema van Robert Schumann en een Romanze in b klein. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 26 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Natuur en milieu Dit ommetje staat geheel in het teken van de landelijke biologi sche open dag die jl. zaterdag 25 juni plaats vond. Ina, Marcel en Annelies gingen op bezoek bij Toon en Bep van den Bree- mer, eigenaar van de biologische boerderij 'Charlotte Hoeve'aan de Soestdijkerstraatweg in Soest ter hoogte van Het Spiehuis. Waarom smaakt de biologische bloemkool en de biologische to maat nou lekkerder dan die uit de supermarkt? Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemeester 12.00 De vrijwilligers Maandelijks richt Radio Soest de microfoon op dat grote aantal vrijwilligers in Nederland. Waar zouden we zijn zonder de trein, nou da's bekend. Maar wat te doen als er geen vrijwilligers meer zijn? Dan ligt Nederland op z'n gat! Presentatie Nel Pel- zer 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verza meld en gepresenteerd door Ka rin de Lange, techniek Lida van Steendelaar 14.00 Klassiek op zondagmiddag De computer van Radio Soest raakte in de namiddag van 19 juni defect, dus geen Klassiek op zondagmiddag. Reden waarom het programma wordt herhaald. Saskia Schatborn en Ineke Ge leijns, vier handen op één piano spelen speciaal voor quatre mains geschreven composities. Zie de toelichting hiernaast... Na het nieuws van 15.00 uur een optreden van de Roemeense pi aniste Clara Wieck, de vrouw van Robert Schumann. Zij speelt werk van haar echtgenoot, 'Con cert voor piano in a klein'; 'Ze ven variaties op een thema' en 'Romance in b klein'. Samenstel ling en productie Jacques v.d. Griendt, presentatie Inske den Duik. Zie voor toelichting hiernaast 16.00 hier tot daar Van heuvelrug tot uiterwaarden is een programma met ditjes en datjes, tips voor een dagje uit en ander nieuws van Inske den Duik en Frans van Dusschoten 17.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 18.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 27 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek h Dokter en dokter Overbeek Ridder Overbeek Ze namen afscheid van hun pa tiënten in Soest, dokter en dok ter Overbeek. Ruud van Zome ren praat met ze en luistert met u naar hun muziekkeuze. 11.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presentatie Loes Moraal 14.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel li 16.00 Lunchroom li 17.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 28 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... h Coco Michels Eind van de maand neemt Soest afscheid van de eerste cultuur consulent. Werner Paans praat met haar. Zie ook vrijdag 11.00 Senioren vragen Verzoekprogramma met aan vragen van bewoners van woon- en verzorgingshuizen in Soest en Soesterberg, productie Atie Derksen, presentatie Ben Bernd sen, techniek Lida van Steen delaar 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Dirk Jan Arnold 13.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland li Twee operettes Allereerst Zwei Herzen im Drei vierteltakt, de operette van Ro bert Stolz is gebaseerd op fanta sie, en een verloren dans... Tony en Hedy gaan samen op zoek naar de melodie. WOENSDAG 29 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie Eef van der Horst 10.00 Natuur en milieu In dit Ommetje: Wat is natuur nog in dit land, een stukje grond, ter grootte van een krant, zei de dichter. Maar hoe is dat in andere landen, bijvoorbeeld in India? Gerard Heijen ging er heen en vertelt wat natuur daar betekent voor de bewoners van dat immense land. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel de column van de Burgemeester. 12.00 Lunchroom. Middag Magazine, presentatie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical Een keuze uit het repertoire van Nederlandse kleinkunstenaars en cabaretiers. Samenstelling Ad van Wijngaar den. 14.00 Soest 55+ li Nieuws en tips voor senioren. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel li 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur In de kelder van het gemeentehuis vindt u Radio Soest. Qp uw radiotoestel op FM 102.4 Renate Holm De tweede is Wenn die kleinen Veilchen blühen, een operette die zich afspeelt in Bacharach aan de Rijn. Liefde tussen de stu dente Gustl en de student Fritz. Alleen zijn vader, de minister van justitie, vindt dit maar niets. Studie gaat voor het meisje en hij eist discipline en inzet. Maar wanneer het mooie meisje Gustl hem verteld dat hij ook eens jong is geweest en toen ook voor z'n meisje heeft gekozen begint het ijs aardig te smelten. Een heer lijke operette met vrolijke klan ken. De sopraan Renate Holm vertolkt in deze operette de rol van de studente Gustl. Presenta tie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel li 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur u de hond naar 't asiel hebt gebracht; de cavia bij oma en opa; de sleutel bij de buren; de brievenbus dichtgeplakt; de gaskraan uitgedraaid; en als u kunt u op vakantie, maar niet vergeten om de buurvrouw te vragen de post uit de bus te halen; de Soester Courant te bewaren; de planten water te geven en Soest - Actueel dagelijks op te nemen, want Radio Soest verslaat alles, ook later de moeite waard VAN

Soester Courant | 2005 | | pagina 17