Soester zet tanden in straatjuwelen Feestelijkheden rond dorpspad Molenschot weer niet vergeten WallyLAN 3 'ongeëvenaard' 1 VARIA t Vierde wijkcoördinator en derde vrouw communicatie Marokkaanse Vereniging kan niet in Desmond Tutucentrum Spel Zonder Grenzen: hele zomer in Spleasure Centrum Cabrio moet plas 'ophouden' Hoge score provincie voor aanpak milieuhandhaving PAGINA 4 (005 indeling WOENSDAG 29 JUNI 2005 SOESTER COURANT 'Gemeente misleidt, belemmert en spreekt onwaarheden' PAGINA 5 Opening Klompenpad Soest Monster van Loch Ness in zwembad Idea krijgt geld voor promoten van theater 'Te vroeg voor subsidie toiletten' Berdien Stenberg fluitend naar (vrijwilligers)werk Meer dan 110 deelnemers achter computer Richting Hospice ELKE WEEK EEN st.nl IPWEG t bekend, dat hij be- af 13.00 uur tot 24.00 van de Algemene 000 (APV 2000) houden van een houtenkampweg, het tfseweg en het kruis igen dit besluit in burgemeester en ia de datum van de ;nt te worden gericht ïst, Postbus 2000, ;en over bezwaar) en ere bepalingen over bestuursrecht zijn van >ok om een voorlopige s er tijdelijke maatre- )t de beslissing op het acht. Het verzoek moet van de rechtbank te te Utrecht, uldigd van 136, 273, voor een algemene wet be- NNINGEN jni n kapvergunning zijn »aardekastanje rtanje inje evraagde kapvergun- ïlangen te worden ge- gunning kunnen dit n vier weken na deze n bij de afdeling Wijkbe- an de gemeente Soest, telefoonnummer (035) van vier weken liggen lingen ook ter inzage op en Infrastructuur in het ningstijden van 8.30 uur INGEN juni 2005 6 JS isspar straat - 1 boom ende kapvergunningen: - 3 moeraseiken :n het genomen besluit ia verzending van het jediend bij het college van s van de gemeente Soest, t. Stichting Af De Soester Kring I Sprrptarinflt1 O Secretariaat: Krorrimeweg 5 Tel. 035-6014403 oester Kring houdt woensdag een wandeling over het land- Monnikenberg in Hilversum, ïur en natuur staan centraal it landgoed, dat kan worden Lkt via de ingang van de Stad s, vanuit Soest gezien vlak Hilversum. Het klooster op relatief onbekende landgoed It bewoond door de Zusters ustinessen van Sint Monica. 'el landschappelijk als ecolo- i is het zeer waardevol. Oude cenlanen, uitzichtheuveltjes, jurhistorische elementen, de inikenplas, een monumentale rderij, 125 jaar oude dennen, ;nbroeders, reeën en vos, de i en de fauna is zeer gevarieerd, zamelen voor de wandeltocht ;urt, zoals gebruikelijk op het ceerterrein aan de Pieter de jghlaan. Het vertrek voor fïet- is om 9:00 uur, wie per auto gaat een kwartier later op pad. :lname kost 4,00 inclusief ie/thee. De fiets- en autoroute den bij het startpunt uitgereikt. Drie gewonde fietsers, vijï auto's total loss, nog eens drie zwaar be schadigd én tien niet onbekende schade, een omgekieperde scoot- mobiel, tal van kapotte paaltjes en een handvol bijna ongelukken, om nog maar niet te spreken van de gevaarlijke situaties die schering en inslag schijnen te zijn. Soester Rob Rozeboom heeft zijn tanden gezet in de straatjuwelen die sinds twee jaar her en der in Soest, en meestal vlakbij kruisin gen en bochten, staan. De obstakels zijn volgens hem de oorzaak van bovengenoemde feiten. Hij kreeg 36 reacties op zijn oproep aan inwoners van Soest om hun nare ervaringen met straatjuwclen met hem te delen. In een rapport van maar liefst elf A-viertjes heeft Rozeboom de reacties op een rijtje gezet, zijn bevindingen en eigen conclusies gevat, en haalt hij fel uit naar de gemeente en de politici, van wie hij het onbegrijpelijk vindt, dat ze in deze kwestie niets van zich laten horen. Rozebooms voornaamste conclusie is dat de straatjuwelen ondoelma tig en verkeersonveilig zijn en hij verwijt de gemeente nalatigheid, omdat de obstakels niet worden verwijderd. Hij beschuldigt de gemeente ervan de feiten te ver draaien door informatie achter te houden en vertragingstactieken toe te passen. Misleidend noemt hij de handelwijze van de gemeente. 'Ze wees Aansprakelijkheid af, kwam telkens met andere argumenten, gebruikte daarvoor onwaarheden en belemmerde onderzoek. Indi viduele burgers konden hier niet tegen op en bleven met de brokken zitten', aldus Rozeboom. Aanleiding voor zijn persoonlijke actie was een ongeval van zijn vrouw die in 2003, deels verblind door de zon, tegen een verkeers obstakel botste. Bij Marga Rozen- boom zat de schrik er goed in, de auto kon naar de sloop en het echt paar zat met een financiële strop van vijfduizend euro. Sindsdien is hij in de clinch met de gemeente die iedere aansprakelijkheid wei gert. Hij zegt dat de gemeente zich bij elke claim laat vertegenwoordigen door de verzekeraar, maar deze on juiste en/of onvolledige informatie geeft, waardoor de aansprakelijk heid wordt afgewezen. 'Wordt die onjuiste informatie door de burger weerlegt, dan komt de gemeente weer met een ander verhaal.' Tegenwerking In zijn eenmansonderzoek stuitte hij naar eigen zeggen bij zowel ge meente als politie op tegenwerking en tegenstrijdige opmerkingen. Aan de balie van het politiebureau kreeg hij te horen, dat kon worden uitge zocht hoeveel ongevallen met of bij straatjuwelen er bekend zijn. Een dag later werd hij teruggebeld met de mededeling dat dit te veel werk zou zijn, zegt Rozeboom. 'Het lijkt er wel erg op, dat er een afspraak is tussen gemeente §n politie.' Het aantal ongevallen dat bij de gemeente bekend zou zijn, vari eert van twee tot vijf. De Soester baseert dat op uitlatingen van ver schillende ambtenaren, maar komt - met de reacties van burgers in de hand - zelf tot de slotsom dat er in werkelijkheid tenminste meer dan twintig aanrijdingen hebben plaats gevonden. Hij is ervan overtuigd dat het de ambtenaren verboden is om in het openbaar over dit on derwerp te praten. Als de burgers die tegen een straat- juweel botsten, zelf schuldig zijn, dan is het in de ogen van Roze boom vreemd, dat zij hiervoor niet zijn bekeurd of dat ze de schade niet hoeven te vergoeden. Terwijl van veel 'boosdoeners' de gegevens bekend zijn, omdat zij de gemeente (tevergeefs) aansprakelijk stelden. Evenmin snapt hij dat de gemeente besloot om tientallen straatjuwe len te plaatsen, terwijl ze tijdens de proef door burgers werd in ge seind over de onveilige situaties die ontstonden. Ongelukkig Niets deugt er aan de straatjuwelen, vindt Rozeboom. De constructie draagt bij aan een grote schade post bij ongevallen, de locaties (bij kruisingen en bochten) zijn zeer ongelukkig gekozen. Er zijn vaak opstoppingen. Op veel plek ken ontbreken de aanduidingen van de kunstmatige wegversmal ling, terwijl de straatjuwelen onder veel omstandigheden slecht zicht baar zijn. De uitwijkmanoeuvres die bus sen en vrachtwagens moeten uit voeren, zijn naar het oordeel van Rozeboom gevaarlijk voor andere weggebruikers, met name fietsers en voetgangers. Hij is daarom benieuwd naar de mening die de chauffeurs van deze voertuigen er op nahouden over de straatjuwe- leri. Foto: Soester Courant Soest gaat een (vierde) wijkcoördi nator en een (derde) communica tiemedewerker aanstellen. De col legepartijen GGS, WD en CDA, en ChristenUnie/SGP gaven daar donderdag hun goedkeuring aan. Het betekent dat de personeelskos ten van Soest (structureel) met 108 duizend euro zullen toenemen. De wijkcoördinator zal de wijkbeheer- teams ondersteunen bij hun werk zaamheden. De vier oppositiepar tijen Soest2002, PvdA, Groenlinks en D66 zijn allesbehalve overtuigd van de noodzaak om nog zo'n co ördinator in dienst te nemen. Vol gens hen kunnen de WBT's best hun eigen boontjes doppen en is af en toe overleg met een van de drie bestaande wijkcoördinatoren meer dan voldoende. Soest telt nu twee vaste com municatiemedewerkers en eentje met een tijdelijk dienstverband. Dat laatste wordt omgezet in een vaste baan. Ook dat vinden de vier kleine fracties overbodig, maar het college kreeg zijn zin van GGS, VVD, CDA en CU/SGP. In het gebouw van de voormalige Desmond Tutuschool is geen plek voorde Marokkaanse Vereniging. Dat stelt het college in een reactie op een voorstel van het wijkbe- heerteam De Eng. De ruimte aan de Molenstraat die nog vrij leek te zijn, is al gereser veerd voor het Uitstroom Activi teiten Centrum (UAC). Dat bete kent dat alle vertrekken in het oude schoolgebouw vergeven zijn. Het college geeft de voorkeur aan het UAC, omdat deze instantie overdag gebruik maakt van het onderkomen. Avondgebruik is niet direct gewenst, omdat het pand geen beheerder heeft. Maar andere huurders zuilen ongetwijfeld ook buiten 'kantoortijden' activiteiten in het gebouw ontplooien. Het college blijft op zijn standpunt staan, dat groepen als de Marok kaanse Vereniging zelfstandig ruimte moeten huren voor hun ac tiviteiten. De laatste anderhalfjaar heeft de vereniging herhaaldelijk de gemeente gevraagd om toch een helpende hand te bieden voor een structureel gebouw, waarin haar leden elkaar desgewenst dagelijks kunnen ontmoeten. De gemeente wijkt echter voorals nog niet af van haar standpunt. De Marokkaanse en Turkse Vereniging hebben jarenlang de beschikking gekregen over een gebouw, maar moeten nu - net als andere clubs - op eigen benen staan. Ze heeft de besturen van beide verenigingen er meermaals op gewezen, dat ze bij Stichting Balans ruimte kunnen huren voor activiteiten. Aan een ei gen clubruimte wil Soest niet meer meewerken. Het voorstel van het WBT De Eng om de Marokkanen onderdak te bieden aan de Molen straat, is praktisch niet uitvoerbaar, omdat alle lokalen zijn verdeeld. Vluchtelingenwerk Soest en de Soester Vogelvrienden zitten er al. Ook peuterspeelzaal Dikkie Dik en de EHBO Soest krijgen er onderdak. Na de zomervakantie wordt het Desmond Tutucentrum officieel geopend. Ook Spleasure Centrum gaat deze zomervakantie het land uit. Zes weken lang houdt het zwembad elke dinsdag- en donderdagmid dag van half twee tot half vier al lerlei activiteiten die in het teken staan van Spel Zonder Grenzen. Maar in het kader van de vakan tie haalt Spleasure Centrum ook buitenlandse 'attracties' naar de Dalweg. Nieuw is het monster van Loch Ness dat op 5 en 7 juli aan zienlijk gemakkelijker te ontdekken zal zijn dan in zijn eigen Schotse meer. Negen meter lang en 2,5 meter hoog is het groene gevaarte. De zwemgasten mefgen proberen dit monster te bedwingen. Wie meedoet aan Spel Zonder Grenzen kan beide middagen onder meer levend sjoelen, over- de glibberige glijbaan racen, stui vertje duiken, elastiek zwemmen en boomstam werpen. Spleasure Centrum wordt het strijdtoneel voor waterminnende gladiatoren, beloven de organisatoren. Zo zullen er tot en met half augus tus elke week andere activiteiten te doen zijn in het zwembad dat tij dens de zomervakantie al om 12:00 uur open gaat. Bij goed weer zijn. ook de nieuwe buitenvoorzienin gen (o.a. pierebadje en speel- en ligweide) toegankelijk. De tarieven: t/m 14 jaar en 65+ 3,45; 15-64 jaar 4,10. Met het Zomer-zwem-abonnement is de toegang, net als voor kinderen tot twee jaar, gratis. De folder met alle zomeractiviteiten ligt klaar aan de receptie van het complex, tel. 6027363. Bij boerderij Hel Derde Erf aan de Birkstraat 125 wordt op vrijdag 1 juli het Klompenpad in Soest ge opend. Hel pad gaat dwars door weilanden, langs bloemrijke slootkanten en poelen, door het park Birkhoven en de stuifduinen van de Korte Duinen. De route geeft zelfs de mogelijkheid om een kijkje te nemen in de potstal van de biologische boer. Vanaf kwart over twee is iedereen van harte welkom bij de opening van het pad. Kort daarna is er een Idea krijgt eenmalig een extra sub sidie van zesduizend gulden. Het geld is bestemd voor de PR en marketing van het theater. De aan vraag van het kunstencentrum, bi bliotheek, theater aan de Willaert-t'. straat is onderdeel van een groter project. Het betreft de gedeeltelijke vernieuwing en uitbreiding van het- theater, een betere marketing en communicatie van het theater en de inrichting en technische faciliteiten van de theaterzaal. De gemeente ondersteunt dit pro ject van harte en stelt dat het een kwalitatief goed plan is. Dat is, aldus het college, ook af te leiden aan het aantal fondsen dat subsi die beschikbaar heeft gesteld en de lokale bedrijven die in natura sponsoren. voorstelling van Circus Klomp, ge volgd door de prijsuitreiking van de prijsvraag en de officiële openings plechtigheid en de onthulling van het informatie-start-paneel door wethouder Harry Witte. Om tien voor half vier staat er een wande ling gepland over een gedeelte van het Klompenpad (circa 5 km). Te gen half vijf wordt de dag afgeslo ten met een hapje en een drankje op de boerderij Het Derde Erf. Vroeger waren er veel wandelpa den met namen als kerkenpaden, jaagpaden, melkstegen en tiend wegen. Het waren de snelste en spannendste routes van hét dorp, die inmiddels hun functie hebben verloren of zijn verdwenen uit het landschap door het geweld van de ruilverkaveling. Met het realiseren van het zogenoemde 'KJompenpad' wordt de identiteit van deze tot de verbeelding sprekende voetpaden weer zichtbaar en in ere hersteld. De paden staan voor sfeer, span ning, landschap en cultuurhistorie en vormen een uitgebreid recreatief voetpadennetwerk, stelt het Land schapsfonds Eem en Vallei. De agrarische natuurvereniging Ark Eemlandschap is de initiatiefne mer van dit pad. De leden van deze vereniging zetten zich met name in voor de weidevogelbescherming en de natuurvriendelijke landbouw. Realisatie van het pad was mogelijk door een samenwerking met Land schapsbeheer Utrecht en het Land schapsfonds Eem en Vallei. Voor meer informatie: www.leev.nl. De nieuwe toiletten in Cabrio ko men er heus wel, maar nog niet deze zomer. Althans, niet met subsidie van de gemeente Soest. De meerderheid van de raad wil er pas bij de begrotingsbehandeling in oktober over praten. Voorrang geven aan deze wens is niet eerlijk tegenover andere clubs en instel lingen die ook verzoeken hebben ingediend, vindt ze. Een initiatiefvoorstel van de WD om tienduizend euro aan het open-' luchtthcater te geven voor de toilet groep haalde het donderdagavond daarom niet. De stichting had overigens om het dubbele bedrag gevraagd. Maar de VVD denkt de Berdien Stenberg ging zondag flui tend naar haar werk. Niet naar een optreden ergens in het land, maar om een handje te helpen in de ont moetingszaal van Molenschot. Na de komst van de prominente vrij williger zat de stemming er meteen Het speciale bezoek van Berdien Stenberg stond in het teken van de Vergeet-mij-niet-dag die het Na tionaal Fonds Ouderenhulp sinds vorig jaar elke eerste zondag in de zomer houdt. Omdat de familie va kantie viert, zitten ouderen vaak eenzaam in een verzorgingshuis. Het fonds wil de stilte doorbreken en heeft een groot aantal BN-ers bereid gevonden een middag te gaan helpen. Elders in Nederland staken o.a. minister De Geus, staatssecretaris Van Gennip, Lcnny Kuhr en Wilieke Alberti de handen uit de mouw. Activiteitenbegeleidster Marian Ulderink van de Stichting Zorg centra Soest had dit jaar ook weer Molenschot aangemeld en Oude renhulp wees de fluitiste toe. Haar komst viel in goede toonaarde. Na dat Stenberg iets had verteld over het fonds en haarzelf, hielp ze bij het invullen van de cijfers bij de bingo en maakte ze aan elke tafel een praatje. Aan het eind daarvan deelde ze aan iedereen, die niet zo gelukkig was geweest om in de prijzen te vallen, een cd van zich zelf uit. 'Hoewel het niet de bedoeling is van zo'n middag heb ik gevraagd of ze toch een kort optreden kon ver zorgen, maar dat ging niet, omdat ze alleen met begeleiding speelt. Het zou te veel geld hebben gekost om muzikanten te laten komen', aldus Ulderink. De meeste van de zestig bewoners die naar de activiteitenzaal waren gekomen, kenden Berdien Stenberg al van haar muziek. In de jaren tachtig besteeg ze de hitlijsten in Nederland. Nu leerden de bewo ners vooral de menselijke kant van de muzikante kennen. 'De mensen zijn nu nog enthousi ast', zei Marian Ulderink een dag later. 'Het was een zeer geslaagde middag. Ook al omdat er nu een activiteit in het weekeinde was.' Bij Molenschot begint nu het zo- merprogramma met onder meer twee middagactiviteiten op door deweekse dagen. Maar Ulderink gaat proberen of er in de nabije toekomst vaker in het weekeinde iets kan worden gehouden. Vrijwil ligers zijn er genoeg, zo bleek ook zondagmiddag weer, maar het gaat er ook om dat er voldoende profes sionele medewerkers beschikbaar zijn. Het ziet er naar uit dat de bewoners binnen afzienbare tijd .ook Conny Vink over de vloer zullen krijgen. De zangeres uit Soest kwam vorig jaar tijdens de Vergeet-mij-niet- dag en wilde dit jaar best als extra verrassing komen opdraven in het bejaardenhuis waar haar moeder een poos heeft gewoond. Conny Vink was echter verhinderd. 'Ze wilde heel graag meedoen, maar komt vast een ander keertje nog eens optreden', aldus Ulderink. Italiaans diner Vorige week donderdagmiddag was het ook al bal in de grote zaal. Bewoners van Molenschot, Groot Engendaal en het Soesterbergse De Heybergh, alle behorend tot de SZS, kwamen bijeen voor een Italiaans diner. Chef-kok Robert Sakkers en zijn medewerkers ser veerden een zes gangen menu uit, dat in goede smaak viel. Een pianist speelde volkswijsjes uit de Laars van Europa. 'Alsof je met vakan tie in Napels bent', zei een van de gasten, terwijl hij een glas rode wijn hief. En zo was het ook. Berdien Stenberg maakt een praatje met bewoners van Molenschot. De bin- kosten van de we's te kunnen druk ken door mensen uit het project WerkAlert in te schakelen. Volgens fractievoorzitter Karei van Geet, die aan de Soesterberg- sestraat persoonlijk poolshoogte bad genomen, zien de toiletten er niet uit. Hij kon zich goed voor stellen dat er grote behoefte is aan een spoedige vervanging van dc voorziening voor de grote en de kleine boodschappen. De (meeste) voorstellingen trekken elke zomer veel bezoekers. Soest2002 ging nog een stap ver der en wilde meteen 20.000 euro uit de algemene middelen halen. ChristenUnie/SGP vond het de moeite van de discussie niet eens waard. Gewoon doen, zei Chris van Vuuren. Maar hoe zeer de overige fracties Cabrio een warm hart toedragen en het voorstel van de WD als sympathiek omschreven, het is nog te vroeg voor een cheque. 'Dit is nieuw beleid en daarover beslis sen we pas in het najaar. Ook de scouts, AV Pijnenburg eri andere hebben wensen', legde Wim Roest (D66) zijn besluit uit. Voor GGS, CDA, PvdA en GroenLinks geldt ook het principe van gelijke behandeling. 'We zul len bij de begroting in oktober vast wel ruimhartig zijn, maar pas dan kun je een evenwichtige afweging maken', zei Ans Mann van Groen Links. Het heeft er alle schijn van dat de subsidie er dus over vier maanden wel door komt, maar tot die tijd zal Cabrio bij wijze van spreken de plas nog even moeten ophouden. door Matjan Haak Het is zaterdagmorgen en het re gent pijpenstelen. Een mooi mo ment om mijn column te schrij ven. Nog een week en dan begint mijn vakantie. Ook een mooi mo ment om nog weer eens even te rug te kijken naar het afgelopen werkjaar. Niet te geloven dat we nu echt een huis hebben! En niet alleen een huis, ook een enorm re latienetwerk. Ik verbaas mij er nog steeds over dat mensen uit Soest en Baarn waar ik mee kennis maak mijn naam onmiddellijk met het hospice associëren en daar dan ook alles van blijken te weten. De laat ste lijd komen er ook steeds meer aanbiedingen van mensen die iets willen doen in het huis of de tuin. Jenny heeft contact met een club van oudere maar zeer vitale heren, die zich aangeboden hebben voor de sloopwerkzaamheden. Zelfs mijn jongste zoon, die anders nog wel eens moeilijk te mobiliseren is als het om klussen gaat, bood zich spontaan aan. 'Ik ben wel niet erg handigsprak hij en dat kan ik be vestigen, 'maar er is vast wel iets wat ik kan doen, ik vind het zo ge weldig dat het er nu gaat komen. Dat ontroerde me echt. Jongens van zo 'n jaar of twintig kunnen over een gevoelig onderwerp als een hospice nog wel eens wat mor bide grappen maken. Dat betekent niet dat ze er niet warm voor lo pen. We hebben nog een brief in de buurt van de Julianalaan verspreid waarin we ingaan op een aantal vragen, die tijdens de buurtavond gesteld zijn. Zo was het nog niet helemaal helder hoe we om willen gaan met de periode kort na het overlijden. In principe zal er niet vanuit het hospice begraven wor den. Dat is niet acceptabel voor de medebewoners. Ook geeft dat te veel overlast in de buurt. Dat heb ben we in de brief nog eens goed uiteengezet. Ook wat het parkeren betreft hebben we een aantal maat regelen aangekondigd. Dit laatste onderwerp zal wel voortdurend onze aandacht moeten hebben. We willen daar goede afspraken met gasten en medewerkers over maken. Maar we hopen ook zo 'n goede re latie te hebben met de buurt dat men het gelijk bij ons meldt als er iets niet goed gaat. Irritatie moet je niet laten groeien. Het is leuk dat we de buren nu ook hebben le ren kennen. Zo werd ik door een buurtbewoner gebeld dat de ge meente plannen heeft om op de Engh voor kinderen en jongeren speet- en hangplekken te maken. Ik denk niet dat wij daar over last van zullen hebben, maar mis schien kunnen wij in een gedeelte lijke herinrichting meeliften met wat extra parkeerplaatsen. Ik zal er de wethouder na de vakantie nog eens even naar vragen. Intussen gaan de voorbereidende werkzaamheden door. Aan de te keningen wordt gesleuteld en de procedure voor het vinden van een coördinator loopt. Gegadigden hebben tot 7 juli de tijd om te re ageren. Na de vakantie hopen we iemand te kunnen benoemen. En over vakantie gesproken; ik hoop de hele maand juli uit beeld te zijn. Ik heb ook het ferme besluit geno men in die maand geen column te schrijven. Als alles goed gaat zal ik in augustus weer starten. Ik hoop dat er dan al weer nieuwe ontwik kelingen te melden zijn, Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het Hospice Soest- Baarn. Het hospice is bereikbaar via het secretariaat (Jenny Sanders), tel. 035 60.16.058 of info@hospicesoest. nl. Zie ook de website: www.hospice- soest.nl. Zak chips en fles cola of pak drinkyoghurt op tafel en gamen maar. Achtenveertig uur lang stond sporthal Beukendal in het teken van WallyLAN 3. 'Sporten' via internet, af en toe even slapen of eten, maar vooral achter het scherm zitten om met en tegen el kaar computergames te spelen. 'Het was ongeëvenaard', zeg gen Jurriën Bloemen en Jeroen van Dijk in koor. Nadat de twee Soesters al tweemaal in Baarn een kleinere Local Areal Network had den gehouden, pakten ze afgelopen weekeinde voor de derde keer uit in Beukendal. Met 112 deelnemers boekten ze een nieuw record. 'We hadden 37 mensen meer dan vorig jaar. Het klopt dat de po pulariteit van dit soort evenemen ten nog groeit, maar belangrijk is vooral hoe zo'n weekeinde ver loopt. De mensen komen voor de gezelligheid. Ze komen terug als ze het gezellig hebben gehad. Dat moet je als organisatie waarborgen. Doe je dat, dan kun je steeds meer deelnemers verwachten.' De 'LAN-ers' kwamen hoofdzake lijk uit Eemlandse gemeenten en de Gooi en Vechtstreek, maar ook uit Groningen, Enschede, Made en Tilburg. Mond tot mond reclame en internet blijken de beste naams bekendheid op te leveren, conclu deert Bloemen. Dankzij tal van sponsors kon een geweldig evene ment worden gehouden. Voorzit ter Bloemen en secretaris Van Dijk hebben samen met penningmeester Steven Seijmonsbergen een stich ting opgericht voor de organisatie van WallyLAN. Na maanden van voorbereiding achter de schermen begonnen ze donderdag, met hulp van veel vrijwilligers, aan het op bouwen. Er werd een verbinding gelegd met de straalmast van de Rabobank aan de Smitsweg, zodat alle 112 deelnemers in de sporthal konden inpluggen en toegang kre gen tot internet. Om in de sfeer te komen, waren overal onder meer (film)posters opgehangen. Counterstrike is al enkele jaren de absolute topper voor de computer- gamefreaks. In vijftallen kon tegen andere groepen worden gespeeld. Ook het onlangs uitgebrachte Bat- tlefield 11, UT2K4 en Call of Duty waren populair en hetzelfde gold voor WarCraft, waarbij de gamers één tegen één in actie komen. Tijdens alle (oorlogs)spclletjes door schoot de nachtrust er nog wel eens bij in. De meeste deelnemers, van gemiddeld 17, 18 jaar, deden dc eerste nacht geen oog dicht, maar van zaterdag op zondag haalden toch velen slaap in. Bloeiqcn: Zak chips, fris of drinkyoghurt bij de hand en gamen maar. Foto: Herman van Dam. 'Sommigen probeerden het 48 uur vol te houden, maar dan sneuvel den ze toch met hun hoofd op een stoel of het toetsenbord. Maar er zijn er bij die toch zeker dertig uur gespeeld hebben.' Natuurlijk moest er om dc zoveel tijd een sanitaire stop worden ge maakt en om te eten trokken de meeste deelnemers naar boven, waar restaurantexploitant Rinus Valk een speciaal menu had sa mengesteld. 'Super goed geregeld', aldus Bloemen. Dat er volgende zomer weer een WallyLAN in Soest plaatsvindt, is wel zeker, maar eigenlijk wil de organisatie halverwege nog een bijeenkomst opzetten. Omdat dc sporthallen gedurende het sport- seizoen bezet zijn, moet dan wel een andere locatie beschikbaar zijn. De organisatoren van WallyLAN, die telkens veel medewerking krij gen van het lokale bedrijfsleven, hopen dat iemand een ruimte van drie- tot vierhonderd meter ter beschikking kan stellen. Bloemen heeft z'n mobieltje al bij dc hand, tel. 06-28882694. De provincie Utrecht heeft de aanpak van milieuhandhaving goed op orde. De 36 organisaties in onze provincie die zich met milieuhandhaving bezig houden, zoals genieenten, waterschappen en milieudiensten, voldoen sa men gemiddeld aan 97,3 van de landelijke minimumcriteria. De provincie Utrecht is zelf ook handhaver en heeft een score van 98%. Deze resultaten blijken uit een in terprovinciaal onderzoek naar de mate waarin dc provincies voldoen aan de landelijke criteria voor de uitvoering van milieuhandhaving. Deze landelijke eisen zijn in 2002 opgesteld. De handhavende orga nisaties moesten er op 1 januari 2005 aan voldoen. Het gaat om 56 minimumcriteria en 17 facultatieve criteria, bedoeld om zo nauwkeu rig, efficiënt en veilig mogelijk te handhaven. Enkele voorbeelden: er mogen geen milieuproblemen over het hoofd worden gezien, vergunningverleners mogen niet de handhaver zijn van hun eigen vergunningen en er moet een goede sanctiestrategie zijn. In 2003 is de eerste meting ver richt. De provincie Utrecht scoorde toen gemiddeld 53% van de criteria en was daarmee koploper, samen met de provincie Zuid-Holland. Hekkensluiter was toen Flevoland met 28%. Inmiddels zijn in alle provincies de nodige verbeterin gen doorgevoerd. Zuid-Holland en Noord-Brabant konden hun scores opschroeven tot 86%. De overige provincies scoren nu 89% of hoger. In de provincie Utrecht voldoen 17 handhavende organisaties aan 100% van dc eisen, 10 organisa ties zitten op 98%, 8 hebben een score tussen 91% en 98% en 1 organisatie voldoet aan 71% van de eisen. De provincie-Utrecht gaat nu, als provinciaal regisseur, verder wer ken aan een gezamenlijke regionale score van 100% op de minimum criteria. Dit moet aan het eind van 2005 geregeld zijn. Ook de andere provincies werken verder aan ver betering van hun score. IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel.(035)6014152

Soester Courant | 2005 | | pagina 5