3 êm 1 m Hypotheek oversluiten interessant? 75% Nu, ES expert (W) SCHOEMAKER 198,00 Verdwenen Soest hervonden fi 'Expositie voorrecht voor Soest' Lotte van siigter f Soest 50 jaar geleden Huiskamer Groot Engendaal lOPSOEST Portable of wandmontage NU leverbaar nieuws PAGINA r a S Isola- ,de" bella Grolsch Noaber WOENSDAG 29 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 ■'tbileu^ BURG. GROTHESTRAAT9, SOEST TELEFOON 035-6010344 Opening 'Hoed op voor Marianne Jongkind' in museum gajjon van waait van Soest naar Soest MENINGEN VAN ONZE LEZERS. Nieuwe ruimte voor aanvullende zorg OLYMPUS C-470 ZOOM .fotoplus, altijd scherp Wandeling over Zuidereng met twee Soesters Meningen I ^^vmHezersJ Woonomgeving Groen Soest FordFiesta Culture Eemland Motors Soest lagere oversluit kosten historisch lage hypotheek rente est KAMER, open keu- ïigen douche en toilet incl. Tel. 06-531733no IE 625,- excl. TêTnj^T 691. el Steitner WONinr FFEREN op z'n best" en in stijl. De winkel me) ice waar u altijd slaagt, ie Brinkweg 38. iwe computer nodiq? ilemen met uw oude? iputer upgraden? \W 1PUTERS tel. 6090443 de Groep PIANO'S gels. Mooie collectie io's. Stemmen, trans- huur (vanaf 25 per nd) met recht van koop. /oor bezoek showroom' •1244964/033-2984376 schoten. /.piano-groep.nl. VOOR MEER KLEINTJES ZIE PAGINA 2. A.J.W. ledrijfshygiëne ook particulieren Ingediertebestrijding tevens OUTWORM/BOKTOR verdelging Bel. 033-2462248 06-53446804 e-mail:info@ajw.nl sambuca 0.7 liter speciaal- bier 4-pack 3oester Courant igruil sen el 7,19 8,92 10,65 12,37 14,10 15,82 17,55 19,27 21,00 22,72 24,45 26,18 27,90 ant, worden betaald. incl. BTW Iu Museuin Oud Soest is vrijdag de wisseltentoonstelling 'Hoed op voor Marianne Jongkind' ge opend. Deze is aan de Steenhoff- straat te zien tot en niet 28 augus tus. Jongkind staat te boek als een van de bekendste hoedenontwerpers van ons land. Bij haar nieuwste collectie heeft ze zich laten inspi reren door het jubileumjaar van koningin Beatrix. Zoals wel vaker heeft ze losse onderdelen in haar hoeden verwerkt, zodat de drager de hoofddeksels van model kan veranderen. Burgemeester Koos Janssen, die de hoedenmaakster nog kent uit 2002 toen hij haar in Tilburg een koninklijke onderscheiding mocht uitreiken, verrichtte vrijdagmiddag in het museum de officiële ope ning. Hij ging in op onder meer de geschiedenis, de tradities en de functies van hoeden. 'U heeft met uw hoeden Nederland en de we reld veroverd. Van uw ontwerpen wordt gezegd dat ze vernieuwend zijn. Binnen de modewereld geniet u een breed gedragen erkenning als een van de beste ontwerpers in Nederland. U bent toonaangevend in uw werk, en inspirerend op de Hoeden van Marianne Jongkind worden getoond tijdens de ope ningsbijeenkomst van de tentoon stelling in Museum Oud Soest. Foto: Herman van Dam jonge generatie hoedenontwerpers', aldus Janssen die het een voorrecht noemde, dat Soest een expositie van haar creaties in huis heeft. Museum Oud Soest is te vinden in het St. Josephgebouw aan d,e Steenhoffstraat en is geopend op zaterdag en zondag, van 13:30 tot 17:00 uur. Nog geen kilonieter van Soest landde de ballon van Lotte van Sligter en toch won zij de ballon nenwedstrijd van Spleasure Cen trum. Haar naamkaartje werd namelijk gevonden in Bad Sas- sendorf, een gehuchtje aan de rand van het Duitse Soest. De westenwind dreef eind april circa honderd ballonnen van het zwembad in de richting van de Westfaalse naamgenoot. Ze waren opgelaten ter gelegenheid van de officiële opening van het buitenge deelte van Spleasure Centrum. Van alle naamkaartjes die werden teruggestuurd naar het zwembad, legde die van Lotte van Sligter de langste afstand af: ruim 250 kilometer. Daarmee wint zij de hoofdprijs: een Zomer-zwem- abonnement voor 2005. Met dit abonnement kan men gedurende de zomermaanden in elk zwembad van Spleasure Centrum terecht. De hoofdprijs en andere prijzen worden vrijdag 1 juli om 16:00 uur uitgereikt in het zwembad. Alle kinderen die aan de ballonnenwed strijd meededen, zijn welkom. In verband met de feestelijke uitrei king heeft Spleasure Centrum over morgen een speciaal tarief voor de bezoekers. Op de dag dat de 'grote' schoolvakantie begint, kan ieder een tussen 13:00 en 20:00 uur voor 1,00 terecht in het zwembad aan de Dalweg. Wie al in het bezit is van het speciale zomerabonnement kan natuurlijk gratis naar binnen. Uit de Soester Courant van Dinsdag 28 Juni 1955 EENRICHTING-VERKEER ANNA PAULOWNALAAN. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in ar tikel 5, 6e lid, van het Wegenver keersreglement, maken bekend, dat door hun college op 21 Juni 1955 is besloten het gedeelte van de Anna Paulownalaan, gelegen tussen de Prins Hendriklaan en de Burgemeester Grothestraat, gesloten te verklaren voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, zulks in één richting en wel van de Prins Hendriklaan naar de Burgemees ter Grothestraat. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Koningin gericht doch ingediend bij de Commissaris der Koningin dezer provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toege zonden aan de desbetreffende Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond. POSTZEGEL ALS STEUN AAN DE KANKERSTRIJDING. In het tijdvak van 15 Augustus tot en met 10 September a.s. stelt P.T.T. aan alle postinrichtingen bijzondere postzegels met een toeslag boven de frankeerwaarde verkrijgbaar. Deze toeslag wordt geheven ten bate van de Nederlandse Vereni ging tot steun van het „Koningin Wilhelminafonds" voor de kanker bestrijding. De zegels zijn ontworpen door de heer C.P.A. Hos te Den Haag. De serie bestaat uit vijf waar den. De voorstelling, die voor alle waarden dezelfde is, geeft als hoofdmotief een microscoop te zien en omvat voorts een door stoken krab, het symbool van de kankerbestrijding. De krab is voor alle 5 de waar den uitgevoerd in rood. Overigens heeft elke waarde haar eigen kleur. Deze kleur is voor de 2 plus 3 cent grijs, 5 plus 3 cent blauwgroen, 7 plus 5 cent violet, 10 plus 5 cent blauw en 25 plus 8 cent geelach- tig-olijf. De zegels zijn uitgevoerd in ko perdiepdruk (fotogravure) en gedrukt door Joh. Enschedé en Zonen, Grafische inrichting N.V. te Haarlem. Voor de frankering zijn zij geldig tot en met 31 december 1956 DUIF VOOR 50 CENT. Voor 50 cent kunt U voor 1 dag een duif bezitten die een fiets of één der 100 andereprijzen voor U winnen kan bij de wedvlucht welke op 17 Juli a.s. wordt ge houden. Bij de leden van boven genoemde verenigingen kunt U terecht voor deze vlucht ten bate van het zwakke kind, die gehou den wordt onder het motto: Dui ven vliegen vliegensvlug zwakke kinderen naar koloniehuizen. Geachte Heer Oekman. Nog voor de Soester Courant uit gegeven was j.l. Vrijdag was Uw wens vervult. Donderdagmorgen begon men met het openbreken van het weg dek en des avonds was het diepe gat weer dicht. Vrijdag lagen de tegels weer op hun plaats. Enkele winkeliers had den pech, want Zaterdag wordt er niet gewerkt, doch de winkeliers waren goed te bereiken. Toen ik'Woensdagavond uitrustte van mijn dagtaak was men tot 10 uur aan het werk, wel een bewijs dat men toch wel doordrongen is van de moeilijkheden. Als men straks aan de andere kant bezig is, en men geeft ruimte om het papier voor de Soester Courant uit te laden, hoop ik, dat er een woord van dank kan worden af gedrukt van de winkeliers en van heer Oekman. Een bewoner van de Winkel straat. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Wie vergelijkt leest de Soester Courant Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Groot Engendaal heeft een nieuwe huiskamer in gebruik genomen. Deze is bestemd voor cliënten die door omstandigheden ondersteuning nodig hebben in hun dagbesteding. Het project biedt hen structuur en er worden activiteiten aangeboden door de medewerkers. Een dergelijke voorziening was er al in het zorgcentrum aan het Boek weitland, maar die was te klein om aan de vraag te kunnen voldoen. In korte tijd lukte het Groot Engendaal om met vereende krachten de nieuwe huiskamer in te richten. Het was in het begin even wennen voor de cliënten, maar inmiddels gaan ze maar wat graag naar de prettige, lichte en royale kamer. Onder genot van een hapje en een drankje werd de huiskamer onlangs feestelijk geopend. SPECIAALZAKEN 4.0 megapixels digitale camera 3 x optische zoom sunshine LCD -bij vel zonlicht helder beeld super macro functie videofunctie met geluid Van Weed*straat 85 -L* 3?GCD Soest 4T: 03S 601 39 17 www. foioswagcr.nl Op zondag 10 juli bestaat de mo gelijkheid onder begeleiding van gidsen een wandeling over de Zuidereng te maken. Om 14:00 uur staat het echtpaar Adriaan en Ans van Roomen klaar op de par keerplaats bij de Oude Kerk aan de Torenstraat. Vandaar lopen de deelnemers om 14:00 uur richting de Eng voor een wandeling van anderhalf uur. Adriaan en Ans van Roomen zijn melkveehouders en weten van alles over het groene hart van Soest. Ze werken in dit verband samen met de VW/ ANWB. Reserveren en (vooraf) betalen kan bij het kantoor van de WV/ANWB aan de Steenhoff straat 9b. Deelname kost 3,50 en er is plaats voor maximaal vijftien personen. Voor meer informatie, tel. 6012075. Vandaag in Hervonden Soest een foto van mr. S.P. baron Benlinck. Hij was burgemeester van Soest van 1946 tot 1972. We zien hem hier op de foto als de nog jonge burgemeester bij de opening van schietwedstrijden georganiseerd door de Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) op 13 augus tus 1949. We denken dat hij deze prent van hemzelf wel stoer en geslaagd heeft gevonden, want hij heeft de foto indertijd met een passé partout laten inlijsten en ver moedelijk heeft deze prent jaren in een hoekje van zijn werkkamer aan de Vosseveldiaan gehangen. Achterop de foto was een artikeltje uit de kiant van het verloop van de schietwedstrijden geplakt. Zo doende weten we iets meer van de herkomst. Meteen na de ambtsaan vaarding in Soest is burgemeester Bentinck door SPSV gevraagd be schermheer van de vereniging te willen worden en deze functie heeft hij naar blijkt met enig genoegen aanvaard. De jaren na de oorlog maakte de politie nog gebruik van de schiet banen op het terrein van huize 'Oranjehof, gelegen op de hoek Prins Bernhardlaan/ Prins Hen driklaan. Voor deze door SPSV georganiseerde schietwedstrijden op zaterdagmiddag bestond grote belangstelling. De burgemeester van Soest opende de wedstrijden door persoonlijk in de roos te schieten. Aan de korpswedstrij- den namen de teams van Baarn 's Graveland, Loenen en Soest deel. De animo was groot en pas tegen acht uur 's avonds viel het laatste schot. Baarn ging met de eerste prijs strijken (een plaquette van het gemeentestuur). 's Avonds reikte de voorzitter van de SPSV, de heer A. de Liefde, in een der zalen van 'Oranjehof, met enige toepasselijke woorden de talrijke prijzen uit en dankte allen voor het slagen van de wedstrijden. We spraken oud-politieman Bart Snijder. Hij wist zich nog wel te herinneren dat de politie oefende op de schietbanen bij huize Oran jehof. Hij deed zelf niet mee aan déze wedstrijden. Hij vond zichzelf Aangezien ik erg gesteld ben op een sociaal veilige woonomge ving viel het mij op, dat je er in de avond met een prettig gevoel gebruik van moet kunnen maken. Nu, dat was de laatste tijd niet het geval op het Hazenpad, in de bocht bij het Fazantpad. Je kunt er dan heel lang over nadenken hoe je dat gaat oplossen, of je voegt de daad bij het woord en belt Meldpunt Woonomgeving (tel. 6093666). Je wordt netjes te woord gestaan en tot mij stomme verbazing stonden na twee uur de medewerkers van de plantsoenendienst de plantenbak te snoeien, zodat mijn buurtgeno ten en ik met een gerust hart deze plek in de avond kunnen passeren. Hulde aan deze plantsoenenmede- \verkers. Ria van Egdoni Ja, het is groen langs de wegen in Soest. Een meter hoog en hoger groeit het onkruid in de bermen. Bezoekers van buiten verbazen zich erover: wordt er geen onderhoud gepleegd? Nee, moeten we dan uit leggen, dat is voor de vlinders! Maar er groeien helemaal geen bloemen in het bermgebied als je het niet verzorgt. Die zijn niet opgewassen tegen gras en brand netels. De bloemen groeien pas als je regelmatig maait en onkruid verwijdert. En dat onderhoud hoeft niet duur te zijn want we hebben vast Halt-jongeren genoeg, gezien de vernielingen die elk weekend, na middernacht als niemand het ziet, worden aangericht. Trouwens, de gemeente weet wel hoe het moet, want de directe omgeving van het gemeentehuis wordt wel keurig gemaaid, ook de bermen, en dat ziet er een stuk beter uit! Ot Jonkers maar een slecht schutter. Snijder en later ook politieman Douma zijn enthousiaste oud-leden van de SPSV, maar zij deden liever aan andere activiteiten van de politie- sport mee. Voetbal, volleybal en wandelen. Direct na de oorlog deed vanuit het Soester Korps een tiental 'dienders mee aan de vierdaagse in Nijmegen. De thuisblijvers vonden dat wel eens lastig, want zij moes ten die week de lege uren op het dienstrooster weer opvullen. AI met al is de saamhorigheid in het Soester politiekorps altijd van een behoorlijk niveau geweest. Initiatief De bevrijding was nog maar drie maanden een feit of in augustus 1945 namen de toenmalige korps leden A.W. Voet en L. Houkes al het initiatief tot oprichting van een politie sportvereniging. Een maand later, op maandag 3 september 1945, werd in het toenmalige hotel De Gouden Ploeg een vergadering gehouden, die leidde tot de oprich ting van de Soester Politie Sport Vereniging. Tijdens de vergadering gaven zich 38 mensen op als lid. Vanaf de oprichting heeft de SPSV een belangrijke plaats in het korps ingenomen. Behalve sportwedstrij den werden ook ontspanningsavon den georganiseerd. Uit de leden had zich ook een zanggroepje ge vormd, een dubbelkwartet. Zij luis terde de feestavonden op met zang en cabaretachtige stukjes. Dat was lachen geblazen volgens Snijders. Het bestaan van de SPSV heeft de onderlinge sfeer tussen de leden en ook tussen politie en burgerij in die dagen zeker bevorderd. Na zijn ambtsperiode is burge- Nu tijdelijk 9.995,- Culture voordeel: 2.500,- ABS 2 Airbags Stuurbekrachtiging Getint glas Radio/CD-speler Beukenlaan 80-82 Soest Telefoon 035 - 750 18 20 www.ford-eemlandmotors.nl meester Bentinck met zijn vrouw in Soest blijven wonen. Baron Bentinck overleed op 22 decem ber 1998 op een leeftijd van ruim 90 jaar. Tijdens een herdenkings dienst in de Oude Kerk hebben ook vele inwoners van Soest hun rechtvaardige, wijze, maar vooral de meest vriendelijke oud-burge meester die Soest heeft gehad, een laatste eer kunnen bewijzen. Me vrouw Bentinck bleef alleen achter in het grote huis. Tot voor kort. De leeftijd spreekt en de tuin werd te groot. Sinds een paar maanden woönt zij in Baarn. Het huis in Soest is verkocht en moet 1 juli worden opgeleverd. De dochters Charlotte en Saskia staan moeder bij met de verhuizing en het leeg maken van het huis. De grote vraag wat moet mee en wat kan weg en waar kunnen wc anderen nog een plezier mee doen? Daar waren dan ook wat spullen bij voor Museum Oud Soest, waaron der deze ingelijste foto van de be schermheer van de Soester Politie Sport Vereniging. Van de baron die in zijn functie als burgemeester i een welgemikt schot lost. Deze rubriek wordt namens mu seum Oud Soest verzorgd door Gijs van Brummelen. Voor reac ties: tel. 6012158 of schrijf naar Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest; e-mail: soestcrt@wanadoo.nl Sluit nu uw hypotheek over bij de Rabobank. En profiteer van de historisch lage hypotheekrente en ons aantrekkelijke actie-aanbod. Wij verzorgen nu namelijk deskundig en snel, uw nieuwe hypotheek voor het totaal bedrag van slechts 720,-*. Bel nu voor de actievoorwaarden of een afspraak, telefoon (035)60963 19. ELKE WEEK EEN SOESTErcitCOURAIVT IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 mUBmistfi jrfltól Rabobank

Soester Courant | 2005 | | pagina 7