Lu 6 Jury ziet me zoals ik altijd ben' Jubilaris Bob in koets naar werk Dolle Digi Demo Dagen bij Fotoplus Swager speciaalzaak y SCHRAVEMADE B.V. KvK: 'StartersPas leidt tot meer succesvolle starters' Drie tienen Nicky Dijkman Druk en winstgevend jaar Meander Medisch Centrum mêmm Scheidingsmakelaar Boersma biedt hulp bij scheidingen 1 HANDEL WANDEL f Eduard van de Hoef regiowinnaar 'Beste Groenteboer' Unieke score verkoper van Hooijer B T PIET VAN HEUGTEN TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Zanger Benny Neyman opent 2e Kunstroute De Grachten PAGINA 8 WOENSDAG 29 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 9 lit de nschoten, fenberg fpP) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 0249 Eduard van de Hoef is regio» in naar ge» orden van de verkiezing BestS Groenteman. De Soester ondernemer uit Overhees dingt nu mee naar de nationale titel in denHstrijd van diverse AGF-or- ganifities. De blij verraste eigenaar van Vers- ^^Tïst Van de Hoef werd vorige dinsdagavond ingelicht dat hij go Oost de beste in zijn vak perhalf etmaal later kreeg hij pek van de vakjury. Zij in- _èrden de winkel aan de Tam- boerijir op onder meer presentatie, inrichting, assortiment, displays, re- clamgpatcriaal, hygiëne, facilitaire ruimten, personeel en ICT. 'Nee hoor, ik heb geen extra maatre- gelea getroffen in de winkel. Ze krijgen me te zien, zoals ik elke dag ben. Dat vind ik het eerlijkst', liet Van de Hoef tussendoor weten. Van de Hoef is een van de vier regiowinnaars die zijn genomineerd voor de titel Beste Groenteboer van Nederland. De beoordeling van de jury is voor de helft bepa lend voor de nationale eindstand. In september worden de finalisten verwacht in Ahoy Rotterdam, waar ze onder leiding van tv-kok Ru-, dolph van Veen tijdens de afslui tende vakwedstrijd strijden om de 'eeuwige roem'. Wat hem van 12 tot 14 september op de vakbeurs te wachten staat, daarvan heeft Van de Hoef geen idee. Hij kent zijn collega-concur renten niet en laat straks alles op hem afkomen. 'Alles is verrassend. Foto: Herman van Dam «NICK Verkoopmedewerker Nicky Dijk man (22) van Hooijer Bouw Techniek heeft voor zijn examen VakopleidingTechnische Handel drie tienen gehaald, en daarmee zijn COVIJ-diploma. Volgens het instituut Imko, dat deze examens afneemt, is dat heel uitzonderlijk. Het examen bestond uit de drie modules bevestigingstechniek en materialen, hang en sluitwerk, en nfficeedschappcn. Voor de eerste twee onderdelen leerde hij twee boeken van circa 150 pagina's. Voor de laatste een bock met ruim 300 bladzijden. 'Ik vond de Samens niet erg moeilijk en ver wachtte daardoor hoge cijfers. Drie bénen had ik echt nooit kunnen Hoorspellen', vertelt de Soester. ®|jkman werkt al ruim zes jaar bij het bedrijf aan de Nieuwegracht. Hij begon op zestienjarige leeftijd als parttime medewerker op de ffiagazijnafdeling. Naast dit werk )lgde hij de MBO-opleiding tech- schc informatica. Daarna wisselde Verkoopmedewerker Nicky Dijkman van Hooijer Technische Groothandel voor de bouw en in dustrie heeft zijn vakdiploma be haald met drie tienen. Foto: Soester Courant hij zijn deeltijd baan bij de techni sche groothandel voor de bouw en industrie in voor een fulltime baan. De eerste tijd werkte hij nog op de magazijnafdcling, inmiddels al een ruim jaar op de afdeling telefoni sche verkoop. Dijkman heeft het erg naar zijn zin bij Hooijer Bouw Techniek. 'Het werk dat ik doe is zeer afwis selend', zegt hij. Als verkoper komt hij in contact met veel verschillende artikelen en klanten. Toen ik bij de magazijnafdeling werkte zag ik wel alle producten voorbij komen,' maar miste ik nog veel kennis. In middels is dat veranderd. Nu heb ik met klanten te maken, die mij om advies vragen. Dat vind ik erg leuk', aldus Dijkman. Ik vind het al mooi dat ik bij de laatste vier zit, vooral omdat dit een verkiezing is van de overkoe-- pelende organisatie.' Wedstrijdelement Elke groenteboer van de landelijke brancheorganisatie kon zich opge ven. Van de Hoef houdt wel van een wedstrijdelement en reageerde. Na de eerste schifting bleven hij en 47 collega's over. Nadat zij allen aan de hand van een vragenfor mulier informatie hadden gegeven over onder meer de winkel en de specialiteiten viel iets meer dan de helft af. Bij de volgende afvalrace werd het publiek ingeschakeld. Via de website brachten vijftienhonderd burgers hun stem uit. 'Geen idee wie er op mij gestemd hebben. In de winkel heb ik er wel ruchtbaarheid aan gegeven, maar niemand heeft me gezegd: ik heb op je gestemd, hoor.' Als kleine jongen dreutelde hij al rond in de winkel van vader Bas, op de hoek van de Soesterbergse- straat en de Eikenlaan. Na het be halen van zijn mavo-diploma trad hij in dienst bij zijn vader, maar ruim elf jaar geleden werd hij zelf standig. Hij nam de winkel aan de Tamboerijn over, waarin voorheen Anton Groente en Fruit was ge vestigd. 'Uit een onderzoek bleek dat die locatie beter is dan die in Soest-Zuid, want daar zitje net uit het centrum. Qua investering was het hier ook gunstiger.' De Versspecialist ontwikkelde zijn speciaalzaak helemaal naar eigen inzicht. 'Ik ben met dit vak opge groeid, mijn vader was en is nog steeds behulpzaam, maar ik heb de winkel zelf opgebouwd, zoals deze nu is', aldus de finalist. Wordt hij ook uitgeroepen tot de beste groen teboer van ons land, dan krijgt hij behalve eeuwige roem en een bo kaal ook een plaats in de jury voor de verkiezing van 2006. Gemiddeld stopt 20 procent van de startende ondernemers binnen twee jaar met het bedrijf. Onder nemers die gebruik maken van de diensten van de StartersPas heb ben een substantieel grotere kans van slagen, beweert de Kamer van Koophandel (KvK). De Kamer jbaseert die uitspraak op het feit dat slechts 4 procent van de hou ders van zo'n pas binnen 2 jaar de handdoek in de ring gooit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de KvK heeft uitgevoerd. De Star tersPas biedt sinds 2003 startende ondernemers een laagdrempelig regionaal kennisnetwerk van ad viseurs en collega-ondernemers en is een initiatief van de Kamer in Gooi- en Eemland. Volgens Harm van Veldhuizen, directeur van de KvK Gooi- en Eemland, bevestigen de onder- Ruim 27.000 opnames, meer dan 35.000 dagbehandelingen en zo'n 425.000 polikliniekbezoeken. 'Het was voor Meander in veel opzichten een druk jaar', zegt Jan Kleijne, voorzitter van de Raad van Bestuur, over 2004. Het zie kenhuis sloot dat af met een posi tief resultaat van ruim vier miljoen euro. Dat valt te lezen in het onlangs verschenen publieksjaarverslag van Meander Medisch Centrum. Er is dus winst gemaakt en de 'produc tie' is gestegen. Meer opnames en verkorting van de gemiddelde op- nameduur (5,7 dagen). Meander heeft twee vestigingen in Amersfoort (St. Elisabeth en De Lichtenberg), een ziekenhuis in Baarn en een vestiging aan het Dalplein in Soest. Dat gebouw was, na de sluiting van het voormalige Zonnegloren, eerst een dagzieken huis, maar is in de loop der jaren uitgekleed tot een polikliniek waar men alleen op doordeweekse och tenden terecht kan voor bloedprik- ken, röntgenfoto's en echo's voor gezonde zwangere vrouwen. Kleijne: 'De zorg aan onze patiën ten staat natuurlijk helemaal bo venaan, daar gaat onze primaire aandacht naar uit. Het is ons ge lukkig weer gelukt te voldoen aan de toenemende vraag naar zorg. En omdat we ons daarbij steeds afvra gen op welke manier we dat het beste en het meest efficiënt kunnen doen, konden we binnen de begro ting blijven. Meer dan dat zelfs, we konden nog iet6 overhouden." Volgens de bestuursvoorzitter is het ziekenhuis natuurlijk meer dan cijfers. Daarom geeft het publieks jaarverslag van Meander vooral een beeld van wat er allemaal komt kijken bij het leveren van goede zorg. In het verslag kijkt Meander niet alleen terug op het jaar 2004. Op diverse plekken zijn ook doorkijkjes naar 2005 en verder te vinden. 'Er gebeurt veel in de gezondheidszorg én in rap tempo. Meander is een ziekenhuis met ambities. Wij heb ben ons het afgelopen jaar dan ook beraden op onze strategie. Is die nog wel up-to-date? Zijn we wel met de goede dingen bezig? We willen immers goed op de veran deringen inspelen. Wakker blijven is het devies, morgen is het anders dan vandaag', zegt Kleijne. Verder wordt in het jaarverslag vooruitgekeken naar bijvoorbeeld de nieuwe manier van financieren die vanaf 2005 gefaseerd wordt ingevoerd. 'De nieuwbouw is na tuurlijk zo langzamerhand een hot Voor het eerst in decennia had hij het zelf niet voor het zeggen. Of hij nu wilde of niet, Bob van der Veen - de 'Baas van Bob's Bloemen - moest vrijdagmor gen bij zijn woning plaatsnemen in een koets. Die bracht de bloemist, zijn vrouw Gerda en de klein dochters Esmee en Gwen via de Van Weedestraat naar de inmiddels versierde winkel, waar alle mede werkers de jubilaris stonden op te wachten. Van der Veen zat vrijdag precies veertig jaar in het vak. Hij be gon in 1965 bij Bloemsierkunst Geijtenbeek en nam de zaak eind 1973 over van zijn 'tweede vader'. Na de nieuwbouw, enkele jaren geleden, veranderde Van der Veen de naam in Bob 's Bloemen. In de zaak werden alle klanten vrijdag getrakteerd door Bob en zijn me dewerkers. De winkelier zelf genoot met volte teugen. 'Ze hadden het van mij stil mogen houden, maar hel is wel erg leuk dat ze dit hebben gedaanzei hij kort voordat hij 's morgens uit het rijtuig stapte. Op de foto komt Van der Veen aan bij zijn winkel. Naast hem kleindochter Gwen. Foto: Soester Courant ELKE WEEK EEN SOKTERÖCOURANT IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 zoeksresultaten dat een goede voorbereiding op de start van een bedrijf de kans van slagen vergroot. De pas biedt startende onderne mers een netwerk met collega-star ters en brengt hen in contact met regionale adviseurs. In Gooi- en Eemland maken ruim 200 starters gebruik van deze voordelen. Jaarlijks worden minimaal vijf bijeenkomsten georganiseerd met actuele thema's. Hier ontmoeten starters elkaar en wisselen zij er varingen uit. Houders hebben een eigen contactpersoon bij de KvK en maken gebruik van de website www.starterspas.nl Voor de ontwikkeling en voort durende verbetering van het pro duct StartersPas denken regionale bedrijven en de pashouders mee. Hierdoor kan de KvK beter op de wensen van starters en regionale adviseurs inspelen. Scheiden alleen is emotioneel al zwaar genoeg. Scheidingsmakelaar Jeroen Boersma begrijpt dat heel goed. Hij regelt voor zijn cliënten daarom de zakelijke kant van de scheiding. Het gaat daarbij om o.a. de scheiding zelf, de gezins- en woonsituatie, en bijvoorbeeld verzekeringen en pensioen. Boersma houdt van een persoon lijke aanpak. Hij komt bij de men sen thuis en blijft gedurende de gehele procedure het aanspreek punt voor de klant. Aan de hand van een intakegesprek neemt hij de situatie door. Op basis daarvan stelt hij een stappenplan op, waarin alle zaken worden opgenomen die bij een scheiding geregeld moeten .worden. Dit plan wordt vervolgens ten uitvoer gebracht. Boersma denkt met de mensen mee en draagt praktische oplossingen aan. Naast begeleiding en het op stellen van het echtscheidingscon venant regelt hij zaken met bijvoor beeld een notaris of taxateur. 'Dé cliënten zelf hoeven op dat gebied niets te doen, dat regel ik allemaal voor ze. Ik werk daarbij volgens vaste tarieven. Men weet daardoor vooraf waar men aan toe is en dat is prettig', zegt Boersma. De scheidingsmakelaar komt niet alleen om de hoek kijken bij huwe lijken die op de klippen lopen. Ook samenwonende stellen, al dan niet Fotoplus Swager aan de Van Wee destraat 85 is door het dolle heen. Al vijfjaar lang biedt de zaak één- uur-service aan voor het afdruk ken van digitale foto's. 'Tijd voor een feestje', vertelt Pieter Paul Swager. Van 29 juni t/m 13 juli houdt Swager de Dolle Digi Demo Dagen en verrast hij zijn klanten met de meest uiteenlopende aan biedingen. Bijna een halve eeuw staat Swa ger garant voor het afdrukken van foto's. In die vijftig jaar is er veel veranderd op het gebied van fotografie. Vroeger werd er nog gebruik gemaakt van platencame- ra's. Nu stappen veel mensen van hun analoge camera over op een digitale. Ondanks dat de digitale fotografie zijn intrede heeft gedaan, signaleert Swager nog steeds men sen die een beetje bang zijn voor de overstap naar een digitaal toestel. Deze mensen wil hij daarin graag begeleiden. Samen met medewerkers Karol, Anja en Jimmy demonstreert hij deze twee weken de digitale ca mera's. 'Klanten mogen ze dan uitproberen', vertelt Swager. Ook met de Kodak Kiosk, waarvan hij er twee heeft staan, mogen ze ex perimenteren. Fotorolletjes, geheugenkaarten e.d. brengen naar Fotoplus heeft nog veel meer voordelen. Voor het afdrukken van foto's gebruikt Swa ger namelijk Kodakpapier. 'Ons papier en drukinkt zijn van zeer hoge kwaliteit en gaan levenslang mee', aldus Swager. Foto's kunnen bij hem in allerlei verschillende ma ten worden afgedrukt. Naast het standaardformaat (10 x 15 cm), is het ook mogelijk om de foto bij voorbeeld op een posterformaat van 30 bij 45 cm af te drukken. Het afdrukken kan in kleur, zwart wit of sepia. De foto zelf kan nog een extra feestelijk tintje krijgen door een leuk kader, uitgekozen op de Kodak Kiosk, een apparaat vol mogelijkheden. In de foto's zelf kunnen ook teksten worden afgedrukt, zoals 'Bedankt!', 'Van ~9~ Scheidingsmakelaar Jeroen Boersma Foto: Soester Courant met een geregistreerd partnerschap, die uit elkaar gaan, kunnen gebruik maken van Boersma's diensten. Dat kan als individu, maar ook samen met de (aanstaande) ex. Boersma is aangesloten bij De ScheidingsMakelaar, een lande lijk werkende organisatie, en is werkzaam in Soest, Baarn, Amers foort en omgeving. Zijn kantoor is gevestigd aan de Wielewaal 3 in Zeewolde; 06-10.94.53.50 of 036-54.01.200. E-mailen kan ook: boersma@scheidingsmakelaar. nl. Website: www.scheidingsmake- laar.nl. item in Meander. Het duurt wel iswaar nog een jaar of vijf voordat het gebouw er staat, maar dan wil len we ook een gebouw hebben dat tientallen jaren mee kan. Daarom is het nu zaak heel goed na te denken wat we nodig hebben. Daar zijn we volop mee bezig.' Het publieksjaarverslag is ook in te zien op de website van het zie kenhuis: www.meandermedisch- centrum.nl f. www.vanheugten.nl J&yjÉL UITSLUITEND /EddHHTa. VERKOOP IN iSBBEESk renswoude LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GELUM EN GEEN GESPIJKER FABRIEKSWINKEL- WINKEL PIET VAN VERKOOP fap^fttgeh WAARDE HEUGTEN 50X50 PRIJS KELAFELT -e-W 2,25 haarvilf KELA LIMA 2,75 bouclé KELADORM JërJjfr 4,95 hoogpolig KELASHAGGY €10,95 chinchilla-look 7 jr. garantie HU BERBER -emT €".50 100% zuiver scheerwol HEUGA Amore £11,45 Kela Saphir (vergelijkbare - kwaliteit HEUGA Amore) 7,25 HEUGA Forza 580 £14,45 Kela Contract (vergelijkbare kwaliteit HEUGA Forza 580)£ 7,95 GRATIS benz.kostenverg. in Ned. naar RENSWOUDE 1000 m2 fabriekswinkel. 4 Utrechtseweg 4 Leggen door het gehele land mogelijk. harte gefeliciteerd' of 'Gelukkig nieuwjaar'. De meeste mensen willen hun foto's nog steeds in een album plakken. Op een computer de vakantiefoto's laten zien, vindt ook Swager minder gezellig. 'Ik vind het persoonlijker om een pakketje foto's te overhan digen of een fotoalbum.' Voor wie zijn digitale foto's voor langere tijd op een computer zet zonder er wat mee te doen heeft hij een goede tip. 'Maak altijd een back-up. Ik heb al meerdere malen te horen gekregen dat alle foto's die nog op i de computer stonden verloren gin gen, omdat de computer het begaf, aldus de fotograaf. Aanbiedingen Tijdens de Dolle Digi Demo Da gen heeft Swager iedere dag een aanbieding met de knipbon actie. Bij aankoop van een digitale ca mera krijgt de klant het boekje 'Van pixels tot perfecte fotoprints' Pieter Paul Swager en mede werkster Karol zijn door het dolle heen. er gratis bij en wie gedurende de actieperiode pastoto's laat maken, krijgt het tweede setje voor de helft van de prijs. Kinderen krijgen er dan een sleutelhanger bij, waar ze een pasfoto in kunnen doen of een afbeelding van hun favoriete huis dier. In de fotostudio heeft Swager een groot kleurenscherm waarop de klant direct zijn pasfoto terug kan zien. Ook is het mogelijk om een groepsfoto van circa twintig personen te laten maken. Een up to date folder met nog meer leuke aanbiedingen is bij Fo toplus Swager gratis af te halen. Als klap op de vuurpijl heeft de fotozaak nog een verrassing voor de klanten. Bij het inleveren van de cameracontrolekaart van Fotoplus speciaalzaken controleert hij gratis of de camera nog in orde is of een onderhoudsbeurt nodig heeft. Benny Neyman verricht op 18 sep tember de opening van de Kunst route De Grachten. Bij de tweede editie van dit evenement zal de zanger en entertainer daarbij sa menwerken met burgemeester Koos Janssen. Aan de Kunstroute doen nu al zes tien bedrijven en net zoveel kun stenaars mee. Dat zijn er alweer meer dan vorig jaar toen het in het kader van Soest 975 jaar voor het eerst werd gehouden. Het initia tief was zo'n doorslaand succes, dat het volgens de organisatoren een vervolg verdient. Daarom hebben de ondernemers van De Grachten opnieuw hun krachten gebundeld met het Cultuurplatform Soest en het CultuurPunt Soest. Bezoekers kunnen op 18 septem ber tussen 12:00 en 17:00 uur de deelnemende bedrijven bezoeken en tegelijkertijd kennismaken met de veelzijdige talenten van de lo kale kunstenaars. Verder zullen er spraakmakende activiteiten plaatsvinden, belooft de organisa tie die hier nog niet verder over wil uitweiden. Ze hebben de Ne derlandstalige zanger bereid ge vonden om mee te werken aan de Kunstroute. 10-50% KORTING Leusderweg 198 3817 KS Amersfoort Tel. 033 - 476 68 93 WOMENSWEAR www.firstlady.nl Soesterbergsestraat 49a 3768 EB Soest Tel. 035 - 602 35 84 jzondere voorwaarden, enkele woningen met :r. In die gevallen irwaarden voor die i. Het betreft hier mgerenwoningen, en woningen voor t u niet aan de in de 'oorwaarden, dan de betreffende woning ek wordt dan niet uw woonbon? >t ingevulde woon- ideld. Bovendien wordt n alle voorwaarden )ekende doen nooit s mee. Indien er meer len worden alleen de nen in de verdeling, lies klopt worden door :et. Als u bovenaan de wordt de woning door er aan u aangeboden, ig dan krijgt u via de istingsvergunning van aarvoor u leges ad alen. oor een woning, werkdagen na reactietermijn huurder. Zonder een :t niet mogelijk de bekijken. Het heeft informeren naar uw IN AANMERKING DOR EEN WONING I BERICHT!!! >ewijzing woningtoewijzingen in een overzicht leven hoeveel reacties ontvangen en of de an een voorrangs- :en. u0p internet even op welke plaats geëindigd." tenden het mogelijk ciale gronden een verkrijgen. Slechts intal gevallen zal 'ing, die slechts van i flatwoning, worden hierover kunt u f op de internetsite: elina.nl. en serieuze klacht woningtoewijzing, elijk indienen bij 760 AG Soest, ter encommissie. eeft over het in kunt u daarvoor p de internetsite: elina.nl. tienummer3 in behandeling genomen.

Soester Courant | 2005 | | pagina 9