ME. F. H. VAN PERSIJN. ST. 1C0LAAS-CADEAÜX. WAAKZAAMHEID. Jfe F.BLiai Pmiji. DILIGENCEMENST Kiesvereeniging „de Eendracht" HOUT enz. Boomen, Hout enz. TURF EN STEENKOLEN. Italië. In sommige kringen te Rome is men ongerust, dat de ultramontanen eene poging zullen doen om een opstand te ver wekken onder de lagere volksklasse. Onlangs is het gebleken, dat het niet veel geld kost een groot aantal personen over te halen, om te roepen: »den dood aan Victor Emanuel!" Als nu datzelfde volk gewapend werd met de wapenen uit het Vaticaan, zouden er bloedige toonelen kunnen plaats hebben. Denemarken. De laatste orkaan heeft onberekenbare schade aangericht. Sommige steden en dorpen zijn letterlijk niet meer te herkennen. Veel land is overstroomd, veel ook is er door de woedende golven afgeslagen en eene groote menigte vee is in den vloed omgekomen. Zweden. Men verlangt van den nieuwen koning Oscar II, dat er een verbond geslo ten worde met Duitschland en Rusland, om eene aanzienlijke vermindering op het bud get van oorlog te verkrijgeu; dat de dwaze gewoonte, om ridderordes uit te deelen, af geschaft worde, en dat de koning vrijwillig afstand doe van een deel van zijn groot inkomen. Kerk- en Schoolnieuws. AD VERTENTIËN. Amersfoort en Amsterdam. W. VERVOERD. t© ^Amersfoort. Mr. A. R. VM REE, De ondergeteekende heeft voorhanden eene groote en prachtige collectie PRACHT- en PLAATWERKEN; ook JAARBOEKJES, als: Aurora, Magdalena, Castalia, Scheur kalender enz. Onder de prachtwerken verdienen vermeld te wordende Engelsche werken van Alfbed Tennyson, illustbated bij Gustave DoréBeautiful pictubes enz. enz. De zoo even verschenen Plaatwerken: onze hedendaagsche schildeb- kunst met voorrede van Hofdijk; van Lennep's Album, Schetsen naar zijne werken, zijn zeer schoon. Nog ligt ter bezichtiging eene keurige verzameling van PHOTOGRAFIËN enz. enz. enz. Werken van Smaak voor eiken leeftijd en eene buitengewoon groote collectie KINDERWERKJES. Het zal den ondergeteekende hoogst aangenaam zijn met een druk bezoek vereerd te worden. A. M. SLOTHOUWER. PUBLIEKE VERK00PINGE3L Meubilaire Goederen enz. eene groote partij eene groote partij ZEOTJW -ZWAKHEID. leefd had. De rechter heeft de courant vrij gesproken. Dit is niet aangenaam voor pater Kozmian. De Regeering heeft onderhan delingen aangeknoopt over eene directe postverbinding met Oost-Indië en Australië. De geneesheer van Von Bismarck heeft dezen den raad gegeven tot herstel van ge zondheid nog eene maand op zijn landgoed Yarzin te blijven. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Hcemsc door E. F. H. Wolff, te Utrecht; voor Oosterbierum door J. J. A. Ploos van Amstel, te Hil versum. Ds. H. B. Genchics te Bunschoten vierde 14 Nov. 11. zijne 25-jarige ambtsbediening, en mocht zich in veler be langstelling verheugen. Na afloop zijner toen gehoudene predikatie beklom Ds. M. Bruiniuks, predikant bij de Chr. Gercf. Gemeente te Amersfoort het spreekgestoelteen sprak den jubilaris een hartelijk woord van gelukwen- sching toe, Prof. EngelbrcgtDirecteur van de h. burgerschool te Utrecht, heeft zich bereid verklaard om in dezen winter een cursus voor dames te geven in de nieuwe geschiedenis. Gelijk wij reeds vroeger mededeelden, vierde Dr. C. ii. D. Buys Ballot, professor in de meteorologie te Utrecht, den 16 Nov. jl. den dag van zijn 25-jarig professoraat. Hem ter eere werden in het Gebouw van kunsten en wetenschap pen woorden van dank en hulde gebracht achtereenvolgens door den phil. nat. cand. van der Stok, die zijne toespraak eindigde met den Heer Ballot eene fraaie compositie-groep aan te bicden vunwege de tegen» oordige leerlingenvoor stellende Minerva op de faam wijzende, die in een gedenk boek de titels schrijft „Schets der physiologie en Meteoro logische annalenop het voetstuk der groep staan de jaar tallen 1847 en 1872voorts door Prof. Rauwenhoff die de achting en dankbaarheid der oud-leerlingen toonde door den jubilaris uit hunnen naam een grooten kostbaren astro- nomischcn kijker te overhandigenexprcsselijk uit Mun- chen ontboden, en eindelijk door Prof. Opzoomer, die na mens de collega's met een hartelijk woord hulde bracht aan de energie van den feestvierenden hoogleeraar. Getroffen beantwoordde deze de verschillende toespraken. Na een ge- zelligen disch had ten acht uur ten huize van Prof. Ballot de receptie plaats, welke opgeluisterd werd door eene prach tige serenade van het Utrcchtsch studentenkorps, waarbij de waarnemende rector van dat korps Jlir. de Geer, jur. cand. eene wanne en kernachtige rede uitsprak. De Heer H. de Graaf tc Baarn is benoemd tot hoofd onderwijzer teKalkwijk. Gepromoveerd te Utrecht, 20 Nov. in de rechten de Heer E. van lier op theses. tusschen des Maandags en Woensdagsmorgens te 5 uren. Aankomst te Amsterdam 's voormiddags h a 1 f e 1 f. Kantoor te Am- Sterdam, hoek Botermarkt en Amstelstraat en van Amsterdam naar Amersfoort des namiddags te ure. Alle Zaterdagmorgen vertrekt een glazen wagen voor Passagiers en Pak goederen naar Utrecht's morgens te halfzeven op den eersten trein naar Amster dam en Rotterdam. Vertrek naar Utrecht 's namiddags 3 uren, Voorstraat, in het Roode Hert. Vertrek van Amersfoort bij den ondernemer De Kiezers voor den Gemeenteraad te Amersfoort, worden uitgenoodigd, bij de verkiezing voor een lid van den Raad op Dingsdag 26 Nov. a. s. hunne stem uit te brengen op den Heer President. I». HOVDIUS Tz., Secretaris. De beide kiesvereeuigingen hebben Mr. F. II. VAM S'EISISIJBM tot candidaat gesteld. Laat niemand denken, dat de ver kiezing van dien waardigeu man daarom reeds verzekerd is, Het is immers meer ge beurd, dat de naam van iemand, die vooraf niet genoemd washonderdvoudig uit de stembus kwam! Sommigen meenen, dat de partij, die hier in 't duister werkt, zich uu rustig houdt, om hij de verkiezingen van 't volgend jaar haar slag te slaan. Die meening is gevaarlijk. Men moet altijd op zijne hoe de zijn tegen lieden, die in 't duister werken. Daarom onafhankelijke Kiezers komt trouw ter stembus en kiest EENIGE BURGERS. De Deurwaarder N. S. BLOM is voor nemens 1°. op Dingsdag den 26 Novem ber a.s. des middags precies ten 2 uur, ten huize van J. Arnold, Schoenmaker in de St. Andriesstraat alhierpubliek te verkoopen: eene partij 2°. Op Woensdag den 27 November a.s. des voormiddags ten 9 urebij het hnis van Jan Heinen buiten de Bloemendal- sche poort alhier publiek te verkoopen: 3°. Op Donderdag den 5 December a.s. des voormiddags ten 10 uur, bij het huis van den Heer S. Knoppers aan den Soester- straatweg alhier publiek te verkoopen: Alles breeder bij biljetten omschreven. Puike kwal. lange Turf de 1000 6,75. harde 6,25. 5,75. Haardkolen per Hectoliter 1,70. Gruis met stukken zoo de mijn op levert per Hectoliter. 1,40. Alles franco in huis; hestellingen wor den aan het Station aangenomen ten al len tijde. JL VAT ASPEIÏEiS. Menschen, die door het verandelijke weder lijden zoodat de gewone werkzaamheden des levens eene zware taak, de noodzakelijkheid van te denken, iets vermoeiends wordt. In dien eenmaal de zenuwen in de war zijn, veroorzaakt elke dag eene reeks yan werke lijke of ingebeelde ellende. Om aan die pij nigingen te ontkomen is het alleen noodza kelijk om Holloways Pillen te gebruiken, welke een verzwakt, geschokt gestel meer dan eenige andere artsenij ter wereld zuive ren en versterken. Zij reinigen het ligchaam van alle onzuiverheden, geven veerkracht aan de maag, regelmaat aan de hersenen, werkzaamheid aan de nieren, de blaas en de darmen. Zij verdrijven neerslagtigheid, en ligchamelijke vermoeidheid, en geven den geest kracht en vrolijkheid weder. Doosjes Pillen en Potjes zalf, f 0.80, f 1,85, f3.—, f6,75, f 13,50, f20.50. Gedrukt bij G. W. Boonstrate BarnevekL

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1872 | | pagina 4