C0C0AT1NE STEENDRUKKERIJ. BIJBEL OUDEN EN NIEUWEN TESTAMENTS. VERGADERING DE HAAS COMP. DE GANSCHE HEILIGE SCHRIFT Kerk- en Schoolnieuws. ADVERTENTIE N. in Bussen van ƒ1,30 en ƒ2,40 bij van de Kiesvereenig-ing VOORUITGANG Mr. F. H. van Persijn, Amersfoort. W. A. Croockewit, idem. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oije, Nijkerk. MARIA en JOHANNES terug-keerende van Jezus' g'raf. Borstpastillen uit drop. salmiakzout, mout, anijs, zwavel en uit extract van slaap bollen zmengesteld en goed van smaak zijnde, worden door alle doctoren bevonden het beste middel tegen hoest, schorheid, keel- en borstpijn te zijn. In 1/1 en 1/3 dozen a 50 en 30 en in proefzakjes a 15 Cts. Rabarber, Slijm- en Maagpillen per doos met 50 pillen 25 Cts. Wormpatronen tot verdrijving der wormen bij kinderen en volw. per stuk 6 Cts. Boterpoeder verkort den tijd van het karnen van uren tot op minuten en maakt de boter vaster, beter van smaak, mooijer van kleur, en verhindert het spoedig sterk worden. In !/o kilopakken voldoende voor 1500 kan melk a 60 Cts. Veepoeder tegen Zogkoorts ter bevordering der Melkafscheiding. Eenige dagen voor het kalven wordt 1/3 van dit poeder met 1/„ kan laauw water ingegeven. Na het kalven strooit men driemaal daags een eetlepel vol over het voer. Bij verstopping, vermagering, gebrek aan eetlust, als ook bij blaauwe en dunne melk wordt dit poeder met zeer gunstig gevolg gebruikt. Het vee krijgt hierdoor een beter uitzien en de melk wordt rijker aan boter. In 1/3 kilopakken a 60 Cts. Universeel-Zuiverings-Zout is het eenvoudigste en goedkoopste huismiddel tegen maagpijn, maagkramp, slechte spijsverteering, zuur, hoofdpijn, duizeligheid, hartklop pingen enz., en moest, daar het ook bij het inmaken van zure vruchten, het weekkoken van groenten, vooral peulvruchten, alserwten, hoonen, linzen enz., zeer goede dien sten bewijst, in ieder huisgezin gevonden worden. In iJ1 pakken a 60, in 1/3 a 33 en in l/4 pakjes a 18 Cts. Idiaton-droppels zonder schadelijke hestanddeelen, bevrijden oogenblikkelijk van de hevigste kiespijn. Het fleschje 45 Cts. Zeker middel ter verdrijving van Ratten en Muizen zonder vergif. Amersfoort: Ph. M e ij e r s. Ned. Herv Kerk. Beroepen te Hijkersmildc en Kloosterveen N. A. dc Gaay Fortman te Meuten, te Serooskerkc G. J. Lindonk te Nieuw-Loosdrecht; te Nijkerk li. C. G. ScLij vliet te Ut recht. Aangenomen: te Voorthuizen door van Loon te Bunnik. Bedankt: voor £>clioouho\en door J. Bruwinclkamp te Veenendaalvoor Giesscn en Itijswijk door W. v. d. Bijtel te Montfoort; voor Zelhem door K. W. Hnlstein te Vreeswijk. Twaalftal te Heemstede (alphabet.)(Jouvee, te Bar- nevcld; Dcetmaii, te Reitsumde Gaay Fortman,te V leuten; Gunning, tc Nunspeet; vau Herwaarden, te Hardegarijp de Hoest, te IJsselmonde; van Leeuwen, te Vlaardingenvan Lindonk, te Leusden van Loon, te BunuikMossel te Ren- kum; Sjoers, te Ophemert; Smeding teNederhorstdeu Berg. Drietal: te Utrecht D. P. M. Huet, te Dirksland W. J. Gezelschap te Dellshaven, en A. H. de Hurtog, litt. Dr. te Rotterdam. Ter synode zijn door liet Prov. Kerkbestuur van Ut recht afgevaardigd de hh. J. C. Vcrhoeff, pred. te Utrecht, en H. C. Voorhoeve, pred. te Amersfoortals ouderlingen de hh. C. Speelman, em. pred. en Mr. C. G. de Balbiau van Doorn, van Utrecht. heeft de kaat ter geboden De minister van Binnenl. Zaken, heeft goedgevonden: lo. aan de Commissie voor de examens van middclb. on der w., waarvan het voorzitterschap door Dr. Salvcrda zal worden bekleed, levens op te dragen het examineeren vau hen, die ecne acte van bekwaamheid voor het middelbaar onderwijs in de landbouwkunde weuscken te verkrijgen; 2o. tot leden dier Commissie alsnog te benoemen: J. Boeke te Gronin gen, Dr. O. Pitsch, benoemd leeraar aan dc laudbouw- sehosl te Wageningen. De jaarl. algeineenc vergadering van het genootschap van leeraren aan dc gijmnasia en hoogere burgerscholen zal half Juli te Zalt-Bomrnel gehouden worden. Gepromoveerd te Utrecht tot doctor in de wis- en na tuurkunde, na verdediging van een academ. procfschr. „our specifieke warmte"de Heer D. A. Kerkhoff, gcb. te Werkendam id. tot doctor iu de heelkuude, na verdedi ging vau stellingen, de Heer R. T. Bnniug, med. et art. verl. dr.geb. te Wilder van k. In liet correspontieblad der Vereenig. van christelijke onderw ijzers in Nederland komt eene opgave voor van al de christelijke scholen en de hoofdonderwijzers daarvan. Hier uit blijkt, dat er in de provincie Groningen 24, iu Friesland 54, in Drenthe 7, iu Overijssel 11, iu Gelderland 36, in Ut recht 27, in Noord-Holland 41, in Zuid-Holland 76, in Zee land, in Noord-band en Limburg 14, en dus in ons geheele vaderland 307 christelijk scholen zijn. Naai- aanleiding der geruch ten omtrent het voorkomen van lood iu SPUITWATER, ondergeteekende ook zijn fabri- onderzoek aan deskundigen aan- en daarop de volgende verklaring ontvangen Mijnheer! Het Spuitwater, ons door UEd. toegezonden, is bij onderzoek gebleken vrij te zijn van lood. (was get.) NELLENSTEIJN en DWARS. Chemisch LaboratoriumAmsterdam. Ingevolge bovenstaande verklaring durft ondergeteekende dus met vrijmoedigheid zijn fabrikaat ten gebruike aan te bevelen. G. J. VAN DER ZOO DE JONG. Apotheker. Depot te Barneveld bij P. A n d r e ae Menger; te Nijkerk bij N. van Diermen. Scheikundig onderzocht en aanbevolen door de Hoogleeraren Dr. J. W. Gunning, Dr. C. A. J. A. Oudemans, Dr. A. E. van den Buiig Leeraar aan Rijks Hoogere Bur gerschool te Leeuwardenen van wege het Ministerie van Oorlog. De Cocoatine is eene volstrekt zui vere Cacaobereiding. Ruim een jaar geledengeachte Stad- genooten! heb ik mij hier ter stede ge vestigd met mijne STEENDRUKKERIJ en door velen uwer werd ik met conimis- siën vereerd. Ik hoop op den ingeslagen weg te blijven voortgaan door net en goed werk, spoedige afzending etc. etc. uw vertrouwen mij ook voor het vervolg te blijven waardig maken. Adres: Krommestraat F. No. 240. voor het kiesdistrict Amersfoort, op Vrijdag 23 Mei in de Buitensocieteit te Amersfoort. Het voorloopig Bestuur, Art. 1 van het Reglement luidtHet doel der kiesvereeniging is de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten Generaal in het kiesdistrict Amersfoort, voor de Provinciale Staten in het kiesdistrict van dien naam, en voor den Gemeenteraad van Amersfoort, naar de eischen vau den tijd en in vrijzinnigen geest te bevorderen. Art. 3. Ieder, die tot de vereeniging wenscht toe te treden, meldt zich aan bij een der leden van het bestuur, dat, wanneer het geen bezwaren tegen den persoon heeft, hem als lid aanneemt. Indien er bezwaren bestaan, dan worden deze medegedeeld in de eerstvol gende algenieene vergadering, waarin de leden bij ballottage over de aanneming beslissen. Art. 20. Elk lid is gehouden, het reglement der vereeniging te onderteekenen. Bij den Boekhandelaar A. M. SLOTHOUWER wordt ingeteekend op en is voorhanden de EERSTE AFLEVERING van den vervattende al de boeken des MET HONDERD PLATEN VAN GUSTAVE DORÉ. De Bijbel, nu t honderd platen van Gustave Doréuitgekozen door Jozef Israels, zal verschijnen op zwaar papier, in groot-kwarto formaat, twee kolommen per bladzijde. Voorden tekst wordt de officiële STATEN-0VERZETTING gevolgd. Hij wordt uitgegeven in 100 afleveringen van acht bladzijden ieder en eene plaat. Ter bewaring der afleveringen wordt, bij de eerste, gratis een stevige en keurige portefeuille gevoegd. Bij het oude Testament behooren zestijhij het Nieuwe Testament veertig pla ten. Afzonderlijke platen zijn niet verkrijgbaar. Jaarlijks wordennaar de keuze der Inteekenaars20 of 40 afleveringen verzonden zoodat het geheele prachtwerk in uiterlijk vijf jaren of, hij bespoedigde verzending, in 2'/o jaar kompleet zal zijn. De prijs van iedere aflevering van acht bladzijden met éene plaat is bepaald op slechts vijf en twintig cents. Deze Prentbijbel zal kompleet hoogstens ƒ25 kosten. Meerdere afleveringen worden kosteloos geleverd. Desverkiezende wordt bij iedere aflevering, per kwitantie, over het bedrag beschikt. De tweeduizend eerste Inteekenaars ontvangen gratis, als premie, eene groote prachtige staalgravure, ter versiering van de huiskamer. Daarvoor is gekozen: De prijs van deze plaat, voor deze uitgave expresselijk gegraveerd door den heer D. J. Si.uijter, groot in gravure 49 bij 34 Ned. duim, is in den handel zeven gulden vijftig cents. Zoodra de uitgave kompleet is, zullen prachtbanden verkrijgbaar worden ge steld, waarvan de stempels voor dezen Bijbel worden vervaardigd. Buiten inteeke- ning wordt de prijs aanmerkelijk verhoogd. De Uitgever, ARNHEM, 1873. D. A. THIEME. Eeu bus van 80 Cts is voldoende om het grootste huis of schip een geheel jaar van alle ratten, muizen, kakkerlakken, schwaben enz. vrij te houden. Proefbusjes kosten 50 Cts. Driebergen A. v. Slooten; Ede Henri Thomas Harderwijk E. J. Fijnvandraat; Hil versum E. M. de Zoete; Muiden J. P. Richmond; Nijkerk J. H. Nijland, Apoth. Rhenen C. G. J. Wolters; Veenendaal Wed. J. Klomp; Weesp H. van Bikken- berg; Zeist G. D. Elfrink. Gedrukt bij G. W. Boonstra.

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1873 | | pagina 4