STOOfflVERVERIJ EN DRUKKERIJ LIGSTEOO. AANBESTEDING. Pillen Holloway. AD VERTENTIËN. Ministerie van Binnenl. Zaken. MONUMENT TE SOESTDIJK. Het onderhouden van het Monument te Soestdijk, gedurende de jaren 1874,1875 en 1876. Belangrijk berigtaanhet publiek. KNOTTENBELT TE AMSTERDAM. De levering' van Ligstroo, benoocligd voor de troepen in het g-arnizoen, van den 1. November 1873 tot ultimo October 1874. Staalwijneen aangenaam en gemakklijk in te nemen ijzerpneparaat, door allen geneesheeren aanbevolen, omdat hij ligt te verteren is en volledig in de sappen des lig- chaams overgaat. De staalwijn wordt voornamelijk en met de gunstigste uitwerking gebruikt bij bleekzucht, gebrek aan eetlust, zenuwachtige hoofdpijn en vooral bij begin nende longtering- De flesch a fl 1, Engelscbe Bruiscbpoeijers. (Soda-Limonade powders.) In elegante dozen inhou dende 24 en 12 poeijers a 70 en 35 Cts. Anatherin-Mondwatereen voortreffelijk prseparaat tegen alle ziekten van den mond, tegen licht bloedend tandvleescli, losse tanden en scorbuut. Het is het eenvou digste zuiveringsmiddel voor de tanden, daar het de slijmen oplost, dus de vorming van wijnsteen voorkomst. Het werkt verfrisschend in den mond, zuivert den smaak en ver drijft den onaangenamen reuk, welke door holle tanden, door overblijfsels van spijzen of tabaksrooken ontstaat. De flac. v. 100 Gr. a 75 Cts. Engelsch Tandpoeder eenen ververschenden reuk hebbende en vrij van bijtende zelfstandigheden in elegante dozen van 100 en van 50 grammen a 45 en 25 Cts. Zuiver Malz-Extract moutstroopuit 70 pCt. moutsuiker dextrine, eiwitachtige stoffen en phosphoorzure zouten zamengesteld, wordt door prof. von Liebig, door Dr. Bock en alle geneeskundige autoriteiten als een ligt te verteren en voedzaam middel zeer aanbevolen bij hoest, schorheid, horstkwalen, kinkhoest en voornamelijk bij seorhpuleus- kinderziekten in plaats van den walgelijk smakende levertraan. De flesch van 3 hecto grammen 75 Cts. Dr. Romensbausens Oogwater tot behoud, herstel en versterking van het ge zicht, aan een ieder, wiens oogen door inspannende bezigheden, door aanhoudend lezen of door ziekte verzwakt zijn, ten zeerste aantebevelen. Groote flacons a fl. 1, en kleine (Yb fl.) a 30 Cts. Origineelflesschen van Apoth. Geiss a fl. 1,50. Origineelprijs). Haarbalsem(Eau de cologne philocóme) zuivert het hoofd van de schilfers, belet dadelijk het uitvallen der haren, en brengt in eenen korten tijd eenen geheel nieuwen groei te voorschijn. Hij is verfrissend, van het fijnste parfum en maakt liet gebruik van haaroliën en pomaden geheel onnoodig. Groote fl. a 90 en kleine a 45 Cts. te Amersfoort: Ph. M e ij e r s. Dc nieuwbenoemde Hooglecraar bij de letterkundige fa culteit aan de Ut recht sclic HoogesehoolDr. J. A. Wijn- ne, zal 29 September zijn iuaugureele auratic houden. Benoemd tot hulponderwijzer te Utrecht J. Takken, te Papcndrecht. De Gemeenteraad ran Eist (Over-Bctuwe) heeft dc jaarwedde der hoofdonderwijzers te Eist, Bent en Elden, verhoogd tot f 600behalve 10 pCt. schoolgeld (circa f 4-5) en die der hulponderwijzersvan dien te Eist tot f 400 en van die der beide anderen tot f 375. Aan de N. R. Ct. wordt van de Pruisische gren zen medegedeeld dat Pruisische fabrikanten, sedert zij dooi de schoolwetten van hun vaderland verhinderd worden Pruisische kinderen in hunne fabrieken te laten werken, gebruik maken van dc hebzucht der Ncderlandsche ouders, die, in het zalig gevoel hunner „vrijheid", niet aarzelen hunne kleinen van 8 tot 12 jaren tegen hoog loon aan de naburige vreemdelingen af te staan. Woensdag avond is te 'sllagc overleden Dr. M. Hoek, hooglceraar in de wis- en natuurkunde aan de Hoogesehool te Utrecht. PROVINCIE UTRECHT. Op Zaterdag, 13 September 1873, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere goed keuring, door den Commissaris des Konings in de provincie Utrecht, of, bij zijne afwezig heid, door een der leden van de Gedeput. Staten, en in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat in het 8ste district, aan het gebouw van liet Provinciaal Bestuur te Utrecht, worden aanbesteed: Deze aanbesteding zal geschieden bij en kele inschrijving, volgens 434 der Alge- meene Voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het Ministerie van Binnenlandsche Za ken, aan dat van het Provinciaal Bestuur van Utrecht, to Utrecht, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. NIJ- HOFF, Raamstraat no. 49 te 'sGravenhage, en door zijne tusschenkomstin de voornaam ste gemeenten des Rijks. Den derden dag vóór de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofdingenieur en Ingenieur vau deu Waterstaat te Utrecht, alsmede bij den Opzigter van den Waterstaat J. J. SPRUIJT te Amersfoort. 'sGravenhage, 22 Augustus 1873. Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, HUBRECHT. Zijn bekend het beste middel te zijn voor verzwakte gestellen, van streek afgeraakte lever, gal en slechte spijsverteering. De won derdadige kracht van dit middel en de goede uitwerking die het op den patient, welke aan bovengenoemde kwalen lijdt, voorbrengt, zou ongeloofelijk schijnen, indien zij niet door taliooze bewijzen van de genezingen, die zij bewerkt hebben, en het voortdurende voordeel uit hun gebruik getrokken, ware verwezeutlijk. Zij verzachten en versterken het zenuwgestel, zuiveren het bloed, regelen de uitwerpingenen maken het gestel krachtig. Zijn deze middelen eenmaal ge bruikt, dan boezemen zij onbegrensd ver trouwen in, en duizenden hebben, oordee- lende naar eigen ondervinding vau de beter schap die zij er vau ondervonden hebben, hunne vrienden geholpen door hun het vroege gebruik van, en eene vaste volharding met deze onwaardeerbare middelen aan te bevelen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf, f 0.80, f 1,85, f3.—, f6,75, f 13,50, f20,50, zijn op franco aanvragen a contant te bekomen bij alle Apothekers in Nederland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand. - BEDItO&ü! Ik heb de eer het publiek te verwittigen dat een groot getal apothekers van Holland een grof namaaksel van mijne pillen en van mijne zalf, door hun zelve gereed gemaakt, ouder mijnen naam verkoopen. De doozen en de potten mijne echte ge neesmiddelen bevattende, dragen eene etiket op dewelke men kan lezenPillen Hollo way" of »Onguent Holloway, 533, Oxford Street, WC.;" echter opzichtens de zalfpot ten van groote en middelmatige grootte maakt het opschrift deel van het druksel op het porselein zelf geplaatst. Op de stempel van het Britisch gouvernement welke ge deeltelijk gezegd etiket of druk bedekt ziju de woorden^Holloway's Pills and Oint ment London" gegraveerd (en deze stempel namaken is een crimineel delie). Dezelfde woorden zijn inwendig in het papier geplaatst waarop de kleine brochuren gedrukt zijn, waarmede elke doos van mijne pillen en elke pot van mijne zalf ontwikkeld zijn. Mijne medicijnen wettiglijk gedeponeerd geweest zijnde, zoo zullen de namakers streng door de wet gestraft worden en in het belang van het publiek, verzoek ik het om ze mij desnoods bekend te maken. De in lichtingen die mij zullen gegeven worden aangaande den onwettigen handel in kwes tie zullen door mij als gansch vertrouwelijk aangezien worden. THOMAS HOLLOWAY, 533, Oxford Street, W.C. 5 Augusti, 1873. LONDEN. VAN Ontvangen eene prachtige collectie geheel nieuwe DRUKPATRONEN. STALEN zijn te bezichtigen en informatiën te bekomen bij Maj. C. M. BREIJL te Amersfoort. De Onder-intendant, belast met het toezicht over het Garnizoens-nachtleger, zal op Zaterdag den 13en dezer, des middags ten 12 ure, in het magazijn op de Voor straat, aanbesteden: De voorwaarden van levering, omstreeks 30000 kilogram, liggen ter lezing in gezegd magazijn. Utrecht den 5en September 1873. J. W. MULLER. Driebergen A. v. Slooten; Ede Henri Thomas; Harderwijk E. J. FijnvandraatHil versum E. M, de Zoete; Muiden J. P. Richmond; Nijkerk J. H. Nijland, Apoth. Rhenen C. G. J. Wolters; Yeenendaal Wed. J. Klomp; Weesp H. van Bikken berg; ZeistG. D. Elfrink. En in de andere plaatsen in de bekende dépots. Emmerik. II. VON GIHIBORiV, Apotheker en Fabrikant van chemisch-technische Prciparaten. Gedrukt bij G. W. Boonstra.

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1873 | | pagina 4