Art. X. Jaarlijks treden volgens rooster wee leden van het Hoofdbestuur af, die eck- ,er terstond herkiesbaar zijn. In geval de jftredende leden voorzitters zijn eener wijk- lommissie, wordt door de leden dier wijk- :ommissie staande de Algemeene vergade ring in die vacaturen voorzien. Art. XI. De Secretarissen verdeelen hun- ïe werkzaamheden naar onderling goedvin den. De penningmeester beheert de gelden, en doet geene uitgaven boven de f 5,zon der goedkeuring van den voorzitter. Vergaderingen. Art. XII. Minstens een maal in het jaar wordt er een Algemeene Vergadering gehouden, waarin een der Se cretarissen verslag uitbrengt omtrent den toestand der vereeniging; de penningmeester rekening en verantwoording doet van zijn gehouden beheer; voorzien wordt in de be staande vacaturen in het Hoofdbestuur en voorstellen behandeld worden. Art. XIII. Wanneer minstens tien leden of twee wijkcommissies schriftelijk hun wensch te kennen geven aan den voorzitter, dat er een buitengewone Algemeene Verga dering zal gehouden worden, dan is hij ge houden binnen acht dagen daaraan te vol doen. Het Hoofdbestuur heeft ten allen tijde recht eene buitengewone Algemeene Verga dering bijeen te roepen. Art. XIV. Alle stemmingen over zaken geschieden mondeling, alle stemmingen over personen bij gesloten briefjes. Wanneer de stemmen over een voorstel staken, dan wordt het beschouwd als ver worpen. Heeft hetzelfde plaats bij verkiezingen, dan wordt eene tweede vrije stemming ge houden. Bij herhaling beslist het lot. Werkzaamheden. Art. XV. De werkzaam heden worden geregeld naar de drie volgende tijdperken: le tijdperk. Wanneer de epidemische ziekte in het land is uitgebroken of in na burige landen heerscht. 2e tijdperk. Wanneer zich een geval in de gemeente of in de onmiddellijke nabijheid der gemeente heeft voorgedaan. 3e tijdperk. Wanneer de ziekte een epi demisch karakter in de gemeente heeft aan genomen. Art. XVI. Bij het intreden van het eerste tijdperk belegt de voorzitter een algemeene vergadering, waarin de te nemen maatrege len besproken, en de werkzaamheden onder ling verdeeld worden. Art. XVII. Wanneer het tweede tijdperk is ingetreden, wordt het bureau geopend op uren door het Hoofdbestuur vast te stellen. Art. XVIII. De leden voor den buiten dienst bezoeken zooveel mogelijk de wonin gen, welke in hun wijk gelegen zijn; geven onmiddellijk aan het wijkbestuur op, welke maatregelen zij nuttig oordeelen; en deelen de bons, die zij ontvangen hebben, uit, waar zjj het noodig achten. Art. XIX. Wanneer het Hoofdbestuur heeft verklaard, dat het derde tijdperk is in getreden, mag alleen ondersteuning worden gegeven in de gezinnen, waar de epidemische ziekte heerscht, en hoogstens drie weken na dat het laatste ziektegeval in dat gezin is voorgekomen, tenzij het Hoofdbestuur an ders beslist. Art. XX. Huisgezinnen of personen welke de voorgeschreven maatregelen tegen werken of trachten te belemmeren, worden aan een der secretarissen opgegeven, en kun nen worden uitgesloten van eventueel te verstrekken onderstand. Art. XXI. De leden voor den buiten dienst houden zooveel mogelijk aanteeke- ning van hun bevinding, en van de bons, door hen aan de verschillende personen af gegeven. Art. XXn. Er is een Commissie, belast met de zorg voor het aanschaffen van arti kelen voor voeding, ligging en kleeding. Deze bestaat uit een der Secretarissen van het Hoofdbestuur, en twee leden van iedere wijkcommissie, door deze zelve aan te wijzen uit haar leden voor de administratie. Art. XXIII. De mannelijke leden, die nog tot den buitendienst, noch tot de com missie, in het vorig Artikel vermeld, behoo- ren, zijn verplicht beurtelings twee aan twee zitting te houden aan het bureau. Zij nemen de afgegeven bons in ontvangst, en houden toezicht op de afgifte der goederen. Al de afgegeven voorwerpen worden met de namen der begiftigden terstond geboekt. Art. XXIV. De zittingbeurten worden waargenomen volgens een vasten rooster, opgemaakt door een der Secretarissen, die minstens vier en twintig uren te voreu ken nis geeft aan de leden van den dag, waarop zij zitting moeten houden. Wanneer een lid verhinderd is te verschijnen, moet die per soon voor een plaatsvervanger zorgen. Art. XXV. Op een bepaald uur is steeds een der leden van het Hoofdbestuur op het bureau aanwezig. Hij beslist in alle moeie- lijkheden, die zich bij de afgifte van goede ren als anderszins mochten voordoen. Art. XXVI. Het Hoofdbestuur zal aan de practiseerende geneesheeren dezer gemeente briefjes afgeven, waarop deze kunnen invul len, welke ondersteuning naar hun oordeel voor hun patiënten wenschelijk is. De op het bureau zitting hebbende leden zijn be voegd, aan die aanbeveling gevolg te geven. Slotbepaling. Art. XXVII. Veranderin gen in dit Reglement kunnen slechts ge maakt worden in een Algemeene Vergade ring met 2/3 van de stemmen der aanwezige leden. Blijkens achterstaande advertentie zal er Maandag a.s. in de tooneelzaal van de Soci- teit Amicitia eene tooneelvoorstelliug gege ven worden door de Heeren Boas, Judels en Bouwmeester. Het is niet ons doel in het breede hier uit te meten over de zeer gewaardeerde gaven van Heeren Directeuren. Aanbeveling in dezen kan overbodig geacht worden. Boas, Judels en Bouwmeester zijn te gunstig be kend, dan dat ze niet een groot aantal lief hebbers zouden lokken. Eene eivolle zaal moedige den wakkeren ondernemer, den Heer Bothof, aan. Met genoegen kunnen wij nog mededee- len, dat het décoratief van het tooneel geheel vernieuwd is. Vrijdag 17 Oct. Op de heden gehouden paardenmarkt werden aan de lijn gebracht 363 paarden. Als hoogste prijs werd besteed f 500echter was de handel zeer slap. Naar wij vernemen, zullen dezen winter op nieuw in het lokaal Amicitia alhier volks voorlezingen worden gehouden, tegen eene kleine entree. Zij zullen waarschijnlijk in November a.s. een aanvang nemen. Later zullen wij hierop terugkomen. Het tijdelijke Rijkstelegraafkantoor to Soestdijk is weder gesloten. Het hotel '»Woud- en Bergoord" c. a. gelegen tegenover het station Zeist Drieber gen van de Ned. Rijnspoorwegmaatschap pij, is Dinsdag in openbare veiling verkocht voor f 36500. Een verzoek van de firma Van der Kwast Co., te Weesp, tot het vestigen van een stoombootdienst van 's-Graveland op Weesp en Amsterdam, is niet toegestaan. Te Weesp en omstreken is sedert eenige dagen eene ziekte ouder de paarden uitge broken, die tot nog toe onbekend was; de dieren doen niets dan drinken, maar eten niets. Een spoedige dood is meestal het ge volg van de ziekte. De landverhuizing van Harderwijk naar Hilversum, waarover in 't voorjaar zooveel gerucht gemaakt is, blijkt geen begeerlijke zaak te zijn geweest. Bijna al de huisgezin nen, komen van tijd tot tijd terug, om hun vroeger handwerk, het weven, weder op te vatten. Zaterdag avond werd te Harderwijk een soldaat door de patrouille meegenomen, doch kort bij de kazerne wist hij te ontsnap pen, liep den wal op tot bij de gracht, sprong daar in en zwom er over, zoodat hij een poosje later zich in een achterbuurt kon ver schuilen, en niet voor den volgenden mor gen door de politie werd binnengebracht. Zoo werden er in den loop dezer week twee door een rijksveldwachter uit den trein ge haald, die reeds een plaatsbiljet naar Rotter dam hadden genomen; twee anderen werden door denzelfden agent buiten in eene heg ge vonden terwijl zij bezig waren zich in bur- gerkleêren te steken, ten einde te kunnen deserteeren. Gedurig hoort men hier van de serties waarvan elke het gouvernement, eene directe schade toebrengt van f 200 aan handgeld. Er is sprake van, om evenals in vroegere jaren, aan de poorten wachten te plaatsen, om nauwkeurig toe te zien wie daar uitgaan. Uit Amerongen wordt het volgende ge meld Hoewel in dezen omtrek de handel in tabak reeds druk aan den gang is, is te dezer plaatse zelf, en te Eist de verkoop nog niet begonnen. De oogst is sedert eenige dagen geheel binnen en heeft een goed gewas opge leverd. Het drooge weer der laatste dagen werkte zeer gunstig. o o Door den Raad der gemeente is de begroo ting in behandeling genomen. Goedgekeurd werden de uitgetrokkene posten: f7000 voor 't bouwen eener school en onderwijzers woning te Overberg en f2600 voor een ijze ren hek om de begraafplaats alhier; afge keurd met 4 tegen 3 stemmen 't verleenen van f 1000 tot aankoop van 20 lantarens om in Amerongen straatverlichting te be komen. Een adres, voorzien van ruim 30 handteekeningen der belastingschuldige burgerij, was ingekomen ter ondersteuning van 't voorstel van B. en W. Bovendien is een post, groot f150, uitgetrokken ter ver hooging van het tractement van den secre taris tot f 400. Nog is in diezelfde vergade ring afwijzend beschikt op 't adres van 't Bestuur der volks- en der wetenschappelijke bibliotheek, om in 't Raadhuis de boeken te bewaren en daar ter lezing te geven. BURGERLIJKE STAND AMERSFOORT. Bevallen 8 Oct. Anna Petronella Koekoekgeb. Sehreudcr, z. 9. Elisabeth van Veenschoteu, geb. van Ooik, z. 11. Johanna Kraaikamp, geb. Snijders, d. - Geurtje van Doornik, geb. Mol, z. 12. Aaltje Brui- ninks, geb. van den Hooff, z. 13. Hendrika Polle man, geb. Vermeer ter Burg, d. Ondertrouwd: 9 Oct. Isaia Willem Früger met Eli sabeth Kilian. Dirk Smits met Elisabeth Zevenboom. Lambertus Kruiswijk met Elsje Schimmel. Gehuwd: Jan Blom met Trijntje van Beek. Jacob van den Brink met Jannetje van Dijkhuizeu. Dirk Veldhuizen met Dirkje van Oeffel. Hendrikus Hooft met Cornelia Poort. Jan van de Wetering met Jo hanna Buijs. Overleden: 8 Oct. Cornelia Rocters, 12 jr. Wil helmus Nicolaas Link, 54 jr., geh. met Johanna Maria Evers, 9. Jacoba van Groningen, 07 jr.wed. Johan nes Pot. 11. Rijntje van den Berg, 9 md. 13. Jan Willem van Nccrrijncn, 4 md. 14. Teunis Wijnands, 5 jr. 15. Johannes Beek, 50 jr., gehuwd met Bartje van Bekkum. Elisabeth van Plateringen, 9 md. MARKTBERICHT VAN AMERSFOORT. Tarwe ƒ14,a f 15,75. Rogge f9,10 a f 10,20. Boekweit 8,20 a 8,50. Aard appelen 1,90 a 2,10. Boter 1,40 a 1,55 per kilogr. Eijeren 5 cents per stuk. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Maandag, den 20. October 1873, des namiddags ten één ure. Punten van behandeling: 1. Begrootingen van het Burgerlijk Armbestuur, het Weeshuis en de Schutterij voor 1874. 2. Gemeente-bcgrooting voor 1874, met rekwesten om verhooging van jaarwedden, en voorstel van Burg. en Weth. aangaande de bestrating. 3. Staten van oninbare posten ter zake van den hoofde- lijken omslag en de hondenbelasting, dienst 1872. 4. Eerste aanvullings-kohier van den hoofdclijken om slag, dienst 1873. 5. Verzoek van den Heer Mr. A. R. van Bel om eer vol ontslag als curator der Latijnsche scholcu. HOOFDPIJN. Er is geen produkt dat zooveel kracht bezit en de hoofd pijn spoediger kan doen verdwijnen dan het Eau d'Anvers van den Hr. Aug. de Marbaix, te Antwerpen. Gestookt op geurige kruiden, planten, wortels, enz. kan deze parfumerie zeer veel kracht uitoefenen op hoofdpijn en migraine, nl. door sterke ophalingen en kompressen op het voorhoofd en de slapen. Het wordt door de gansche geneeskundige fa culteit aanbevolen. ADVERTENTIE. N. S. BLOM aan de Utrecbtsche straat alhier vraagt zoo spoedig mogelijk eene keine WONING, PAKHUIS JE of ZOLDER, geheel vrij, liefst in de buurt van de Varkensmarkt.

Weekblad voor Amersfoort en Omstreken | 1873 | | pagina 3